Revolut recenze: platby kartou za mezibankovní kurzy

Revolut je britská fintech společnost, která svým uživatelům nabízí možnost držet v rámci jednoho multi-měnového účtu až 25 různých měn. Mezi nimi lze okamžitě převádět za mezibankovní kurzy a platit v zahraničí skrze přidruženou debetní kartu zcela bez poplatků. Startup vznikl v červenci roku 2015 a v současnosti má přes 3 miliony uživatelů a těší se velké oblibě i u nás v ČR, kde jej používá přes 50 000 lidí.

V této recenzi se důkladněji podíváme na funkce, které Revolut nabízí. Zkusím jej okrajově srovnat s dalšími konkurenty a podíváme se i na silné a slabé stránky této aplikace. Pokud registraci na Revolut teprve zvažujete, pak je součástí recenze také odkaz na získání karty zcela zdarma.

Jak funguje Revolut?

Revolut je online peněženka, která umožňuje práci přibližně s 25 měnami. Nabít si lze zdarma české koruny a ty si lze jednoduše směňovat v reálném čase za mezibankovní kurzy. Díky přidružené debetní kartě a aplikaci na telefon lze utrácet v zahraničí s velmi výhodným kurzem. Kromě toho může uživatel zaslat peníze až do 140 různých zemí a v nabídce je také možnost nakoupit a držet některé základní kryptoměny. Revolut nedávno získal Evropskou bankovní licenci a brzy nabídne pojištění vkladů a další služby.

Aplikace i karta je ve svém základu zcela zdarma, nicméně stejně jako každá firma musí i Revolut nějakým způsobem vydělávat peníze.

 • Nabízí placená členství a business účty s dalšími výhodami.
 • Má podíl na zisku MasterCard z platby u obchodníka.
 • Nabízí další služby – cestovní pojištění, pojištění telefonu či pojištění letů a zavazadel pro cestovatele.
 • Poskytuje úvěry – s tím souvisí motivace uživatelů držet na Revolut účtu více prostředků.
 • Poplatky za nadstandardní operace (převody a výběr nad měsíční limit, platby o víkendech, turbo transfers).

Zmíním také, že Revolut funguje trochu jinak, než některé konkurenční služby. TransferWise a CurrencyFair totiž pracují na principu P2P sítě. Tyto platformy párují platby, které jdou z různých zemí proti sobě a vyměňují se pouze údaje o konečném příjemci.

Revolut namísto toho využívá mezibankovních převodů i kurzů a má tak svým fungováním mnohem blíže tradičním bankám. Velmi hezky je to vysvětleno a znázorněno na jejich blogu.

Revolut karta – co umí?

Platby do zahraničí bez poplatků*

Revolut bez diskuse nabízí převod za nejlepší možné kurzy, jaké si lze v současnosti přát. Konverzi lze realizovat prakticky zdarma za mezibankovní sazby, které jsou poskytovány v reálném čase. Z hlediska poplatků tak vychází Revolut ještě o pěkný kousek lépe, než konkurenční TransferWise.

U některých měn (EUR, GBP) je samozřejmostí i unikátní IBAN. V případě aktivace této funkce se zvolená měna chová jako separátní účet s možností přijímat i odesílat peníze.

*Jakkoliv se služba na grafu prezentuje jako bez poplatková, není tomu tak. Pokud se uživatel pokusí o konverzi mimo čas FX marketu (např. o víkendu), pak je mu v závislosti na měně účtován poplatek 0,5-2 % z transakce. Je tu také poplatek 0,5 % za překročení měsíční hranice 6000 EUR. Není to nic, co by běžného uživatele zásadněji limitovalo. Konverze si lze pochopitelně načasovat tak, aby byly zdarma, je však dobré o poplatcích vědět.

Revolut aplikace

Založení a správa účtu probíhá výhradně přes mobilní telefon. Aplikace funguje bez problémů na Android i iOS, nicméně na desktopové rozhraní si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Uživatel si v rámci svého účtu jednoduše aktivuje měny, které bude používat a v úvodní obrazovce mezi nimi přepíná swipováním. V případě útraty či nabití účtu jsou samozřejmostí notifikace v reálném čase. Revolut se umí automaticky spárovat s telefonním seznamem a umí vyhledat další přátele s touto aplikací. Ti si mezi sebou mohou odesílat peníze v reálném čase.

Revolut karta

Díky kartě (starší Visa, novější už jsou MasterCard) budete moci utrácet peníze za mezibankovní kurzy například na cestách v obchodech nebo na zahraničních e-shopech. Karta si pochopitelně odčerpává i z jiných měn, pokud je v jedné nedostatek prostředků, ale dle mých zkušeností neumí zatím měny kombinovat (například utratit část v EUR a část v korunách).

Pořízení karty je prakticky jediným nutným nákladem, stojí 6 EUR (u nás 99 Kč), nicméně za ty benefity rozhodně stojí. Čtenářům blogu jsem se pokusil domluvit výhodu a při nové registraci skrze tlačítko níže byste měli mít kartu včetně doručení zcela zdarma.

Získat Revolut kartu zdarma

Postup na získání karty

Další drobné funkce a vychytávky

Jedna z věcí, která se mi na Revolut líbí, je spousta drobných vylepšení, které aplikaci hodně přidávají a značně se podílí na celkovém pozitivním dojmu.

 • Vault – Zajímavá funkce, která zaokrouhlí vaši útratu na celé částky a přebytek pošle do trezoru. Fajn je, že Revolut umožňuje do trezoru posílat i pravidelně, např. na měsíční bázi a uživatel tak může šetřit na co potřebuje a nastavit si konečné limity a cíle. Nejedná se však o spořící účet a vault nenabízí žádné úroky.
 • Split expenses – možnost rozdělit náklady za transakci rovnoměrně mezi více uživatelů. Rozpočítávání nákladů jsem mockrát postrádal v zahraničí, kdy jsem cestoval s kamarády a rozumná evidence nákladů a souvisejících kurzů byla problém.
 • Instantní transakce mezi uživateli Revolut – aplikace v kontaktech najde přátele, kteří Revolut používají.
 • Možnost si vyžádat (a odesílat) platby skrze odkaz – Revolut umí vygenerovat odkaz, skrze který vám může kdokoliv zaslat peníze. A nemusí být ani uživatelem Revolut.
 • Sledování nákladů – Revolut má tuto funkci integrovanou v aplikaci a každý uživatel si tak snadno udělá obrázek za co utrácí a v kterých měnách. Není problém si v pdf vyjet měsíční statistiky a vyseparovat si například údaje za jídlo.

Nejdůležitější poplatky a limity

Vedení účtu, aplikace, převody a nabití peněženky kartou – zdarma. Filozofie je taková, že se platí pouze za na nadstandardní operace.

 • Transakce mimo hodiny FX market s poplatkem 0,5 – 2%.
 • Poplatek za premium účet 174,99 Kč měsíčně / 1750 Kč ročně (16% sleva).
 • Výběr z kteréhokoliv bankomatu 200 Eur/liber měsíčně zdarma, u premium členství je hodnota dvojnásobná. Výběr nad limit je zpoplatněn 2%.
 • FX transakce jsou limitovány 6000 Eury měsíčně, poté jsou zpoplatněny 0,5%.
 • Pro free účty zpoplatnění služby Turbo transfers (peníze u konečného příjemce do 24 hodin) – 140 Kč.
 • Poplatek za business účet od 25 liber/měsíčně či ekvivalentu v jiné měně měsíčně.
 • Je to hloupé, ale nabití skrze běžný převod zatím probíhá na Lloyds bank a pokud převádíte z České banky bude vám účtován poplatek. Lepší je využít kartu.
 • Zrušení premium účtu – 2x měsíční poplatek.

Poplatků je poměrně dost, nicméně při rozumném užívání se jim lze z 90% vyhnout. Více o poplatcích naleznete na příslušné stránce.

Premiové účty

Revolut premium a revolut metal

Revolut premium

S funkcemi ani zdaleka nejsme u konce. Revolut svým uživatelům nabízí placené členství, které stojí 174,99 Kč měsíčně. Placené členství však přináší spoustu dalších výhod.

 • 2x vyšší měsíční limit pro výběr z bankomatu – 400 EUR/GBP.
 • Cestovní pojištění v ceně.
 • Neomezené převody (free účet je omezen hranicí 6000 EUR, poté za poplatek 0,5%).
 • Prioritní podpora 24/7.
 • Práce s kryptoměnami
 • Možnost využít virtuálních karet.

Osobně však největší benefit spatřuji v turbo transfers. Jedná se o rychlé platby, které by měli dorazit k příjemci do 24 hodin. Ve free verzi Revolut je tato funkce zpoplatněna 140 Kč za transakci či ekvivalentem v jiné měně. Pro premium uživatele je tato funkce zdarma a je dokonce nastavena jako defaultní.

Revolut metal

Pokud by i to bylo málo, pak lze za poplatek 299,99 Kč měsíčně získat členství Revolut metal. Název je odvozen od kovové debetní karty a její největší výhodou je cashback z proběhnutých plateb ve výši 0,1-1% a ještě vyšší limit pro výběr z bankomatů ve výši 13500 Kč měsíčně zdarma.

Revolut vs TransferWise

Obě služby považuji za skvělá a komplexní řešení – rozhodl jsem se proto udělat i krátké porovnání. Koneckonců věřím, že spousta čtenářů by si ráda vybrala pouze jednu aplikaci a nechce mít v peněžence více karet, než je zdrávo.

 • Revolut u mě jednoznačně vede v kurzech. Má daleko propracovanější mobilní aplikaci a dobrou desítku užitečných funkcí k dobru. Je to karta jako stvořená pro cestovatele a nebojí se ani rozporuplných inovací, jako jsou kryptoměny.
 • TransferWise má zase desktopovou aplikaci a delší historii provozování. Na méně funkcí má více zaměstnanců a na můj vkus působí vyladěněji. Svou roli však může hrát i to, že platby jednoduše rád zadávám na počítači. TransferWise má IBANy pro USD, GBP i EUR a při útratě z karty umí kombinovat několik měn najednou. Nicméně, je o kousek dražší.
Porovnání výsledků na TrustPilot – Revolut (7,8/10) vs TransferWise (9,0/10)

Já nosím v peněžence obě karty a využívám obě aplikace. Řeším to tak, že větší obnosy zasílám přes TransferWise, kde mi vyhovuje přehlednější desktopové rozhraní. Menší transakce a platby kartou v e-shopech pak dělám přes Revolut, který má výhodnější kurzy. Pokud musím udělat transakci o víkendu, využívám TransferWise.

Podpora Revolutu byla dříve poměrně velkým problémem, ale zdá se, že ni hodně zapracovali a dle mých nedávných testů zkrátili čekací dobu na minimum. V každém případě jsem zvědavý, jak se bude konkurence vzájemně ovlivňovat a kde se nakonec ustálí poplatky. Myslím, že následující roky budou ještě hodně zajímavé.

Detailněji jsem se rozepsal v článku: TransferWise vs CurrencyFair vs Revolut, srovnání portálů

Sumarizace

Výhody

 • Výhodné kurzy – užívání karty umí ušetřit i 5% z velikosti transakce. Tyto poplatky bychom při platbách v zahraničí platili bance.
 • Multi-měnový účet – 25 měn, možnost odeslat až do 140 měn. Žádná banka nic podobného nenabízí.
 • Možnost držet některé kryptoměny.
 • Přehledné uživatelské rozhraní.
 • Historie výdajů v každé měně zvlášť, přehledné grafy s útratami.
 • Rychlost plateb – i na free účtu jsou většinou do druhého dne u konečného příjemce. Pro srovnání – SEPA platba proběhne do tří dnů. Banky jsou tedy dražší i pomalejší.
 • Inovace, spousta drobných vychytávek.
 • Dobrá podpora. Dříve to neplatilo, ale poslední dobou mám dobrou zkušenost s její rychlostí.
 • Komunita v ČR roste. Ve světě má Revolut přes 3 miliony uživatelů.

Nevýhody

 • Poměrně nízké limity, poplatky o víkendu. Ale není to nic dramatického.
 • Karta je britská, některé české bankomaty ji mohou brát jako zahraniční. Například u ČS jsem se setkal s poplatkem 125 Kč za výběr.
 • Denní limit nabití kartou kolem 5000 Kč. Nabití vyšší částky na Revolut kartou může být zdlouhavé. Nabití skrze převod na účet probíhá přes britskou banku a je zpoplatněn.
 • Vklady jsou vedeny odděleně, ale zatím nejsou pojištěny.
 • Už se mi stalo, že platba u některých obchodníků byla zamítnuta.

Odkazy

Závěr

Na závěr musím říci, že naprosto chápu, proč se stala aplikace Revolut v krátkém čase tak moc oblíbenou. Léta byly u kormidla banky, které si za převody a další související operace účtovaly hodně vysoké poplatky. Najednou je tu aplikace, která konverzi do jiných měn umožní prakticky zdarma a neštítí se nových inovací. Naopak, hází je svým uživatelům jako na běžícím pásu. Za něco přes tři roky existence tak přinesl Revolut ve sféře plateb do zahraničí významný pokrok. Stal se jedním z nejvýznamnějších hráčů a pro mnohé i pomyslnou jedničkou v tomto odvětví. Jsem moc zvědavý, kam se bude aplikace i celé odvětví plateb dále vyvíjet.

Co myslíte vy?
Máte zkušenosti o které byste se chtěli s užíváním Revolutky podělit?

Aktualizace: Silně doporučuji pročíst si také osobní zkušenosti Jakuba H a v6ak v komentářích. Oba pánové obrovským způsobem doplňují obecnou rovinu článku o zajímavé praktické poznatky a zkušenosti.

Revolut recenze: platby kartou za mezibankovní kurzy
4.4 (88%) 15 votes

Poslat článek na výlet. Sdílet!

79 komentářů

 1. Chtel bych se zeptat jestli nemas blizsi zkusenosti s top up limity. Jsou zda se ruzne pro jine zeme a i jednotlive klienty.
  Aktualne mi aplikace ukazuje 30000EUR rocni limit a neni mi jasne jak je toto pocitane, nedejboze abych v aplikaci zjistil nekde denni limit.

  Dohledatelne informace o top-up limitech jsou celkem vagni, a neni mi jasne jestli se vztahuje na vsechny top-upy. Viz:

  “Try and top-up your desired amount. If the amount is over your top-up allowance, you will receive a pop up message notifying you of the daily limit for that card and how much you can top-up today. If you wish to top-up more than your daily limit, you can use another debit or credit card, alternatively top-up via bank transfer.”

  Nebo treba vyroky tohoto typu: “however your daily top-up limits will increase over time.” me moc nepotesily.

  1. Hmm, vidíš. Já mám roční top-up limit jen 15k EUR. Údajně mi měli přidat po ověření identity dalších 15k EUR (což jsem udělal), ale nějak se to nestalo. Celkově mi přijde, že to nemají moc jednotné a v podmínkách je chaos. Tohle je třeba docela úsměvná zkušenost:

   https://community.revolut.com/t/yearly-limit/2828

   Upřímně, při hlubším studování Revolutu a jejich podmínek jsem dost často narážel na věci, které si protiřečily, případně nebyly dostatečně vysvětleny.

 2. Tak jsem se zkusil v aplikaci zeptat na supportu. Po 4 hodinach (nastesti neni nutne u toho sedet) jsem si mel moznost promluvit s velice zmatenym clovekem.

  Co se tyce daily top-upu – asi se nevztahuje na bank transfery ( u me 6250 czk, coz jsem musel zjistit pokusem o nahrani vetsi castky), ale zapocitavaji se do rocniho limitu. Takto jsem to pochopil z jeho zmateneho vysvetleni.

  Ptal jsem se take na tu uvadenou moznost zvyseni limitu nahravanim ruznych dokumentu a bylo mi receno at mu je klidne hodim do chatu, ze to “nekam” preda. S diky, jsem odmitnul nahravani velice senzitivnich informaci do nejakeho chatu, navic v ceskem jazyce by mi je nejspise hodili zase brzo zpatky.

  Na konci uz byl zoufaly a nabidnul mi eskalaci na “top up limit” team, na ktery je aktualni cekacka 96 hodin.

  30000 EUR mne nejak zasadne neomezuje, ale chtel jsem Revolut pouzivat dlouhodobe a vklady i vybery na kuprikladu ten Mintos se oba do limitu zapocitavaji a muze to naskakat. Nemluve o tom, ze nikde nezjistime co se stane s poslanou platbou na Revolut ktera uz limit prekroci :O

  1. Mockrát díky za neskutečnou nálož praktických informací a doplnění! Jak je vidět, procesy u Revolutu stále trochu drhnou a nemají je ani zdaleka vychytané. Řešit vážnější problém s podporou někde na cestách by se mi vážně nechtělo.

   1. Tak mam zase trochu vic zkusenosti a par sedivych vlasu navic;

    Protoze jsem chtel prevest vice nez 6000EUR a vyhnout se poplatku, tak jsem to spojil s objednanim Premium clenstvi a Premium karty s dvoudennim express dorucenim.

    Dnes je to 23 dni po objednani karty a karta nikde. Pri dotazovani kde se karta nachazi, jsem byl nucen, at uz aplikaci, nebo konzultanty na supportu aktualne objednanou kartu jiz trikrat zablokovat a objednat “novou”. Nyni uz tedy ctvrta karta mi pry prijde “zitra nebo v nejblizsich dnech”, coz je standardni odpoved pokud se Vas chteji na supportu zbavit. Pokud to opravdu overuji, tak se Vas zeptaji na adresu doruceni, protoze ji sami v systemu u Vaseho uctu nevidi. Pak vam reknou, ze karta je vytistena ale je problem s dorucovaci spolecnosti a do dvou dnu karta prijde. Toto mi bylo v ruznych obmenach receno cca sestkrat.

    Zaroven jsou to dnes ctyri tydny, kdy jsem zacal resit navyseni top-up limitu se supportem a az dnes mne byl navysen! Nutno rici, ze doba odpovedi se snizila markantne oproti free uctu. Kvalita, bohuzel zustala na stejne urovni. Konzultanti vam nejsou schopni rict dopredu jake dokumenty chteji, jak s nimi nakladaji a co v nich konkretne hledaji. Zaroven jak ubihaji dny a pripad se eskaluje na specializovane oddeleni s klasickou cekaci dobou az 96 hodin dokumenty ktere jste uploadovali se ztraci a konzultanti nevi kde jsou nebo proc je po vas nekdo chtel.

    Zacal jsem pres nahravani dokumentu primo v sekci ukazujici top up limit. V teto sekci je jasne psane jake dokumenty chteji a to 3 posledni vyplatnice, a/nebo vypis z uctu z prichozi transakci a/nebo vypis z uctu ukazujici platebni prikaz vuci Revolutu. Nahral jsem posledni dva dokumenty, nacez se rozjela prehlidka nekompetence zakaznicke podpory Revolutu.

    Postupne jsem byl pozadan o smlouvy dokladajici puvod penez z vypisu, aktualni balance vsech mych uctu, byl jsem tazan jaky je muj vztah s Mintos Marketplace. Nekde u Jose Armanda bylo rozhodnuto, ze potrebuje videt i ty posledni tri vyplatnice. Nikdo z techto nekolika lidi mi nebyl schopen rici, jaka je relevance danych dokumentu a uz vubec ne jakym zpusobem to ovlivni celkovou vysi limitu. Ani v jednom bode jsem nebyl dotazan o jaky limit mam vlastne zajem. Vsechny tyto dokumenty v ruznych obmenach byly vyzadovany nekolikrat od ruznych konzultantu, ackoliv vse bylo v chatu v historii. V prubehu techto vyjednavani me byl limit v jednu chvili dokonce snizen z 30 000 na 20 000EUR.

    Chtel jsem otestovat podporu a rozdil oproti free uctu. Proto jsem taky nakonec naposilal dokumenty, ktere jsem nemusel ani bance ukazovat pri vyrizovani hypoteky. Hazeni super senzitivnich dokumentu do nejakeho chatu ani nezminuji.

    Jedna se o bezkonkurencne nejhorsi customer support co jsem doted potkal.

    Jeste pozor na Premium ucet, kde za zruseni Premium planu strhnou castku ve vysi dvou mesicnich poplatku.

    1. Jakube. Budu se opakovat, ale skutečně díky za tvé komentáře a sdílnost. Tvé osobní zkušenosti jsou obrovsky hodnotné.

     Já jsem se bohužel (bohudík?) ani zdaleka nedostal do podobných míst. Vlastně jsem nepotřeboval nijak navyšovat limit a využívám kartu i službu tak jak v základu běží a leží na mikro transakce v součtu několik tisíc Kč měsíčně. To, co popisuješ je vážně síla. Levá ruka neví, co dělá pravá.. pomalu horší, než státní správa a to se jedná o progresivní fintech startup.

     Jak to ovlivnilo tvůj celkový názor na Revolut? Chceš jej i nadále využívat, nebo se poohlédneš jinde?

     1. Rad se podelim o zkusenosti.

      Zaroven muzu s prekvapenim prozradit, ze mi dnes karta konecne dorazila (jedna se o Mastercard a ne Visa co mas ty, ale netusim jestli jde o globalni zmenu). Krome toho, ze se mi zda nevalne kvality a uz od otevreni je usmudlana a jsou videt otrepy po vyseknuti tak ma pekny minimalisticky design;

      – Na predni strane je pouze jmeno, logo Revolut a MC a cip. Chybi cislo karty, at uz natisknute nebo embosovane. Vse je nenapadnym malym textem na druhe strane.

      Revolut mi dost pripomina Kiwi.com. Kdy jde o (radoby) revolucni start up o kterem se vsude pise, ale v pozadi toho jsou spatne pracovni podminky, nejasne procesy a z toho vychazejici kvalita customer supportu. Kiwi jsem mel moznost nahlednout pod poklicku a videt falsovani recenzi na Trustpilot, Glassdoor i Facebooku (tam uz radeji reviews vypnuli) a hlavne nemoralni okradani zakazniku, kteri jsou nuceni napriklad dokoupit zavazadlo ackoliv v letence uz je davno zahrnute nebo odmitnuti refundovani letenky, ktera nikdy ani nebyla zabookovana, tudiz zakaznik nemel jak odletet. Tohle se mi zda podobne u Revolutu kdyz ctu nektere neodchycene Glassdoor recenze nebo nazory z verejnych for. Management a jejich touha po raketovem rustu a preklopeni firmy do ziskovosti obcas ma takovy dopad. Tot k memu nazoru a obrazku Revolutu. A jejich verejne propagovana snaha o 100 000 uzivatelu v CR do konce roku tomu odpovida.

      Nicmene co se tyce pouzivani Revolutu, je to pro mne stale nejlevnejsi volba pro prevody strednich az vysokych castek. Jedine co zbyva, je se zbavit nutnosti drahe SWIFT platby pri top upu vetsich castek pres ucet.
      Stejne tak kartu rad vyzkousim pri navstevach v zahranici.
      Pro moje par-dolarove nakupy na Aliexpress ale jeste musim udelat realne porovnani jestli neni usetrena castka na levne konverzi naprosto zanedbatelna.

      Takze pres moje vyhrady a vzhledem k tomu, ze jsem uz tim nejhorsim snad prosel pri zvysovani limitu, budu Revolut vyuzivat ve free verzi i nadale. Stejne jako obcas “zneuziji” Kiwi.com na vyhledani sloziteho routingu a koupim jinde.

      Zaroven souhlasim, ze absence “desktopove” aplikace pusobi velice zvlastne, az amatersky. Na druhou stranu, mozna to jen ukazuje na snahu Revolutu orientovat se spise na mikroplatby.

      Mimojine jsem nedavno objevil malo propagovany automaticky top up, ktery se mi zda jako dalsi zajimave zlepseni pri pouzivani fyzicke karty, bez nutnosti hlidani aktualniho zustatku na karte. Ale je to taky feature, kterou musim napred otestovat. Prvni google vysledky totiz opet odkazuji na stiznosti na nefunkcnost nebo/a nejasna pravidla, kdy se automaticky dorovna zustatek pouze kdyz platite kartou, ale ne kdyz penize odejdou jinym zpusobem.

     2. No, je to zajímavé.. ale skutečně mají pro free účty Visu a pro Premium Mastercard. To mi přijde poměrně zvláštní přístup, ani mě to nenapadlo zkontrolovat, protože jsem myslel, že to bude jednotné.

      Taky mi přijde, že se o Revolutu hodně píše. Byť je skutečně zdarma, tak služba, která nabízí přesně to samé, jen s drobným poplatkem (TransferWise) je tu už od roku 2011. Nevím, jestli udělá takový rozdíl v marketingu, když je něco vedeno jako “zdarma” vs. “drobný poplatek”. Trochu mi to přijde jako když Apple zveřejní něco, co má Windows už léta a tváří se, jako když vymysleli něco, co ještě neexistuje :-). Ale tak co, jako spotřebitelé můžeme být rádi, že je tu víc takových služeb. Konkurence je pro nás dobrá a ve finále na tom vyděláme.

      Já s tím desktopem někde četl, že jej plánují. Už teď je pro business účty a vypadá fakt dobře – jen škoda, že to není priorita. Typicky třeba já jsem člověk, který bez počítače nedá ani ránu.

      Nakonec nezbývá popřát, ať je trápení s podporou u konce a vše šlape jak má. Na druhou stranu, Tvé komentáře jsou vážně jako druhá recenze :-). Vážně si jich cením, díky.

     3. Jsem presvedcen, ze “zajem medii” je jen z minimalni casti bez investic. Stejne jako to je u firmy se kterou jsem Revolut srovnaval. Pro kriticky smyslejici jedince ale v tomto nevidim problem, staci si spocitat co se komu jeste vyplati a nenechat se zlakat clanky a napisy “zdarma”.

      Coz me privadi k tomu, ze po otestovani 1USD platby jsem zjistil, ze rozdil byl relativne velky. Konkretne 72 haleru a po finalnim zauctovani dokonce 1,09 CZK ve prospech Revolutu ve srovnani s platbou mBank kartou vedenou v korunach.

     4. K reálnému testu: Osobně nejsem velký fanoušek těchto testů, sice řeší různé skryté háčky (např. přepočítávání cizích měn skrze EUR), ale je tam principu velký šum. Co jednou vyšlo výhodněji, podruhé může dopadnout hůř, a naopak. Zrovna při porovnávání špičky (Revolut bez příplatků, Hellobank _kreditka_ a po započítání cashbacku i Twisto Premium) s bankou známou špatnými kurzy (mBank) jsou rozdíly tak velké, že obvykle překonají šum, jinde to tak být ale nemusí.

      Je tu více zdrojů šumu. Největší plyne z potenciálně jiného dne konverze měny. Většina bank přepočítává kurz až v době zaúčtování transakce, typicky o pár dní později. Když se během pár dní hne kurz a transakce se zaúčtují jindy, udělá to rozdíl, který pramálo vypovídá o výhodnosti jedné banky oproti druhé.

      Další věc je frekvence stanovování kurzů. Banky často stanoví kurz na celý den, Revolut reaguje na výkyvy FX. Takže Revolutu může kurz růst/klesat v průběhu dne, zatímco banka ho bude držet.

      A nakonec, i když dvě banky mají stejný způsob konverze a stejnou přirážku ke středovému kurzu, mohou určit středový kurz mírně jinak. Jednou vyjde výhodněji jedna, jednou druhá.

      Praktický test se dá vzít jako doplněk – ověření, že správně chápu způsob konverze.

      Většinou předpokládám, že středový kurz vyjde ± nastejno (jednou je lepší tam, podruhé jinde) a že na nákupu i prodeji bude mít procentuálně stejnou přirážku (což je trochu otázka, zejména pokud by šlo o hotovostní směnu). Dost se dozvím jen podělením kurzů nákup/prodej. Tím dostanu číslo o trochu menší než 1, které udává, kolik mi zůstane po konverzi tam a zpět (tedy po dvou konverzích). Čím větší číslo, tím lépe. (Vyjde-li větší než 1, pak jsou nejspíše kurzy naopak nebo používají jinou kotaci.) Když to odmocním, dostanu o trochu vyšší číslo, které udává, kolik mi toho zůstane po jedné konverzi. Když to odečtu od jedničky, dostanu, kolik si berou z jedné konverze. U Revolutu mi to vychází řádově kolem 0.001 (tedy kolem 1 ‰), u většiny českých bank to bývá řádově kolem 0.02 (tedy kolem 2 %) pro nejběžnější měny (jako EUR a USD; u exotických měn to bude horší), u Creditasu řádově 0.01 (tedy 1 %).

      Správně bych měl ještě dopočítat střed a porovnat, jak si dlouhodobě vede v porovnání s ostatními – jestli je můj předpoklad o stejné přirážce a podobném středovém kurzu správný.

     5. Stejne jako nase potreby tak i realne testy a jejich vylozeni budou ruzne. Jak jsem psal pro stredni az vysoke castky mi Revolut nabizi nejlepsi podminky a ani draha SWIFT platba to nezmeni.

      Po “otestovani” dolarove platby jsem presvedcen pouzivat Revolut i na male platby. Porovnal jsem svuj produkt ktery bezne pouzivam s alternativou, ktera ma teoreticky lepsi podminky. Nakup jsem uskutecnil behem nekolika minut od sebe a tim jsou moje testovaci podminky naplneny.

      Resit u obcasnych mikroplateb kdy banka transakci zauctuje, kolikrat behem dne meni kurz nebo volatilitu menoveho paru me jako koncoveho BFU nezajima. Naopak me zajima kolik me bude ve finale z uctu strzeno.

      Pro vetsi castky opet Revolut nabizi funkci sledovani menovych paru a upozorneni pri urcitem kurzu, kdy je pak mozno okamzite smenit.

    2. Poplatek za zrušení premium jsem si naštěstí vyhledal, docela mě to překvapilo. Cz uvažoval jsem, že bych to využil k jednorázovému převodu vyšší částky.

     Zkusil jsem si spočítat, kolik bych musel konvertovat za měsíc, aby se mi vyplatilo premium na jeden měsíc. Náklady jsou 3*175 CZK, po přesažení 120 000 CZK šetřím:
     a. V případě použití Revolutu 0.5 %, tedy musel bych převést alespoň (175*3)/0.005+120000 = 225 000 CZK
     b. V případě TransferWise jsem si všiml, že snížili poplatek za CZK–>EUR na „0.35% of the amount that’s converted + Kč 20.00 CZK“, vizte https://transferwise.com/pricing/czk-to-eur . Pokud bych vše nad limit převedl jedinou transakcí z CZK do EUR, bude bod zlomu ještě výše: (175*3-20)/0.0035+120000 ≈ 264 285.72 CZK

     Při delším používání Premium je bod zlomu pro měsíční obrat v konverzích níže. Pro zjednodušení budu předpokládat dlouhodobé využívání, roční předplatné a pravidelné přesažení limitu:
     a. Proti Standard účtu mi to vyjde
     (1750/12)/0.005+120000 ≈149 166.67 CZK
     b. TransferWise s jednou platbou měsíčně pro všechno nad tento limit: (1750/12+20)/0.0035+120000 ≈155 952.39 CZK

     Body zlomu jsem zaokrouhlil nahoru na celé haléře. Počítám odstranění 0.5% poplatku jako jedinou výhodu Premium – využijete-li i další výhody, může se to vyplatit i s nižším obratem. U delšího používání jsem počítal s tím, že se objem konverzí vždy přesáhne 120 000 CZK – pokud ne, může se to vyplatit i při o něco nižším průměrném objemu konverzí. Výpočty jsou bez záruky, navíc z informací, které se mohou měnit.

     1. Díky, poplatek za zrušení premium doplním do článku.

    3. Jedna karta se taky ztratila. Druhá mi přišla za 4 dny i s free doručením.

     Podle mě to není jejich chyba, ale posere se něco na poště (jsou jen hozený do schránky). Kdyby to vozilo třeba DPD, problém by podle mě nenastal.

 3. Ted jsem pouzival Revolutku mesic pri cestovani po USA. Utratil jsem na ni neco kolem 3000USD a jsem spokojeny. Jedine na co bylo opravdu potreba myslet byly vikendove kurzy. Prevadel jsem na Revolut postupne a obcas mi to nevyslo a o vikendu mel na karte koruny a ne dolary a platil jsem premium.

  Nabiti ceskou kartou v korunach zadarmo je parada.

  1. Díky za sdílení zkušenosti JH. Já byl v USA cca 4 roky nazpět na 3 měsíce a tehdy podobné systémy ještě nebyly. Snad jedinou nevýhodu to má v tom, že jsou strašně nízké limity pro výběr z bankomatu. Na druhou stranu, zrovna v USA se snad bez karty nedá žít a hotovost moc lidí nepoužívá :-).

 4. Kurzy mimo hodiny FX mi přijdou jako dost zásadní nedostatek v přehlednosti, zvlášť u karet: Tam nejdříve dochází k blokaci částky a typicky až po pár dnech ke stržení částky (zaúčtování). Strhává se částka – co jsem viděl – podle kurzu v den zaúčtování. Což dává smysl, obchodník se může rozhodnout částku nakonec nestrhnout a pro banku by použití kurzu z času blokace znamenalo, že bude jistit kurz. U Revolutu je ale otázka, jaký to bude mít vliv na příplatek za konverze mimo čas FX. Nejspíš bude hrát roli čas zaúčtování, který ale neovlivním. A dovedu si představit, že třeba při nákupu v Austrálii to vzhledem k časovému posunu vůči UK bude vycházet často špatně.

  Jaké máte zkušenosti v tomto směru?

  Možná by stačilo po platbě dělat konverze ručně (například: mám jen CZK, zaplatím v EUR, pokud možno ještě stejný den ve vhodný čas udělám konverzi z CZK na EUR a v čase zaúčtování se mi strhnou EUR), ale to bude trochu opruz.

  K dobíjení – čekal jsem, že za dobití kartou si budou něco účtovat, ale nic. Where is the catch? https://blog.revolut.com/top-up-your-account-in-czech-koruna-czk/

  1. Díky za komentář v6ak.
   Mimo hodiny FX jsem ještě nepřeváděl. Kartu využívám na spotřební věci – nákup na Amazonu, Aliexpress a podobně. U těchto ručních nákupů si to vždy časuji. Tipl bych si, že právě tohle by měl ohlídat onen poplatek 0,5% a člověk by neměl nic doplácet.. ale jak už u Revolutu bývá zvykem v poplatcích mají poznámku pod čarou, že nic negarantují. Takže upřímně, nemám tušení. A jako obvykle – asi se bude každá zkušenost značně lišit.

   Také mě překvapilo, že mají kartu zdarma. Někdo si asi spočítal, že náklady na zákazníka jsou vzhledem k jeho hodnotě nízké. Právě nabití kartou zdarma u nás spustilo mohutnou vlnu registrací, takže i z hlediska akvizice si myslím, že je to pro ně výhodné. Oni si to potom vezmou jinde (placená členství, z hlediska půjčování fungují jako banka, apod.).

   1. Díky.

    Podle toho, co jsem si dohledal, to vypadá, že poplatek účtují podle času blokace a celkově kurz nejspíš taky (našel jsem něco o „locking exchange rate“ nebo tak něco). Což je trochu divné, ale nejspíš moc nepočítají velkým množstvím nedokončených plateb (proběhne blokace, ale transakce se z nějakého důvodu nakonec nezaúčtuje).

    Vypadá to, že FX hours jsou prakticky celé všední dny (možná s výjimkou poslední minuty v pátek), ale podle časového pásma Europe/London, tedy o hodinu posunuté proti ČR. Fajn, že si nemusím moc hlídat, jestli nenakupuju třeba už pozdě večer.

    Dodatečné konverze tedy asi nepovedou k požadovanému efektu, musel bych konvertovat částku předem. Může tedy být dobré si v některých měnách držet nějaké částky (podle situace). Ale i s tímto poplatkem většinou vyjdou kurzy výhodněji než většina konkurence.

    Nabití karty zdarma – jeden háček tu vidím, i když to je na straně banky a spíše specialita konkrétní instituce než pravidlo. Nejspíš se to prověde skrze zahraniční bránu, což u Banky Creditas znamená navýšení cca o 1 %, protože se provede dvojitá konverze CZK->EUR->CZK.

    Když nad tím tak přemýšlím, snaha získat hromadu zákazníků nabití zdarma dává smysl. Hádám ale, že nabití kartou nebude zdarma navždy, dlouhodobě by při těch sazbách a poplatcích neměli moc z čeho žít. Placené členství je IMHO spíše doplněk, kterým nezvládnou dotovat vše.

    1. Díky za super komentář!

     Jen k poslednímu odstavci. Já myslím, že Revolut má ty poplatky namíchané tak, že na tom netratí. Vlastně to mají udělané docela chytře tak, že se služba tváří jako “zdarma”, to je pro ně marketingově hodně výhodné, ale na pozadí je spousta šikovných limitů a omezení. Docela zajímavé je, že mají provizi z každého nákupu, který by šel vydavateli karty.

     Někde jsem četl, že v současnosti mají v ČR přes 30k uživatelů a chtějí jich mít do konce roku 100k. Jakmile si naberou tuhle kritickou základnu (kterou třeba ukradnou konkurentům jako TransferWise), mohou si ji vždy ohlídat. Ale jo, souhlasím. Poplatky možná časem přijdou.

 5. Ano, provize z plateb kartou mají. Pochybuju ale, že to bude víc než zaplatí za nabití kartou – spíš naopak. Jinak by to bylo takové finanční perpetuum mobile… A je celkem reálné počítat, že ke každé platbě kartou se peníze musely někudy nabít, a to nejspíš opět kartou. Platby převodem budou vycházet ještě hůř. Poplatky za platbu kartou prakticky jistě přijdou, snad v té době bude normálně fungovat i převod z ČR. (Zase čím víc budeme dobíjet CZK kartou, tím víc bude motivace nabídnout převod na českou banku.)

  Premium – jistě to něco přinese, ale stěží půjde odtud dlouhodobě dotovat free účty. Hádám, že premium bude mít zlomek uživatelů. Revolut láká na úspory, a s tím ty poplatky pro mnoho lidí nepůjdou dohromady – a to často i racionálně. Případy, kdy malá skupina platících uživatelů dotuje velkou skupinu free riders, nějak fungují, ale základem je, že free rider nebude stát moc. To zde asi splněno nebude.

 6. Jen jsem tím chtěl říci, že mají spousty drobných zdrojů. Normální smrtelník by je považoval za takové všude poházené drobky, ale Revolut je spolu s různými chytře nastavenými limity nastavil tak, aby na tom neprodělal a měl šanci z každého uživatele vytřískat nějaký zisk.

  V prosinci 2017 firma dosáhla bodu zvratu, čili jim ten model asi nějak funguje. https://tyinternety.cz/startupy/revolut-dosahl-break-even-chysta-globalni-expanzi-uz-ma-vice-nez-15-milionu-zakazniku/

 7. Zkušenosti z podporou mám vesměs špatné, vždy to bylo na dlouho, velká zoufalost, navíc s nutností vše psát na mobilu.

  Zvýšení ročního limitu se mi povedlo v pohodě – poslal jsem printscreen z Lendy.co.uk o odeslané platbě na Revolut a z Mintosu o připsané platbě z Revolutu, a bez dalšího chatu mi zvedli limit. O měsíc později obdobně, nyní mám limit 100k EUR.

  Zkušenosti mám dobrou s převody na účet v CZK – za 3 dny byly na účtě jako lokální platba z komerčky, bez poplatku. Převáděl jsem tak i desítky tisíc.

  Dál mám starší zkušenosti s platbou ve Švýcarsku – měl jsem nějaké CHF převedené, ale ne dost. Platba neprošla na nedostatek zůstatku. Prošla napodruhé, když jsem tam převedl dost peněz. A funguje to také, když je nulový zůstatek v měně transakce. Ale evidentně, když je tam nenulový, ale ne dostatečný, tak to nefungovalo (ale to je asi rok zpátky, třeba už to opravili).

  Celkově jsem spokojený, mám rád služby zadarmo, i když to stojí nějaké časování 😉

  1. Díky za komentář, tx.

   Jo, ta podpora je hodně skloňovaná všude. Existují lidé, kteří jsou bez problémů, ale pak je i spousta uživatelů, kterým to komplikuje život. Díky za zmínku o screenech z Lendy a Mintosu, třeba to jednou také využiji.

   Hmm. Je fakt, že když píšeš o tom s tím nedostatečným zůstatkem, párkrát jsem na to také narazil. Když je stav nula, částka se strhne v pohodě z jiné měny. Když je vyšší, než požadovaná, tak taky všechno OK. Jen mi zatím úplně nešlo čerpat ze 2 měn naráz, když byl jedné nedostatek.

   1. Někde jsem našel, jak to funguje s volbou měny. Nevím, kde to bylo, ale pokud si dobře pamatuju, měna se volí v tomto pořadí:

    1. Měna obchodníka.
    2. Vaše hlavní měna (pro nás nejspíš CZK, případně EUR pro Slovenské sousedy)
    3. Měna s nejvyšším zůstatkem.

    Vždy se účtuje jen z jednoho účtu, což souhlasí s tím, co píšete. I s mou zkušeností, kdy jsem měl 1 GBP, ale na nákup za 3.99 GBP se použily pouze CZK.

    Můžeme hádat, proč to tak je, nejspíš kvůli náročnosti implementace. Ono to není až tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Dnes se transakce objeví vždy v jednom účtu (různé měny beru jako různé účty), s případným kurzem přepočtu. Kdyby se strhávala z více různých měn, fakticky by se měla objevit ve více účtech, ale jen příslušná část. Což by mohl být celkem zmatek pro uživatele, kteří by viděli v transakcích nějakou nižší (nekompletní) částku. Neříkám, že jde o neřešitelný problém, ale není to rozhodně trivka. A podobné problémy by byly i v přehledech výdajů, které jsou pro každou měnu zvlášť. (Udělat to dohromady taky není trivka – podle kterého kurzu přepočítávat?) Takže asi jediné řešení zde je udělat ruční konverzi.

    A našel jsem ještě jednu zajímavost. U klasické banky vidím dvojfázové vyřízení transakce, tedy nejdříve se částka jen zablokuje (v případě cizí měny se přepočte předběžným kurzem) a typicky po pár dnech zaúčtuje (a přepočte se finálním kurzem), případně může obchodník tuto transakci odvolat. To se může dít při zrušení nákupu nebo některé firmy (patrně PayPal) si takto ověřují platnost karty. Revolut se snaží uživateli tento proces prezentovat jako jednofázový (hned po nákupu se vše zaúčtuje a odečte), což má pár dopadů:
    * Vypadá to jednodušeji.
    * Případná konverze proběhne podle kurzu v době blokace.
    * Pokud se cizoměnová transakce stornuje před zaúčtováním, vypadá to, že dostanu zpět cizí měnu, ačkoli jsem to platil z CZK. Přesně to se mi stalo u PayPalu, který si při přidání karty bloknul 1 GBP (šlo to z CZK účtu) a vrátilo se mi to na GBP účet. U klasické banky tuto tansakci ani nevidím, nejspíš se zrušila ještě před zaúčtováním, takže ke konverzi měn reálně ani nedošlo.

    1. Díky za zajímavý komentář v6ak.

     Takže se mi to nezdálo.. přesunul jsem si na Revolut několik měsíčních zahraničních členství a když došel zůstatek v EUR, zjistil jsem, že nedochází k prodlužování. A to i když na účtu v součtu bylo prostředků dostatek. Je to trochu zvláštní vlastnost.. ale máš pravdu. Ta implementace je v jejich případě těžší, protože mají výpisy z účtu a další statistiky.

     Ohledně dvoufázového ověření – také zajímavý problém. Jsem zvědavý, jak se s tím popasují.

  2. měl jsem nějaké CHF převedené, ale ne dost. Platba neprošla na nedostatek zůstatku. Prošla napodruhé, když jsem tam převedl dost peněz. A funguje to také, když je nulový zůstatek v měně transakce. Ale evidentně, když je tam nenulový, ale ne dostatečný, tak to nefungovalo (ale to je asi rok zpátky, třeba už to opravili).

   Neopravili, tyka se to vsech men a plateb

 8. Dik moc za cenné informace. Měl bych jednu otázku. Kartu už nějaký ten den používám a veliká spokojenost, jen se mi dnes stalo že při platbě u obchodníka (normálně v ČR) se mi platba zrealizovala v £. Nevíte čím to kůže byt? Nikdy predtim se mi to nestalo. Zaplatil jsem tedy za běžný nakup v Kč cca o 30kč víc.
  Děkuji za odpověď

  1. Dnes (8.7.) je neděle. Velmi pravděpodobně se jednalo o poplatek za převod o víkendu. Pro libry by měl být 0,5%, částka by tedy měla být v ekvivalentu 600 Kč.

  2. Je potreba zmenit menu z liber na koruny (nevim jestli vzdy a vsude, v cesku touto kartou neplatim, ale u mne bylo behem transakce potreba zrusit defaultni libru cervenym tlacitkem “cancel”.

 9. Karta nepodporuje tankovaci automaty. Stalo se mi prave dnes v Rakousku, coz me dosti nastvalo ;). Podle hlasky to zrejme plati obecne: “Sorry, automated fuel dispensers are not supported. Pritom mi ale pri prvnim pokusu napsal, ze mam malo penez (automat si chtel bloknout 130 ojro), pri druhem pokusu, kdy jsem si kartu zadotoval, mi to stejne nepovolil…

 10. Dobrý den, při dobíjení Revolut z jakéhokoliv karty ( AirBank, mBank, ČSOB ) mi vyskočí hláška že maximální částka 6250 Kč/den ?! Dá se někde navýšit limit dobíjení z karty ? Revolut účet mám free.

  1. Dobrý den Josefe.

   Bohužel s těmi limity je trochu potíž. Každý je má trochu jinak nastavené a ani v nápovědě se nelze dozvědět, jaké konkrétní kroky je třeba podniknout aby byly limity navýšeny. Spousta lidí na fóru, kteří využívají verzi free má limity (zejména ty roční) poměrně dost rozdílné. Jediné, co poradím, tak zkusit podporu. Bohužel jsem v limitech zatím nenašel hlubší smysl.

 11. Dobrý den,
  zajímá mne jak zajistit, aby při dobíjení Revolut v CZK a výběru CZK z bankomatu byla co
  nejkratší doba připsání CZK na kartě Revolut i za cenu zřízení podnikatelského účtu u
  Revolutu je-li to možné, nejlépe však z podnikatelského účtu v ČR a jak dlouhá doba kdy mohu peníze vybrat z bankomatu to je? Např. v ČR z účtu na jiný účet u stejné banky je to do 15min., z účtu jedné banky na účet jiné banky do druhého dne-což je pro mne moc dlouhá doba.
  Děkuji za odpověď

 12. Mintos při výběru požaduje info o REVOLUT účtě… Jak to, když se čáska směrem k nim připsala, pouze chtěli ověření, že jsem revolut nabil ze svého účtu…

  Dnes jsem jim poslal IBAN , tak uvidím…

  Někde jsem viděl info, že se to musí posílat směrem k nim z lokal iban, ale to v telefonu nikde nevidím…

  1. Díky Filipe za komentář.

   Já mám tu zkušenost, že mi částka skrze IBAN prošla, ale potom z ní nešlo vybírat. Když jsem zadal local IBAN, tak už se mi na seznamu účtů objevila. Evidentně jej teď Mintos začal vyžadovat – je to pro účely výběrů.

   Local IBAN najdeš tak, že v Revolutu klikneš na částku v EUR v horní části obrazovky, sjedeš níže a tam by mělo být uvedeno číslo v sekci LOCAL.

   1. jj našel jsem , poslal do Mintosu a za 1 hodinu pribyla položka výběř MINTOS na iban.

    Co mě překvapilo byla rychlost.. teď pošlu peníze na Mintos a do max 10hodin jsou tam, to samé výběr..

 13. Dobrý den, potřeboval bych se službou poradit. Na svůj druhý Revolut účet jsem si kartou dobyl nechtěně peníze. Nešlo by to vrátit bez toho, abych jim musel posílat nějaké doklady? Děkuji.

 14. Dobrý den, koukám že se tady zde lidé vyznají. Potřeboval bych poradit. Na jaře 2019 planuji cestu do Usa asi na měsíc. Zrovna teď jsem v UK a budu mít peníze v £, nebudeme se tu bavit co zrovna teď vyrábí libra. Ale otázka zní, znáte nějakou lepší volbu než Revolut jak si převést £ na $ a užít si tak dovolenou?
  Procitam si už hodně dlouho stránky a podmínky bank atd…

  Děkuji moc za odpovědi.
  Martin

  1. Díky za komentář Martine,

   ono záleží co znamená lepší volba. Pokud jde o to, převést si za co nejlepší kurz libry do dolarů, pak lepší volbu, než Revolut v současnosti budeš hledat velmi obtížně. Pokud ti jde o alternativu, která umí trochu jiné věci, pak číslo 2 bude nepochybně TransferWise, které taktéž nabízí debetní kartu a recenzoval jsem ho zde. Nicméně, tady už je nějaký ten poplatek za převod, ale na druhou stranu, tato služba umí zdarma založit jak v USA, tak VB bankovní účty na jedno kliknutí, kterými lze platit a přijímat peníze, jako kdyby se jednalo o běžné banky. Mají například i desktopové rozhraní a další benefity. Tak zkus, jestli by ti nevyhovovalo tohle.

 15. Tak jsem s pomocí v6ak založil účet. Odkaz na Gůgl plej, instalace snadná, pak vyplňování údajů, všechno ok. Abych mohl používat kartu, potřebuju nabít. Nejprve mi to ukazovalo 10Kč, ale top up si vzal 300Kč. V pořádku, posílám, doplňování údajů je snadné. A když si teda chci nechat poslat kartu, něco drhne – Váš KitKat nebude podporován od 21.8. No, dneska je 2.9., takže to aplikace už nějakou dobu “bude vědět”. Další postup havaroval, nedoběhl a vracel se ke hlášce “nepodporován”. Proč se nezobrazí nekompatibilita s OS v okamžiku instalace?
  V6ak mi vyhledal, že s P-70 mám v regionu ČR smůlu, Lolipop pro tento mobil u nás nebude uvolněn. Nevím, jestli mi vyjde levněji poplatek za výměnu několika penízů na dovolené, nebo nový mobil …
  Positivní pohled na závěr? Transfer 300Kč zpět na můj účet 🙂

  1. Děkuji za komentář!

   To taky moc nechápu, proč si to kompatibilitu nezkontroluje při instalaci. Respektive mě to na stařičkém Androidu některé aplikace ani nedohledalo, protože zkrátka nebyly podporovány. To zamrzí :-(.

 16. Dobrý den,
  chystáme se na Sri Lanku na dovolenou. Na vašich stránkách jsem četla, že platby v jejich měně podporujete.
  Zajímalo by mě jestli pro výběr z bankomatů platí stejná pravidla jako pro € a £ (výběry do hodnoty 200€/£ měsíčně zdarma)
  Pokud ano, jak je stanoven maximální limit v jiné měně než €/£? Hodnota 200€ a 200£ se totiž v převodu na jinou částku znatelně liší.

  Předem díky za odpověď

  1. Zdravím Karolíno, na stránkách mají doslova toto:

   £200 / €200 / 200USD / 200CHF / 800PLN / 1,500DKK / 2,000SEK / 2,000NOK / 800RON / 4,500CZK or currency equivalent per month are free.

   Lze očekávat, že částka bude okolo 4000, 4500 Kč. Rád bych pomohl, nicméně přesnou výši vám prozradí nejspíše jedině podpora na telefonu.

   1. Já min. týden vybíral v Anglii cca 150GBP a Revolut si strhl nějakých 4300kč bez poplatku…Dál jsem ho nechtěl dráždit, takže zbytek jsem platil už jen kartou a vše v pohodě. Jen v metru nemá stejnou vlastnost jako Oyster a není tam denní limit, tzn. na Oyster jsem projel 12GBP(denní limit) a přítelkyně co si pípala s Revolut utratila asi 18GBP.

    1. Díky za komentář.

     Když jsi v Anglii, jak vlastně vnímáš TransferWise / Revolut z hlediska oblíbenosti obou služeb u běžných lidí? Pokud vím, tak obě firmy jsou založeny tam ne? Čili většina obyvatel by k tomu měla mít blíž, než náhodný Evropan.

    2. Hele, to je divný s tím rozdílným účtováním v metru, cena by měla být naprosto stejná jako s Oyster, daily capping by měl fungovat stejně.Díval jsi se do výpisu historie jízd? Není možné, že si přítelkyně někde zapomněla pípnout?

    3. To je divné, daily cap by měl fungovat na všech kartách stejně. Nedíval ses do historie jízd? Nezapomněla si třeba přítelkyně někde odpípnout?

 17. Dobrý den,
  prosím o radu, jak a kde najít nebo vytvořit EUR IBAN na Revolutu. Peníze mám na Revolut kartě v CZK, pokud kliku na hlavní straně Revolut na zustatek v CZK, tak pod ním je uveden IBAN, ale myslím, že to nebude EUR IBAN.

  Navodu jsme našel na internetu více, ale většinou ještě pro staré rozhraní Revolutu a v tom nové nějak nevím, jak EUR účet založit a najít k němu IBAN.

  Děkuji.

  1. Dobrý den, v novém rozhraní si najedete na účet v EUR a kliknete na částku v horní části okna. IBAN je pak uveden na spodní části otevřené obrazovky v záložce Local.

 18. Ahoj,
  včera jsme si chtěl vybrat z Revolutky 50 Euro, využil jsme k tomu ATM Euronet a z nějakého mi neznámého důvodu se mi neustále nabízela konverze z CZK, přestože na Revolutce Eura byly k dispozici…v zahraničí jsem bez problémů vybral EUR z EUR účtu… ale v CZ ne a ne zjistit jak na to… je to nějaká snad politika ATM Euronet, aby vydělali na převodu? nevíte někdo, kde by šlo vybrat EUR z bankomatu bez této politiky?
  Děkuji za rady!

  1. Pro výběr EUR z bankomatu musíte do eurozóny. V ČR dává eura snad jedině bankomat Travelex na letišti. To ale rozhodně nedoporučuji, protože je tam brutální dynamická konverze.

 19. Dobrý den, potřebuji poradit jak ověřit identitu v revolut aplikaci. Poradíte mi prosím? Dekuji

 20. Proč v článku není zmínka o tom,že spousta (nejen) českých firem (např.JRC,yourgames..) platby Revolut kartou automaticky zamítá.A firem stále přibývá kvůli tomu,že tyto karty lze velmi jednoduše zneužít pro praní špinavých peněz….Takže ať nenaletíte jak já 🙁

  1. Jednoduše proto, že jsem se doposud se zamítnutím platby z důvodu praní špinavých peněz osobně nesetkal. Kartu bez problémů berou na Amazonu i Aliexpressu a předplatné aplikací typu dropbox či feedly mi také proběhlo bez problémů. Na fóru, které spravuji nikdy žádná stížnost na to, že někde kartu neakceptují neproběhla a kromě poměrně vzácných výjimek jsem se s tím nesetkal ani tady v komentářích. Pochopitelně zkušenost rád do článku doplním. Máte zkušenost i s jinými firmami, než s těmi, které se zabývají distribucí her?

   Jinak myslím, že tohle bude potíž prakticky všech peněženek, nejen Revolut.

   1. Mám Revolut free účet. Stalo se mi, několikrát, že kartou nešlo online platit. Jednou na online eshopu Ubiquiti a při pokusu o koupi premium na uploaded.to. Což je blbé, protože hlavně pro platby na zahraničních eshopech jsem Revolut pořizoval. Na druhou stranu platba na Ebay byla v pohodě.

 21. Hoi, vcera som zalozil konto a otestoval par prevodov a konverzii.
  Tu je par postrehov:
  Pozitiva – super kurz da sa povedat deviza stred. V podstate rovnocenna nahrada za bezne ucty v bankach.

  Rizika – nie je to banka a ani lokalna banka, preto ak by zablokovali ucet resp. Skrachovali, alebo boli v EU zakazany, moze byt problem ziadat naspat peniaze z uctu (ochrana vkladov v eu) hlavne po brexite.

  Prognoza – je to podobna sluzba v porovnani k bankam ako preprava cez UBER voci taxi sluzbam. Je vyuzity potencial internetu na optimalizaciu sluzieb ale bude to vojna legislativna, konkurencna a hlavne bez rukavic, budu snahy blokovat zakazat a regulovat.

  Filozofia – Ak by som bol sef NSA tak by som ivestoval do rozvoja takejto sluzby,
  tolko osobnych udajov plus aktualne foto som este nenechal v ziadnej banke, email telefon moje ucty v bankach adresu, ID foto atd. Dobry analytik ako Edward Snowden by vedel pisat romany o tom co vsetko sa o nas da z tejto app zistit. ;o)

  1. To je možná jádro pudla… Asi každý ví, že Revolut je dílo ruských vývojářů (byť žijících v Londýně). Málokdo asi tuší, že hlavní kapitál vložili do Revolutu přes své firmy ruští oligarchové Milner a Usmanov, kteří mají (nebo musí mít) vřelý vztah ke Kremlu. A to je také jedním z důvodů dosavadních průtahů a mlžení v získání evropské bankovní licence. Prostě Revolut se stává takovým horkým brambůrkem…

 22. Přemýšlím co dělám špatně když mám i za výběr z bankomatu poplatek 🙁 6.záři jsem vybral 200 Eur a poplatek 51 centů, (mezi tím jsem poslal na jeden účet 200 E a poplatek 5eur) pak až 18.10 výběr 150 Eur a poplatek 2,50 E poté ještě jednou 30E a poplatek 19 centů. Myslel jsem že výběr je do 200 E zdarma. Nebo mám někde něco špatně nastavené? Děkuji

  1. Petře, díky za komentář. Tvůj dotaz jsem dal i na fórum, jestli se s tím někdo nesetkal.

   Napadá mě jen, že zpětně doplnili český limit na 4500 Kč. Ten byl několikrát překročen, ale pořád to nevysvětluje nižší částku další měsíc. Možná si zahraniční banky něco strhávají za použití karty z jiné země. Čili Revolut jako takový je bez poplatků, ale poplatek za výběr jde k příslušným bankám.

 23. Ahoj, má někdo nějaké dojmy s porovnáním Twisto Premium a Revolut Premium? Nechci mít více služeb s přemýšlet která z nich je aktuálně lepší, ale jako primární jen jednu. Která z těhto dvou vychází lépe?

  Až zavede Revolut Airport Lounges tak to bude asi jasná volba, ale třeba se pochlapí i Twisto 🙂

  1. Ahoj. Osobní zkušenost s Twisto nemám, ale vidím v obou produktech pár zásadních odlišností a nejsem si jistý, jestli je lze vlastně srovnávat.

   – Revolut se chová jako peněženka, kterou si nabiješ a dostaneš debetní kartu s přidanou hodnotou ve formě výhodné konverze a výběrů z bankomatů.
   – Twisto oproti tomu slouží pouze pro placení (kreditní kartou) a jeho odkládání. Jedná se o bezúčelový spotřebitelský úvěr, který nabízí výhody u koncových obchodníků. Když nezaplatíš, normálně ti napaří poplatky a RPSN. A pochopitelně nelze vybírat z bankomatu.

   Četl jsem článek na Czechcrunch, kde Twisto zmiňuje Revolut jako svého hlavního konkurenta. Ale já tyto dvě služby jako konkurenční nevnímám. Twisto je taková hezká kreditka ve stylu fintech, když se správně používá, může to být fajn produkt. Oproti tomu na Revolut jedeš “za své” a co si nenabiješ, to nemůžeš utratit.

 24. Zdravím přítomné a prosím o radu… Je možno odesílat platby v eurech z revolut eurového účtu? Vyměnil jsem Kč za Euro za lepší kurz než jaký je v současnosti, ale nyní jsem zadal platbu v eurech a ta se mi konvertovala z korunového účtu aktuálním, tedy méně výhodným kurzem…

 25. Dobrý den, když budu chtít zrušit revolut premium je za to poplatek nebo je to zdarma? Jakou zkušenost na něm máte s obchodem s kryptoměnami je to bezpečné?Děkuji za odpověď, Kubelková

  1. Dobrý den. Pokud vím, tak zrušení premium je ve zkušební době zdarma. Po uplynutí této doby Revolut účtuje 2x měsíční poplatek. Nabízí také možnost zmrazení účtu a jeho následnou aktivaci, pokud si to uživatel přeje.

   Kryptoměny. Mělo by to být bezpečné, jen počítejte s tím, že Revolut se nechová jako peněženka. Pouze nabízí možnost směny z fiat do krypto a zpět. Hodí se tedy pro rychlou spekulaci, nicméně pro dlouhodobé držení bych asi zvolil jinou alternativu, např. Trezor.

 26. Dobrý den, prosím o radu: nějak se mi změnilo výchozí nastavení Revolutu. Když si zadám volbu Accounts, zobrazují se mi pouze transakce v librách. Chtěl bych přepnout na transakce v korunách, nebo si účet korunový nastavit jako výchozí tak jako jsem to měl dříve … ale nevím jak to přepnout, zkouším všechno možné, pořád tam mám jen ty libry. Zkoušel jsem i v Account Manageru deaktivovat librový účet, ale nic se nezměnilo. Děkuji

  1. Zdravím,

   zkuste přejít do More->Profile->Account details. V této sekci byste měl mít všechny dostupné účty a tlačítkem Edit v pravém horním rohu by mělo jít měnit jejich pořadí. V sekci Account details by mělo být možné i opětovné přidání účtů pokud došlo k jejich nechtěnému smazání.

   Snad to pomohlo.

 27. Děkuji za odpověď ! V More->Profile->Account details vidím všechny své účty, ale tlačítko Edit jsem bohužel na stránce nenašel. I když jsem měnil pořadí účtů v Account Manageru, nepomohlo to… Nakonec pomohlo Log out … a nové přihlášení, nyní je vše OK, uf.

 28. Dobrý den, měla bych dotaz, jak to funguje z virtuálníma coinama? Využívá to někdo? Mám na jednom účtu coiny a chci je vytáhnout, ale když je dám na český je tam limit (úžasná to novinka EU), je možné s to poslat na Revolutku? Pokud ano mohu poprosit o radu jak? Děkuji mockrát za odpověď

  1. Hezký den,

   Revolut podporuje práci s kryptoměnami, ale v podstatě je lze pouze držet/spekulovat. Tj. například z korun si převést do BTC a poté zpět. Už nepodporuje v rámci BTC odeslání z jedné peněženky do druhé skrze adresu. Nikde jsem také nenašel možnost si útratu z jednotlivých účtů zablokovat, takže jsem nechtěně párkrát v kryptoměnách platil. Není to tedy úplně praktické.

 29. Prosím vás, dobiji si Revolut českými korunami a jedu do zahraničí. Lze v aplikaci Kč změnit na Eura, abych se vyhnul poplatkům o víkendu? Nebo to nemá význam?

  děkuji

  1. Zdravím Dušane, ano takto lze v rámci úspory postupovat. Poplatek je za konverzi, pokud budete platit v eurech eury a v korunách korunami, žádný poplatek o víkendu neplatíte.

 30. Karta už je zdarma, žádných 99 Kč, možno nabít přes SEPA platbu, která je docela levná, nebo nabít přes jinou kartu, nevidím žádné avizované zpomalení.
  Po útratě za 50 Kč mi zdarma aktivovali obchodování s kryptoměnami.
  Možnost použít kartu pro Google Pay, Apple jsem nezkoušel.

  1. Co jsem zkoušel cca 20-30 dní zpátky se známým, tak poplatek 99 Kč tam stále měli (ale nedávno myslím běžela nějaká akce, tak je možné, že jste registraci zvládl udělat v jejím termínu) a pokud jde o SEPA platbu, tak to nejsou poplatky na straně Revolut, ale na straně banky. Čili kdo má třeba Airbank, není zase takový problém zaplatit 25 Kč, s velkým tarifem 0. Kdo má Českou, ČSOB atd.. tak se docela prohne na poplatcích i na o korunu horším kurzu. Stejně tak rychlost platby.

   Nicméně detaily v poplatcích se často mění, jakmile je jednou zaplatím, už je pro mě většinou těžké dohledat nějaké změny. Tedy se omlouvám, pokud je něco jinak, než bylo avizováno v článku… snažím se vše držet aktualizované, ale pro nějakých 20 platforem je to náročný úkol ;).

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *