Saving Stream upravuje podmínky pro investory

Od 1. března 2017 jsou na Saving Stream platné nové podmínky pro investory. Jak už to bývá, nejsou úplně líbivé, ale je potřeba je přijmout jako fakt. Plné znění podmínek naleznete zde.

Nejdůležitější informace v kostce:

  • Úvěr bude označen jako default po 180 dnech po datu splatnosti, případně dle uvážení SS. Default nebude nabízen v sekci Available loans, ale bude přesunut do samostatné sekce Default Loans.
  • Do teď investor dostával úroky za všech okolností nehledě na počet minusových dní. To se s novými podmínkami mění a úrok bude vyplácen pouze po dobu 90 dní od data původního splacení.
  • Úroky s prodlením 90 dnů a více se budou započítávat, ale nebudou se připisovat na účet, dokud částka nebude zaplacena nebo vymožena.

Saving Stream přidal do rozhraní platformy nový sloupeček – Interest Status, kde jsou tyto informace zahrnuty. Stejný status pak lze najít po rozkliknutí detailu každého úvěru.

Lendy - interest status
Sloupek interest status

Můj odhad je, že se tím pouze prohloubí aktuální chování na tržišti. Dojde k úzkostlivějšímu hlídání lhůty -90 dní. Možná tím vznikne ještě intenzivnější potřeba nakupovat vše kladné a blízko nuly prodávat. Co bude označeno jako IA zůstane trochu déle na ocet.

Dobrou zprávou je, že původní úvěr v defaultu byl vyrovnán. Ta špatná zpráva pak je, že na tržišti jsou momentálně defaulty 3 a další se blíží. Sám jsem zvědavý, jak se s tím Saving Stream vypořádá.

Interest status

IOA – interest on account (kladné dny)
SBL – Serviced by Lendy (do -90 dní)
IA – Interest accruing. Interest is only payable if enough capital is received. (do -180 dní)
DEF – Defaulted

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *