TransferWise karta: zátěžový test a zkušenosti s jejím užíváním

(Poslední aktualizace 2.5. 2019)
– Článek jsem před 14 měsíci napsal jako jeden z prvních 3000 beta testerů. S nástupem nových hráčů (Revolut s 60+ tisíci a Curve 10+ tisíci uživateli jen v ČR) jsem se rozhodl text kompletně přepracovat. Fintech v oblasti transakcí se u nás za tuto dobu hodně změnil. A to je dobře.

Služba TransferWise byla založena v roce 2011 a jejím hlavním účelem bylo šetření nákladů při zasílání přímých plateb do zahraničí. Nutno říci, že v tomto ohledu se platforma stala velmi úspěšnou. V roce 2017 a 2018 byly uživatelům představeny dvě další inovace a to multi-měnový účet v rámci kterého lze držet a pracovat s více, než 40 měnami a debetní karta.

S kartou jsem několikrát vyrazil do zahraničí a využívám ji pro platbu na internetu. V tomto článku bych se rád podělil o své dojmy a zkušenosti. Přičemž bych službu rád okrajově porovnal s jinými alternativami.

Svět transakcí se mění

Pokud jste už o TransferWise něco zaslechli, úvod klidně můžete přeskočit a přejít rovnou na recenzi karty. Úvodní text je věnován lidem, kteří o službě nikdy neslyšeli.

TransferWise funguje na jednoduchém principu: Představte si, že chcete zaslat platbu 1000 EUR do Německa a váš německý kamarád ekvivalent této sumy do Česka. Pokud využijete služeb banky, oba dostanete tučný poplatek a přeplatíte na kurzu. Můžete však na to jít chytřeji.

S kamarádem si vzájemně vyměníte čísla účtu vašich příjemců a jeden za druhého zašlete částku jako běžný tuzemský převod. V konečném důsledku, žádná z částek nepřekročila hranici, nebylo nutné řešit měnovou konverzi a oba jste zaslali peníze do zahraničí prakticky zdarma, za středový kurz. Parádní win-win situace.

TransferWise tento princip významně rozšiřuje a operuje s více, než 4 miliony uživateli na 1300+ měnových cestách. Funguje jako prostředník a odbourává problém s důvěrou obou stran.

Schema fungování TransferWise
Fungování transferwise a P2P převodů obecně

Namísto peněz se odesílá pouze informace a to je prakticky okamžité a nesmírně levné. Kvůli tomu vychází služba levněji a přitom funguje rychleji než klasické banky.

Jenže, řekněme si to na rovinu. Motivace využívat podobné služby zatím nebyla zrovna velká. Pokud běžný Franta uživatel obejde 3x ročně SEPA platbu a ušetří 1500 Kč na poplatcích, není to nic, co by nějak zásadně měnilo hru ve světě financí.

Příchod multiměnové karty od TransferWise

Příchod multi-měnové debetní karty už je však rozhodující a revoluční.

 • Uživatel může za kurzy blízké středovým platit v zahraničních e-shopech.
 • Může s kartou vyrazit na dovolenou.
 • Může v zahraničí vybírat z bankomatu hotovost.
 • Když mu zbude 50 liber z dovolené, prostě si je převede zpátky do českých korun a zašle si je na účet. Nepotřebuje je nutně utratit, protože do Británie se „dalších 5 let nepodívá“.
 • A už nikdy nemusí chodit do směnárny a akceptovat šílené poplatky. Vlastně si dovolím tvrdit, že masovější užívání služeb typu TransferWise, Revolut či Curve jednoho dne způsobí, že směnárny podobně jako videopůjčovny zaniknout.

Ano, to vše mohl uživatel dělat i do teď, když v zahraničí platil svou kartou od běžného účtu. Zásadní rozdíl je však v poplatcích. Kdo by nechtěl ušetřit 80-90% toho, co banka účtuje za zahraniční platby.

TransferWise karta a její konkurenti

Než přikročím k samotné kartě, je potřeba říci, že existují i konkurenční služby, které mohou být za jistých okolností výhodnější. Plnému srovnání jsem se věnoval v rámci samostatného článku a zde proto uvedu jen některé závěry.

Revolut vs TransferWise
Současní lídři v oboru alternativních transakcí – Revolut vs TransferWise
 • Revolut – V současné době nejoblíbenější služba u nás. Oproti TransferWise nabízí mezibankovní kurzy a je proto o kousek výhodnější. Účet i s kartou jsou zdarma. Nabízí některé další funkce, jako práce s kryptoměnami a komunita u nás poměrně rychle roste. Na druhou stranu – nemá desktop a funguje pouze na mobilu, možnosti založit si bankovní účet na kliknutí jsou omezené.
 • Curve – Taktéž lze platit za mezibankovní kurzy. Umožňuje propojit stávající debetní a kreditní karty do jedné a z nich čerpat. Na druhou stranu, Curve nefunguje jako peněženka a nelze tak zasílat přímé platby na účet.

TransferWise má své síly v tom, že kromě mobilní aplikace nabízí i desktop. Pro někoho kdo rád zasílá platby z PC je to docela klíčová výhoda. Dále umožňuje na kliknutí založit účet v 5 hlavních měnách (EUR, GBP, NZD, USD, AUD). Tyto měny se pak chovají jako separátní účty skrze které lze přijímat i odesílat peníze. To se může hodit studentům, kteří na rok odjedou do zahraničí, případně pracujícím.

Nevýhodou oproti konkurenčním službám jsou mírně vyšší poplatky ve všední dny. A dále absence některých funkcí.

TransferWise – poplatky za využití karty

 • Zřízení karty je zdarma.
 • Pokud utrácíme měnu, kterou máme v peněžence, není tu žádný poplatek za transakce ani platby kartou.
 • Pokud platíme jinou měnou, případně si ji chceme v rámci účtu převést, platíme poplatek  dle transparentního ceníku. Při převodu z CZK do hlavních měn EUR, GBP a USD se jedná o 0,35-0,4% od středového kurzu.
 • Lze nabíjet i vyšší množství prostředků (Revolut je limitován denním dobitím kartou okolo 5000 Kč a zatím uspokojivě nevyřešili český IBAN)
 • A konečně z bankomatu si můžeme vybrat do 200 liber měsíčně zdarma. Jakákoliv částka nad tuto hranici je účtována za 2 % poplatek, což je poměrně hodně. Je tu tedy motivace využívat karty, jak to jen jde a příliš nevybírat hotovost.

Hranice pro výběr z bankomatu a vedení karty zdarma jsou u konkurenčních služeb velmi podobné. Nákladem navíc jsou konverze z jedné měny do druhé. O víkendu však mají poplatky i konkurenční služby, přičemž se jedná o 0,5-1% z transakce. V sobotu, neděli a o svátcích vychází TransferWise většinou cenově lépe.

Zřízení karty a její aktivace

Pro zřízení karty je potřeba mít zřízený Borderless account, což je v podstatě nadstavba v podobě multi-měnového účtu u TransferWise. V současné době lze kartu objednat kdekoliv po Evropě.

Zřídit debetní kartu TransferWise

Mě karta přišla 4. pracovní den, velmi pěkně zabalená v rozložitelném kartonovém papíru. Design je jednotný pro všechny uživatele – zelená barva s nápisem „Hello World“ s drobným vykrojením na pravé straně. V rohu se pak nachází logo společnosti MasterCard.

TransferWise karta TransferWise Mastercard - detailTransferWise obálka TransferWise - bye bye bank fees, hello world.

Pod jménem uživatele se nachází 6 číslic, které následně využijete pro aktivaci. Postačí si jen znovu otevřít administraci a tam číslice zadat. Po aktivaci karty si můžete nechat zobrazit svůj PIN. Stejně to funguje také na telefonu v mobilní aplikaci TransferWise. Změnu PINu lze provést i v bankomatu.

Denní a měsíční limity TransferWise karty

Pro představu uvádím limity na kartě. Ty se mohou v průběhu času měnit. Pro detailnější rozpis uvádím i odkaz do příslušné sekce.

Typ platby Limit – 1 platba Denní limit Měsíční limit
Výběr z bankomatu 1000 GBP* 1500 GBP* 3000 GBP*
Platby čipem/PIN 2500 GBP 3000 GBP 10000 GBP
Bezkontaktní platby 500 GBP 500 GBP 4000 GBP
Magnetický proužek 300 GBP 400 GBP 1200 GBP
Online platby 1000 GBP 1000 GBP 2000 GBP

* nad 200 GBP účtován poplatek 2%

Přesun prostředků na Borderless account a zpět

První platbě kartou pochopitelně předchází zaslání peněz na Borderless account. Převáděl jsem z Airbank a byl jsem příjemně překvapen rychlostí připsání i poplatky. Nabití běžným převodem je zdarma, ale trvá pochopitelně o něco déle. Platba kartou by měla být za poplatek 0,2%, ale pochopitelně je prakticky okamžitá.

TranferWise - výběr nabití účtu

Tady si dovolím krátkou odbočku ke konkurenčním službám. Revolut má nabíjení kartou rovněž okamžité a zdarma. V případě služby Curve netřeba nabíjet vůbec. TransferWise tedy v ohledu komfortu nabíjení vychází o něco hůře.

Přesto lze Borderless account vnímat jako prodlouženou ruku banky. Cesta z TW zpět na běžný bankovní účet (z CZK do CZK) trvá jako běžný převod a je zpoplatněna částkou okolo 15 Kč (dle ceníku odchozí platba z borderless account).

První nákupy na internetu

Protože jsem velký fanoušek Kindlu, e-knih a často nakupuji na Amazonu, rozhodl jsem se zamířit s prvními nákupy právě tam. Platba probíhá v dolarech. Já jsem si pro první pokus ponechal prostředky pouze na CZK a EUR účtu. Nevytvořil jsem si tedy separátní USD účet a zajímalo mě, jak si s tím TransferWise poradí.

No, a poradil si.

TransferWise - výpis transakcí
Výpis transakcí.

Z dostupných měn vybral tu, která je zatížena o 0,2 % menším poplatkem. Čerpal z EUR účtu (EUR – USD stojí 0,5 %, CZK – USD 0,7 %). Problém samozřejmě může nastat, pokud jste si do EUR převedli z CZK za další poplatek 0,7% a ve finále tak v součtu zaplatíte 1,2%. Založení účtu v příslušné měně tak nabízí lepší úroveň kontroly nad poplatky.

Pro druhý nákup jsem si vytvořil separátní USD účet a převedl na něj v rámci Borderless account ekvivalent 10 dolarů. Krátce poté jsem platil na Amazonu další položku. Platba se dle očekávání strhla.

Do třetice jsem prodlužoval doménu u Endory a vyzkoušel tak i nákup v CZK. Platba se strhla pochopitelně z CZK účtu. Prvními nákupy jsem si rychle ověřil, že se karta chová dle očekávání. Strhává z předvídatelných měn. I následující zkušenosti v průběhu roku vždy byly bez problémů.

Co se stává (i s konkurenčními kartami) je, že některé platební systémy kartu rozpoznají jako britskou a nabídnou uskutečnění transakce v librách s dost nevýhodnou konverzí. Vždy je tedy potřeba to odmítnout a zaplatit v lokální měně, jinak to vyjde zbytečně draho.

Platba GBP kartou. Domácí měna.

Vyrážím s kartou do zahraničí

Krátce po online testu jsem s kartou vyrazil také na plánovanou dovolenou do Itálie. I zde se karta chovala bez problémů a přikládám část výpisu z transakcí níže. Kartou jsem platil vždy, když to bylo možné. Každá transakce se okamžitě objevila i jako notifikace v mobilním telefonu, takže jsem měl vždy přehled, kolik mi na účtu zbývá peněz.

TransferWise - výpis transakcí.

Na předchozích příkladech vycházela úspora kolem 1-2 %. Airbank má jedny z nejlepších kurzů z českých bank. Stokorunové transakce jsou prakticky zanedbatelné. U transakcí v řádu desítek EUR už si rozmyslíte, po které kartě sáhnout. U bankovních gigantů typu Česká spořitelna budou úspory o kus zajímavější, klidně 1Kč za Euro.

Přikládám i výpis jedné vyšší transakce, kdy jsem za sebe a přítelkyni platil v Itálii ubytování. Tam už rozdíl v kurzu znamená i několik stovek korun. Tady jsem neměl dostatečné množství v EUR a tak si TransferWise strhl i z ostatních měn. Účet připomíná spojené nádoby – když nemá dostatečné množství prostředků z jedné měny, strhává z dalších tak, jak je to zrovna nejvýhodnější.

TransferWise - detail transakce.
Detail větší transakce.

I větší transakce samozřejmě proběhla bez problémů. Mimochodem tento způsob strhávání není u ostatních služeb samozřejmostí. Tam musíte vždy disponovat ekvivalentem celé částky v jedné měně.

Za mě tedy další plusový bodík.

Výběr z bankomatu

Aby byla má zkušenost kompletní, zkoušel jsem i vybírat nějaké drobné ze zahraničního bankomatu. Tady jsem se trochu bál, že budu platit i nějaký poplatek místní bance. Nutno říci, že občas se to děje u všech služeb. O rok později u jiného bankomatu jsem už tak úspěšný nebyl…

TransferWise - bankomat výběr
Výběr menší částky z italského bankomatu.

 

blank
A podruhé… tentokrát výběr 60 EUR s docela tučným poplatkem na který jsem předem nebyl upozorněn.

Vyšší dívčí – propojení se službou Curve

Služba Curve umožňuje propojit více karet do jedné a platit jejich prostřednictvím za mezibankovní kurzy, o víkendu má však vyšší poplatky než TransferWise. To dělá z Curve a TransferWise docela slušné kombo.

Pokud si TransferWise nahrajete do Curve lze jedním swipnutím vyřešit dilema, kterou kartu využívat. Skrze běžný účet vaší banky a prostředníka Curve budete utrácet ve všední den… a s TransferWise o víkendu a svátcích. To jen tak na zamyšlení, jak ušetřit ještě o kousek více.

Odkazy

Závěr

Karta pracuje předvídatelně a umí ušetřit zajímavé peníze. Z platby 50000 Kč lze oproti bankám ušetřit 500 – 1500 Kč. Podobnou částku lze jen změnou karty ušetřit na dovolené. Mnoho lidí pár stovek řešit nebude. Já si však myslím, že návyk má v tomto případě velkou sílu a když se sečtou nejrůznější mikro-transakce, za rok jsou to slušné peníze.

Ovládání přes mobil je intuitivní a notifikace fungují, pouze mě trochu překvapuje nemožnost dobíjet kartou z telefonu – tato funkce je přístupná pouze přes desktop.

Mobilní rozhraní

Obrázky z mobilního rozhraníPokud bych měl zmínit nevýhody, pak jsou to rozhodně poplatky. Na druhou stranu TransferWise je služba velmi spolehlivá a za benefity, které nabízí je jejich výše fér.

Registrovat se na TransferWise

Za sebe myslím, že TransferWise (a ostatně i vývoj fintech transakcí) za poslední roky učinil opravdu obrovské kroky kupředu a je na nejlepší cestě z velké části nahradit banky. Zvlášť, když si uvědomíme, že skryté poplatky mohou znamenat více, než nějaký zanedbatelný úrok na spořícím účtu.

Co myslíte vy, stanou se tyto služby novým trendem a nahradí banky?

36 Comments

 1. Limity podpora TW říká, že se budou zvedat. Kromě nich je zatím problém chybějící podpora pro recurring transakce (předplatné) a zatím nejsou pro Business účty – vše je v přípravě.

  V porovnání s Revolut bych vypíchl nadstandardně dobrou podporu – vždy k věci, kompetentni, ochotní. U Revolutu je to hrůza, forum plné lidí s problémy s převody, které týdny nikdo neřeší apod. Pro mě to byl důvod raději platit vyšší poplatky TW.

  1. To s těmi limity jsem si také myslel, ale nikde jsem to zatím nedohledal, díky za doplnění! Na recurring lze používat například CurrencyFair – i když někde jsem četl, že TW je také plánují brzy zavádět.

   Já s Revolut nemám jako uživatel přímou zkušenost. Někdo píše, že je podpora dobrá, někdo že děsná. Ale předpokládám, že to asi bude, jak píšeš. Zatímco Revolut se snaží rychle obsáhnout všechno, TransferWise jde přirozeným růstem od jednoho typu transakce k BA účtu a následně ke kartě. Méně drhnout to tam bude už jen z principu – navíc za poplatky mohou lépe růst a nabídnout lepší služby.

  2. S podporou Revolutu mam naopak dobre zkusenosti. Nikdy jsem tedy neresil problemy s prevody, ale vzdy kdyz jsem neco potreboval, napsal jsem jim do chatu skrz aplikaci a velmi rychle se mi nekdo venoval.

   1. Určitě, Revolut není špatná služba – naopak. Spíše to beru z hlediska statistiky – koukal jsem na TrustPilot a prohlížel si celkové hodnocení i komentáře. Těch negativních zmínek tam měli o něco více, než TransferWise.

 2. Díky za podrobnou recenzi, kartu už mám taky na cestě tak jsem zvědavej 🙂
  Škoda akorát těch limitů..

  1. Viz komentář VS :-). Než jsem stačil komentář schválit, už Tě doplnil. Určitě pak dej vědět, jaké máš zkušenosti.

 3. Díky za recenzi, Já už více jak rok používám Revolut a jsem max. spokojený, konverzi CZK neřešeím, protože tam už rovnou posílám EUR z mého účtu. Kurzy jsou jak jsi psal o chlup lepš než TW, není tam žádný poplatek. Na ty víkendy pozor, už párkrát jsem platil víc než měl, jen za to že jsem objednával ze zahraničí o víkendu 😀

  1. Spokojení majitelé EUR účtu, případně pokud mají příjmy v EUR nemají asi co řešit :). Každopádně bude zajímavé sledovat, čemu dají lidé přednost, až bude Revolut možno nabíjet v CZK.

   Já bych rád v blízké budoucnosti vyzkoušel i Revolutku. Jak bude čas a zase nějaká příležitost.

 4. Bezva clanek, diky, kartu jsem si rovnou taky objednal. Pouzivam nejaky cas Revolutku a jsem moc spokojeny. O vikendovych exchange ratech jsem nevedel, takze diky za vyjasneni.

 5. Dobry den, zajimave srovnani. Ja jsem se pri rozhodovani pred 5 mesici rozhodl pro revolut mezi temito dvemi sluzbami. Kartu pouzivam a bez problemu. Podporu jsem zkouse kontaktovat kvuli nejakym dotazum a vzdy ok. Penize do revolut posilam z mintos v eur. Abych je mohl utracet kartou. Pripadne prevod do czk je ok pak na cesky czk ucet. Ale to nabiti no…. minuly tyden daval revolut kartu zdarma normalne 6€ Postovne. U toho tw je zdarma porad vcetne doruceni? Nejak jsem to v clanku nevidel (mozna jsem prehledl). O poplatku o vikendu vim a snazim se mu vyhnout. 😉 kazdopadne moc diky za clanek pekne to je srnuto

  1. Dobrý den Honzo. Před 5 měsíci jste měl rozhodování snadnější, protože Revolut kartu měl a TW nikoliv. Nicméně do budoucna si myslím, že má smysl využívat obě karty, už jen kvůli nízkým limitům pro výběr z bankomatu – navíc každá služba se může vydat trochu jiným směrem a být v jiném ohledu výhodnější. Nabití přes Mintos mě nenapadlo, ale je tam vlastně stejný poplatek jako přes TransferWise, takže proč ne.

   Děkuji za info o Revolut podpoře. Zapomněl jsem zmínit – ano kartu jsem obdržel zdarma, včetně zaslání. Ale byl jsem jeden z prvních, možná tuto službu časem zpoplatní.

 6. Narazil jsem v článku na pár nepřesností:
  Dobíjení účtu kartou je zdarma pouze pro Eura z debetní karty. Jinak za dobití EUR z kreditní karty je poplatek 0,3%, za dobití CZK z debetní karty 0,2% a z kreditní karty 0,3%. Dobíjení CZK kartou není možné v mobilu (pouze přes web).
  Převod z TW na účet není zdarma, platí se poplatek 0,6 EUR nebo 15,80 Kč nebo 1,30 USD …
  PIN jde změnit v každém bankomatu.
  Jinak posílám velkou pochválu za obsáhlý článek. Napsat recenzi až po vlastním odzkoušení – škoda že to tak nedělá každý.

  1. Děkuji za komentář a doplnění, vlastní zkušenost je jedna z mála věcí na které si opravdu zakládám. PIN bude zřejmě moje chyba, že jsem si zkrátka nevšiml. Vybíral jsem pouze jednou z italského bankomatu a tím, že nejsem zvyklý na cizí rozhraní jsem možná něco přehlédl. Je také pravda, že dobíjet skrze mobil nejde a tato možnost je přístupná jenom přes web, to mě jednou trochu vypeklo. Ještě tato fakta doplním do článku, mockrát díky za upřesnění.

   Nicméně nabití CZK účtu na TransferWise z české banky skrze kartu jsem měl opravdu zdarma (viz také screen z článku). A převod zpět na účet, opět z CZK do CZK jsem měl také zdarma, protože jsem to v rámci recenze zkoušel. Zde je screen nabití účtu v CZK, a zde žádost o zaslání přebytku z TW zpět do české banky. Je ale fakt, že když koukám na jejich ceníky, tak by to tak být vlastně nemělo…

   No nic, zkusím podporu. Budu asi první člověk co si stěžuje, že má něco zdarma, když by měl platit poplatky :-). Ještě jednou díky, za opravdu podnětný komentář.

   1. Já jsem nabíjel 2700 Kč z kreditní karty a platil jsem 2708,10 Kč (fee 0,3%). Odeslání 100 € na jiný eurový účet mně stálo 100,60 € (fee 0,60 €). I tak to bylo o trošku levnější než nabíjení Revolut účtu ze stejné karty.
    Možná máš nějaký protekční bezpoplatkový účet 🙂

    1. Tak vysvětlení je nakonec poměrně jednoduché. Mám u nich na účtu ještě trochu liber, které jsem kdysi obdržel za doporučení několika známých. Z nich se tyto poplatky strhávají, a jakmile stav dosáhne nuly, budu regulérně platit poplatky. Nevšiml jsem si toho, článek brzy aktualizuji.

    2. Článek aktualizován. Chyba na mojí straně – měl jsem na účtu nějaké drobné za doporučení kamarádů a známých. Platby místo poplatků pochopitelně strhávaly z toho.
     Děkuji za přínosné komentáře. Kdybys měl někdy cestu do Liberce, ozvi se. Máš u mě pivo :-).

 7. Ahoj, neskusal si nahodou pridat ich zelenu kartu do Google Pay aplikacie? Pravdepodobne to nepojde, ale bolo by cool kebyze to slo.

  1. Ahoj, dobrá otázka. Bohužel jsem nezkoušel, nemám na telefonu NFC :(. Ale třeba tě někdo z diskutujících doplní.

 8. Dobrý den. Zajímalo by mě jaké jsou ty limity.
  Pokud bych si zařídil kartu od TW je možné na ní poslat z účtu v USA částku vyšší jak $4000?

  Tyto peníze bych si poté dle potřeby převáděl na CZK a případně pak dál přeposlal na účet u české banky.
  Jelikož bych si většinu peněz chtěl v budoucnu převést přímo do CZK mohl bych to vyřešit jednorázovým převodem, ale z důvodu aktuálního nižšího kurzu bych se tomu chtěl nyní vyhnout a možnost s TW kartou vidím jako dobrou možnost.

  Děkuji za Vaše názory a odpovědi.

 9. jak na variabilni symbol ? nevite nahodou jak donutit transferwise aby vyplnil variabilni symbol pokud platim v czk na cesky ucet ? potrebuju platit bezne veci a bez variabilniho symbolu je to nekonecne martirium volani a dohledavani plateb u prijemce. oni proste neumi pracovat s textovou poznamkou, nekde ji ani nevidi… nasel sem jakesi formatovaci znaky, v jedne verzi ze to je \VSxxxxx v druhe pro zmenu \VS\xxxxx ale ani jedno neprojde, protoze reference u transferwise umoznuje vkladat jenom pismena a cisla….
  Jak tohle resite vy ?
  variabilni symbol je bohuzel relikt z minulosti, jinde se nepouziva a pro me se to ukazuje jako obrovska past

  1. Michale, dobrý dotaz. Bohužel jsem nepřišel na to, jak variabilní symbol vynutit, třeba poradí někdo za čtenářů.

   Jde o to, že VS používáme snad jen v ČR a na Slovensku. V zahraničí kolikrát ani neví co to je a používají poznámku. U nás se zase do poznámky nikdo nedívá. Těžko říct, jestli to v dohledné době bude jiné, spíš bych si tipl že ne. Možná se to změní, až bude mít CZK měna vlastní IBAN. Já to řeším tak, že platby do ČR prostě zasílám z českého účtu u Airbank, čili TW úplně obcházím a nevidím důvod jej v této věci používat, protože nic neušetřím.

    1. Chápu.. bohužel to podle mě neumí zatím žádná služba – ani CurrencyFair či Revolut. Takže si ani nelze pomoci jinou alternativou…

     1. Ještě mě napadlo, jestli v ČR není služba, která by na jedné straně prijmula platbu kartou a na druhé straně by zaslala peníze na vyplněný účet. Nic takového jsem nenašel.

     2. To je zajímavá myšlenka, ale taky jsem o ničem takovém zatím neslyšel.

 10. Lukáši, nemáte prosím zkušenosti s propojením jejich účtu/karty s účtem na PayPal? Moc v zahraničních eshopech nenakupuju, ale nedávno jsem něco pořizoval a jediná platební metoda byl PayPal, tak jsem si založil účet.
  Díky za info
  Roman

 11. Skvělý článek.
  Chtěl bych se zeptat jaký IBAN země je přidělen k účtu pro euro ke kartě TransferWise. (první 2 písmena např. CZ- Česko, GB- Velká Británie..)
  Děkuji za odpověď

 12. zdravim
  zrovna jsem obdrzel kartu , nabil jsem ji korunama chtel zaplatit bezkontaktne v albertu a reklo mi to ze neznama karta, mate stym zkusenosti ?
  napsal jsem na support tak uvidim co mi reknou

  1. Zdravím,

   byla to vaše úplně první platba? Napadá mě jen, že většinou je potřeba aby úplně první platba byla kontaktní, potom vám teprve povolí bezkontakt.

 13. K poplatkom za výber: Bankomat České sporitelny si za výber 2000 CZK čórnul 125 CZK.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *