TECHhacks: o nás, technologiích a o tom, jak to skloubit dohromady

Mám rád fintech.

Ale z té složeniny slov „finanční technologie“ jsem měl vždy o něco blíže k technologiím. Ostatně na Gaussově křivce se považuji jen za průměrně schopného investora, ale velkého příznivce a nadšence v oblasti novinek a inovací. Pokaždé, když vidím novou myšlenku, představuji si jaký může mít dopad na úsporu mého času, mých financí a jak mi umožní žít spokojenější život. (Autor obrázku: pikisuperstar)

Spousta lidí mi říká, že finanční gramotnost je ohromně důležitá.

Souhlasím. Ale stejně důležitá je i technologická gramotnost. Vymáčknout z technologií maximum. Nechat je, aby byly dobrým sluhou a stále mít na paměti, že mohou být špatným pánem.

V oblasti chytrých drog, které pozitivně ovlivňují náš život a naše myšlení se ujal pojem „lifehacks“. Já tuto kategorii nazval „techhacks“, protože věřím tomu, že technologie mohou mít podobný potenciál. Ten však bohužel využívá jen málo z nás.

Jednou měsíčně tu zkusím rozebrat pár myšlenek z oblasti běžně dostupných technologií. Zkusím se třeba podělit o to, jak:

  • Získat desítky minut cenného času denně navíc.
  • Spoustu věcí v našem životě automatizovat.
  • Jak být díky technologiím efektivnější v práci i v životě.
  • Jak zjistit více o nás samotných a být šťastnější.
  • Ale i to, jak z technologií osekat to nepotřebné.

Zároveň plně respektuji i chápu, že spousta čtenářů sem chodí číst úplně jiné články. Ty budu psát dál. Navíc tato kategorie bude od blogu zcela oddělena. Nebude přesahovat na homepage, RSS feed ani na Facebook. Bude takovou tichou, ale doufám, že i logickou a zajímavou nadstavbou, kde najdete zase trochu jiný typ textů. Vše bude založené na mé osobní zkušenosti, v podobné formě na jakou jste zvyklí.

Budu se těšit.

Lukáš

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *