5060011118/5500 – číslo TransferWise účtu pro ČR

Účet 5060011118/5500 odpovídá portálu TransferWise, který je veden u Raiffeisen bank. Jedná se o portál určený k levnějším převodům do zahraničí na principu P2P sítě. S každým převodem tak lze ušetřit okolo 3% z hodnoty transakce. Více informací o portálu jsem zpracovával v samostatném článku – TransferWise recenze portálu.

Číslo účtu vám portál vygeneruje v posledním kroku, kdy dochází k závěrečné sumarizaci.

TransferWise - reference.

Lidé si často neví rady s tím, jak mají použít vygenerovanou referenci – v mém případě se jedná o P4187052. Tato reference bývá totiž často zaměňována s variabilním symbolem. V zahraničí však variabilní symbol nepoužívají, namísto toho informace o platbě vkládají do poznámky. Toto je jediný správný postup, protože bankovnictví vám většinou nepovolí mít ve variabilním symbolu písmena.

Částku zadejte do vašeho bankovnictví přesně, včetně desetinných míst a následně ji odešlete (nezapomeňte referenci zmínit v poznámce, jinak se vám platba vrátí). Pak už jen stačí kliknout na I´ve sent the money to TransferWise, čímž potvrdíte, že vaše peníze jsou již na cestě. Platbu lze také kdykoliv později stornovat.

Pokud by vás zajímal podrobnější návod na TransferWise, o každém předcházejícím kroku jsem napsal v samostatném článku.