Revolut recenze: platby kartou za mezibankovní kurzy

(Poslední aktualizace 1.8. 2019)
– opraveny některé chyby v textu, doplněny poslední novinky

Revolut je britská fintech společnost, která svým uživatelům nabízí možnost držet v rámci jednoho multi-měnového účtu až 29 různých měn. Mezi nimi lze okamžitě převádět za mezibankovní kurzy a platit v zahraničí skrze přidruženou debetní kartu zcela bez poplatků. Startup vznikl v červenci roku 2015 a v současnosti má přes 6 milionu uživatelů a těší se velké oblibě i u nás v ČR, kde jej používá přes 80 000 lidí.

V této recenzi se důkladněji podíváme na funkce, které Revolut nabízí. Zkusím jej okrajově srovnat s dalšími podobnými službami a společně se také podíváme na silné i slabé stránky této aplikace. Pokud registraci na Revolut teprve zvažujete, pak je součástí recenze také odkaz na získání karty zcela zdarma, kterým ušetříte 99 Kč poštovného.

Revolut - multiměnový účet.

Jak funguje Revolut?

Revolut je online peněženka, která umožňuje práci s 29 měnami. Každý uživatel si může kartou zdarma nabít české koruny (skrze debetní kartu) a ty jednoduše směňovat v reálném čase do jiných měn za mezibankovní kurzy. Díky Revolut kartě a aplikaci na telefon lze utrácet také v zahraničí s velmi výhodným kurzem. Při porovnání s kurzy a poplatky klasických bank lze ušetřit klidně 3-5% z každé transakce, respektive snížit poplatky bank i o 90%.

Kromě toho může uživatel zaslat peníze až do 140 různých zemí a v nabídce je také možnost nakoupit a držet některé základní kryptoměny. Revolut nedávno získal Evropskou bankovní licenci a brzy nabídne pojištění vkladů a další služby, jako například obchodovat levně akcie.

Jak funguje Revolut a co umí?

Aplikace i karta je zdarma. Myšlenka je taková, že uživatel platí pouze za nadstandardní služby a operace.

 • Placená členství, business účty s dalšími výhodami.
 • Konverze do jiných měn o víkendech.
 • Výběr z bankomatu nad měsíční limit 4500 Kč. (Případně konverze nad měsíční limit)
 • Cestovní pojištění, pojištění telefonu či pojištění letů a zavazadel pro cestovatele, Turbo transfers, práce s kryptoměnami, nákupy akcií a další funkce.

Revolut – co umí jeho aplikace a karta?

Platby do zahraničí bez poplatků*

Revolut bez diskuse nabízí převod za téměř ty nejlepší možné kurzy, jaké si lze v současnosti přát. Konverzi lze realizovat prakticky zdarma za mezibankovní sazby, které jsou poskytovány v reálném čase. Z hlediska poplatků tak vychází Revolut ještě o pěkný kousek lépe, než drtivá většina konkurenčních služeb a bank.

Revolut poplatky.

U některých měn (EUR, GBP) lze aktivovat i unikátní IBAN. V případě aktivace této funkce se zvolená měna chová jako separátní účet s možností přijímat i odesílat peníze.

*Jakkoliv se služba na grafu prezentuje jako bez poplatková, není tomu tak. Pokud se uživatel pokusí o konverzi mimo čas FX marketu (např. o víkendu), pak je mu v závislosti na měně účtován poplatek 0,5-2 % z transakce. Je tu také poplatek 0,5 % za překročení měsíční hranice pro konverze 6000 EUR. Není to nic, co by běžného uživatele nějak zásadněji limitovalo, ale je dobré o poplatcích vědět.

Konverzi z CZK do EUR je možné uskutečnit již například v pátek a o víkendu již eura kartou utráce bez poplatků.

Náhled do aplikace – multiměnový účet a historie plateb

Založení a správa účtu probíhá výhradně přes mobilní telefon. Revolut je po nedávném upgradu v češtině a aplikace funguje na Android i iOS. Uživatel si v rámci svého účtu jednoduše aktivuje měny, které bude používat a v úvodní obrazovce mezi nimi přepíná swipováním. Každá měna se chová jako separátní účet s vlastní historií plateb.

V případě útraty či nabití účtu debetní kartou jsou samozřejmostí notifikace v reálném čase. Revolut se umí automaticky spárovat s telefonním seznamem a umí vyhledat další přátele s nainstalovanou aplikací. Ti si mezi sebou mohou odesílat peníze v reálném čase a pochopitelně zdarma.

Bohužel, Revolut prozatím nefunguje na desktopu, což je nevýhoda pro ty, kteří rádi zadávají platby na počítači.

Revolut dashboard. Revolut historie plateb. Revolut top up.

Revolut – standardní karta i účet jsou zdarma

Díky kartě (starší Visa, novější už jsou MasterCard) budete moci utrácet peníze za mezibankovní kurzy například na cestách v obchodech nebo na zahraničních e-shopech. Karta si pochopitelně odčerpává i z jiných měn (převádí za aktuální kurz), pokud je v jedné nedostatek prostředků. Neumí však zatím jednotlivé měny pro platbu kombinovat. To bych však nebral jako vážnější nedostatek.

Revolut a objednání karty.

Pořízení karty je prakticky jediným nutným nákladem, stojí 99Kč, nicméně lze ji získat i zdarma a to prostřednictvím následujícího tlačítka.

Získej Revolut kartu zdarma
(namísto 99 Kč za doručení – více informací)

Další drobné funkce a vychytávky

Jedna z věcí, která se mi na Revolut líbí, je spousta drobných vylepšení, které aplikaci v celkovém součtu hodně přidávají a značně se podílí na výsledném pozitivním dojmu. Každou chvíli se objevují další zajímavé maličkosti a tento seznam tak rozhodně není kompletní.

 • Vault – Zajímavá funkce, která zaokrouhlí vaši útratu na celé částky a přebytek pošle do trezoru. Fajn je, že Revolut umožňuje do trezoru posílat i pravidelně, např. na měsíční bázi a uživatel tak může šetřit na co potřebuje a nastavit si konečné limity a cíle. Vault by měl brzy nabízet uživatelům také úroky jako běžném bankovním na spořícím účtu.
 • Split expenses – možnost rozdělit náklady za transakci rovnoměrně mezi více uživatelů. Rozpočítávání nákladů jsem mockrát postrádal v zahraničí, kdy jsem cestoval s kamarády a rozumná evidence nákladů a souvisejících kurzů byla na konci pobytu problém.
 • Možnost si vyžádat (a odesílat) platby skrze odkaz – Revolut umí vygenerovat odkaz, skrze který vám může kdokoliv zaslat peníze. Ten stačí poslat přes Skype, Facebook či WhatsApp. A nemusí být ani uživatelem Revolut.
 • Sledování nákladů – Revolut má tuto funkci integrovanou v aplikaci a každý uživatel si tak snadno udělá obrázek za co utrácí a v kterých měnách. Není problém si v pdf vyjet měsíční statistiky a vyseparovat si například údaje za jídlo.
 • Virtuální karta zdarma – lze využít například pro platbu v eshopech. Lze získat i další (jednorázové) virtuální karty, které jsou součástí dalších členství.
 • Nákup akcií za nízké poplatky – nedávno se objevil pro uživatele služby Metal, nicméně brzy bude běžný i pro další členství.

Revolut vault, analytics a trackování útrat.

Nejdůležitější poplatky a limity služby Revolut

Vedení účtu, aplikace, převody a nabití peněženky kartou – zdarma. Filozofie je taková, že se platí pouze za na nadstandardní operace.

 • Konverze mimo hodiny FX market (např. o víkendu) s poplatkem od 0,5%.
 • Poplatek za premium účet 174,99 Kč měsíčně / 1750 Kč ročně (16% sleva).
 • Výběr z kteréhokoliv bankomatu 4500 Kč měsíčně zdarma (200 Eur/liber), u dalších členství je hodnota násobně vyšší. Výběr nad limit je zpoplatněn 2%.
 • Konverze jsou limitovány částkou 120 000 Kč měsíčně, poté jsou s poplatkem 0,5%. U dalších členství je hodnota opět vyšší.
 • Pro free účty zpoplatnění služby Turbo transfers (peníze u konečného příjemce do 24 hodin) – 140 Kč.
 • Poplatek za business účet od 25 liber/měsíčně či ekvivalentu v jiné měně měsíčně.
 • Je to hloupé, ale nabití skrze běžný převod zatím probíhá na Lloyds bank a pokud převádíte z české banky bude vám účtován poplatek. Lepší je udělat top up kartou.
 • Zrušení premium účtu – 2x měsíční poplatek.

Poplatků je poměrně dost, nicméně při rozumném užívání je lze prakticky zcela eliminovat. Více o poplatcích naleznete na příslušné stránce.

Premiové účty

Revolut premium a revolut metal

Revolut premium

S funkcemi ani zdaleka nejsme u konce. Revolut premium je členství, které stojí 175 Kč měsíčně a přináší spoustu dalších výhod.

 • 2x vyšší měsíční limit pro výběr z bankomatu – 400 EUR/GBP.
 • Cestovní pojištění v ceně.
 • Neomezené konverze (free účet je omezen hranicí 120 tis. Kč, poté za poplatek 0,5%).
 • Prioritní podpora 24/7.
 • Práce s kryptoměnami
 • Možnost využít virtuálních karet.

Revolut metal

Pokud by i to bylo málo, pak lze za poplatek 300 Kč měsíčně získat členství Revolut metal. Název je odvozen od kovové debetní karty a její největší výhodou je cashback z uskutečněných plateb ve výši 0,1-1% z transakce a ještě vyšší limit pro výběr z bankomatů ve výši 13500 Kč měsíčně zdarma.

Revolut metal.

Srovnání: Revolut, TransferWise a Curve

Revolut není jedinou platformou, která nabízí podobnou škálou služeb s přidruženou platební kartou. Pokud by vás problematika zajímala hlouběji, odkáži vás na článek, který se srovnáním portálů zabývá.

Sumarizace

Výhody

 • Výhodné kurzy – užívání karty umí ušetřit i 5% z transakce. Tyto poplatky bychom zaplatili bankám.
 • Multi-měnový účet pro 29 měn, možnost odeslat platbu až do 140 měn.
 • Možnost držet některé základní kryptoměny.
 • Přehledné uživatelské rozhraní v češtině.
 • Historie výdajů v každé měně zvlášť, přehledné grafy s útratami.
 • Rychlost plateb – i na free účtu jsou většinou do druhého dne u konečného příjemce. Pro srovnání – SEPA platba proběhne do tří dnů. Banky jsou tedy nejen dražší, ale i pomalejší.
 • Inovace, spousta drobných vychytávek.
 • Dobrá podpora. Dříve to neplatilo, ale poslední dobou mám velmi dobrou zkušenost s její rychlostí.
 • Komunita v ČR roste aktuálně přes 80000 uživatelů. Ve světě má Revolut přes 6 mil. uživatelů. Jedná se službu tohoto zaměření, která je největší na světě.

Nevýhody

 • Poplatky za konverze o víkendu.
 • Karta je britská, některé české bankomaty ji mohou brát jako zahraniční. Například u ČS jsem se setkal s poplatkem 125 Kč za výběr. Abych uživatelům usnadnil orientaci s Revolutkou, vyzkoušel jsem české bankomaty a zmapoval jejich poplatky.
 • Denní limit nabití kartou kolem 5000 Kč. Postupně jej lze pravidelným užíváním navyšovat.

Získej Revolut kartu zdarma
(namísto 99 Kč za doručení – více informací)

Odkazy

Články na blogu:

Napsali jinde:

 • CzechCrunch – Revolut získává evropskou bankovní licenci, vklady jsou pojištěny
 • IHned.cz – Revolut získává na oblibě (premiový článek odemčen v plném rozsahu)
 • Revolut fórum – diskuse ke kartě a aplikaci na P2Pforum.cz

Závěr

Na závěr musím říci, že naprosto chápu, proč se stala aplikace Revolut v krátkém čase tak moc oblíbenou. Léta byly u kormidla banky, které si za převody a další související operace s penězi účtovaly hodně vysoké poplatky. Najednou je tu aplikace, která konverzi do jiných měn umožní prakticky zdarma a nebojí se nových inovací. Naopak, dává je svým uživatelům jako na běžícím pásu.

Za krátkou dobu existence tak přinesl Revolut ve sféře zahraničních plateb a prací s penězi významný pokrok. Stal se prakticky nejvýznamnějším a nejrychleji rostoucím hráčem v tomto odvětví.

V brzké době se pravděpodobně můžeme těšit na české IBANy, které by měli zpříjemnit nabíjení vyšších částek. Taktéž počet českých uživatelů bude s velkou pravděpodobností růst a do konce roku bychom se mohli dočkat kulatého čísla 100 000. V každém případě jsme svědky velmi rychlého růstu a bude zajímavé jej nadále sledovat.

Máte zkušenosti o které byste se chtěli s užíváním Revolutky podělit?

Poslat článek na výlet. Sdílet!

138 komentářů

 1. Chtel bych se zeptat jestli nemas blizsi zkusenosti s top up limity. Jsou zda se ruzne pro jine zeme a i jednotlive klienty.
  Aktualne mi aplikace ukazuje 30000EUR rocni limit a neni mi jasne jak je toto pocitane, nedejboze abych v aplikaci zjistil nekde denni limit.

  Dohledatelne informace o top-up limitech jsou celkem vagni, a neni mi jasne jestli se vztahuje na vsechny top-upy. Viz:

  “Try and top-up your desired amount. If the amount is over your top-up allowance, you will receive a pop up message notifying you of the daily limit for that card and how much you can top-up today. If you wish to top-up more than your daily limit, you can use another debit or credit card, alternatively top-up via bank transfer.”

  Nebo treba vyroky tohoto typu: “however your daily top-up limits will increase over time.” me moc nepotesily.

  1. Hmm, vidíš. Já mám roční top-up limit jen 15k EUR. Údajně mi měli přidat po ověření identity dalších 15k EUR (což jsem udělal), ale nějak se to nestalo. Celkově mi přijde, že to nemají moc jednotné a v podmínkách je chaos. Tohle je třeba docela úsměvná zkušenost:

   https://community.revolut.com/t/yearly-limit/2828

   Upřímně, při hlubším studování Revolutu a jejich podmínek jsem dost často narážel na věci, které si protiřečily, případně nebyly dostatečně vysvětleny.

 2. Tak jsem se zkusil v aplikaci zeptat na supportu. Po 4 hodinach (nastesti neni nutne u toho sedet) jsem si mel moznost promluvit s velice zmatenym clovekem.

  Co se tyce daily top-upu – asi se nevztahuje na bank transfery ( u me 6250 czk, coz jsem musel zjistit pokusem o nahrani vetsi castky), ale zapocitavaji se do rocniho limitu. Takto jsem to pochopil z jeho zmateneho vysvetleni.

  Ptal jsem se take na tu uvadenou moznost zvyseni limitu nahravanim ruznych dokumentu a bylo mi receno at mu je klidne hodim do chatu, ze to “nekam” preda. S diky, jsem odmitnul nahravani velice senzitivnich informaci do nejakeho chatu, navic v ceskem jazyce by mi je nejspise hodili zase brzo zpatky.

  Na konci uz byl zoufaly a nabidnul mi eskalaci na “top up limit” team, na ktery je aktualni cekacka 96 hodin.

  30000 EUR mne nejak zasadne neomezuje, ale chtel jsem Revolut pouzivat dlouhodobe a vklady i vybery na kuprikladu ten Mintos se oba do limitu zapocitavaji a muze to naskakat. Nemluve o tom, ze nikde nezjistime co se stane s poslanou platbou na Revolut ktera uz limit prekroci :O

  1. Mockrát díky za neskutečnou nálož praktických informací a doplnění! Jak je vidět, procesy u Revolutu stále trochu drhnou a nemají je ani zdaleka vychytané. Řešit vážnější problém s podporou někde na cestách by se mi vážně nechtělo.

   1. Tak mam zase trochu vic zkusenosti a par sedivych vlasu navic;

    Protoze jsem chtel prevest vice nez 6000EUR a vyhnout se poplatku, tak jsem to spojil s objednanim Premium clenstvi a Premium karty s dvoudennim express dorucenim.

    Dnes je to 23 dni po objednani karty a karta nikde. Pri dotazovani kde se karta nachazi, jsem byl nucen, at uz aplikaci, nebo konzultanty na supportu aktualne objednanou kartu jiz trikrat zablokovat a objednat “novou”. Nyni uz tedy ctvrta karta mi pry prijde “zitra nebo v nejblizsich dnech”, coz je standardni odpoved pokud se Vas chteji na supportu zbavit. Pokud to opravdu overuji, tak se Vas zeptaji na adresu doruceni, protoze ji sami v systemu u Vaseho uctu nevidi. Pak vam reknou, ze karta je vytistena ale je problem s dorucovaci spolecnosti a do dvou dnu karta prijde. Toto mi bylo v ruznych obmenach receno cca sestkrat.

    Zaroven jsou to dnes ctyri tydny, kdy jsem zacal resit navyseni top-up limitu se supportem a az dnes mne byl navysen! Nutno rici, ze doba odpovedi se snizila markantne oproti free uctu. Kvalita, bohuzel zustala na stejne urovni. Konzultanti vam nejsou schopni rict dopredu jake dokumenty chteji, jak s nimi nakladaji a co v nich konkretne hledaji. Zaroven jak ubihaji dny a pripad se eskaluje na specializovane oddeleni s klasickou cekaci dobou az 96 hodin dokumenty ktere jste uploadovali se ztraci a konzultanti nevi kde jsou nebo proc je po vas nekdo chtel.

    Zacal jsem pres nahravani dokumentu primo v sekci ukazujici top up limit. V teto sekci je jasne psane jake dokumenty chteji a to 3 posledni vyplatnice, a/nebo vypis z uctu z prichozi transakci a/nebo vypis z uctu ukazujici platebni prikaz vuci Revolutu. Nahral jsem posledni dva dokumenty, nacez se rozjela prehlidka nekompetence zakaznicke podpory Revolutu.

    Postupne jsem byl pozadan o smlouvy dokladajici puvod penez z vypisu, aktualni balance vsech mych uctu, byl jsem tazan jaky je muj vztah s Mintos Marketplace. Nekde u Jose Armanda bylo rozhodnuto, ze potrebuje videt i ty posledni tri vyplatnice. Nikdo z techto nekolika lidi mi nebyl schopen rici, jaka je relevance danych dokumentu a uz vubec ne jakym zpusobem to ovlivni celkovou vysi limitu. Ani v jednom bode jsem nebyl dotazan o jaky limit mam vlastne zajem. Vsechny tyto dokumenty v ruznych obmenach byly vyzadovany nekolikrat od ruznych konzultantu, ackoliv vse bylo v chatu v historii. V prubehu techto vyjednavani me byl limit v jednu chvili dokonce snizen z 30 000 na 20 000EUR.

    Chtel jsem otestovat podporu a rozdil oproti free uctu. Proto jsem taky nakonec naposilal dokumenty, ktere jsem nemusel ani bance ukazovat pri vyrizovani hypoteky. Hazeni super senzitivnich dokumentu do nejakeho chatu ani nezminuji.

    Jedna se o bezkonkurencne nejhorsi customer support co jsem doted potkal.

    Jeste pozor na Premium ucet, kde za zruseni Premium planu strhnou castku ve vysi dvou mesicnich poplatku.

    1. Jakube. Budu se opakovat, ale skutečně díky za tvé komentáře a sdílnost. Tvé osobní zkušenosti jsou obrovsky hodnotné.

     Já jsem se bohužel (bohudík?) ani zdaleka nedostal do podobných míst. Vlastně jsem nepotřeboval nijak navyšovat limit a využívám kartu i službu tak jak v základu běží a leží na mikro transakce v součtu několik tisíc Kč měsíčně. To, co popisuješ je vážně síla. Levá ruka neví, co dělá pravá.. pomalu horší, než státní správa a to se jedná o progresivní fintech startup.

     Jak to ovlivnilo tvůj celkový názor na Revolut? Chceš jej i nadále využívat, nebo se poohlédneš jinde?

     1. Rad se podelim o zkusenosti.

      Zaroven muzu s prekvapenim prozradit, ze mi dnes karta konecne dorazila (jedna se o Mastercard a ne Visa co mas ty, ale netusim jestli jde o globalni zmenu). Krome toho, ze se mi zda nevalne kvality a uz od otevreni je usmudlana a jsou videt otrepy po vyseknuti tak ma pekny minimalisticky design;

      – Na predni strane je pouze jmeno, logo Revolut a MC a cip. Chybi cislo karty, at uz natisknute nebo embosovane. Vse je nenapadnym malym textem na druhe strane.

      Revolut mi dost pripomina Kiwi.com. Kdy jde o (radoby) revolucni start up o kterem se vsude pise, ale v pozadi toho jsou spatne pracovni podminky, nejasne procesy a z toho vychazejici kvalita customer supportu. Kiwi jsem mel moznost nahlednout pod poklicku a videt falsovani recenzi na Trustpilot, Glassdoor i Facebooku (tam uz radeji reviews vypnuli) a hlavne nemoralni okradani zakazniku, kteri jsou nuceni napriklad dokoupit zavazadlo ackoliv v letence uz je davno zahrnute nebo odmitnuti refundovani letenky, ktera nikdy ani nebyla zabookovana, tudiz zakaznik nemel jak odletet. Tohle se mi zda podobne u Revolutu kdyz ctu nektere neodchycene Glassdoor recenze nebo nazory z verejnych for. Management a jejich touha po raketovem rustu a preklopeni firmy do ziskovosti obcas ma takovy dopad. Tot k memu nazoru a obrazku Revolutu. A jejich verejne propagovana snaha o 100 000 uzivatelu v CR do konce roku tomu odpovida.

      Nicmene co se tyce pouzivani Revolutu, je to pro mne stale nejlevnejsi volba pro prevody strednich az vysokych castek. Jedine co zbyva, je se zbavit nutnosti drahe SWIFT platby pri top upu vetsich castek pres ucet.
      Stejne tak kartu rad vyzkousim pri navstevach v zahranici.
      Pro moje par-dolarove nakupy na Aliexpress ale jeste musim udelat realne porovnani jestli neni usetrena castka na levne konverzi naprosto zanedbatelna.

      Takze pres moje vyhrady a vzhledem k tomu, ze jsem uz tim nejhorsim snad prosel pri zvysovani limitu, budu Revolut vyuzivat ve free verzi i nadale. Stejne jako obcas “zneuziji” Kiwi.com na vyhledani sloziteho routingu a koupim jinde.

      Zaroven souhlasim, ze absence “desktopove” aplikace pusobi velice zvlastne, az amatersky. Na druhou stranu, mozna to jen ukazuje na snahu Revolutu orientovat se spise na mikroplatby.

      Mimojine jsem nedavno objevil malo propagovany automaticky top up, ktery se mi zda jako dalsi zajimave zlepseni pri pouzivani fyzicke karty, bez nutnosti hlidani aktualniho zustatku na karte. Ale je to taky feature, kterou musim napred otestovat. Prvni google vysledky totiz opet odkazuji na stiznosti na nefunkcnost nebo/a nejasna pravidla, kdy se automaticky dorovna zustatek pouze kdyz platite kartou, ale ne kdyz penize odejdou jinym zpusobem.

     2. No, je to zajímavé.. ale skutečně mají pro free účty Visu a pro Premium Mastercard. To mi přijde poměrně zvláštní přístup, ani mě to nenapadlo zkontrolovat, protože jsem myslel, že to bude jednotné.

      Taky mi přijde, že se o Revolutu hodně píše. Byť je skutečně zdarma, tak služba, která nabízí přesně to samé, jen s drobným poplatkem (TransferWise) je tu už od roku 2011. Nevím, jestli udělá takový rozdíl v marketingu, když je něco vedeno jako “zdarma” vs. “drobný poplatek”. Trochu mi to přijde jako když Apple zveřejní něco, co má Windows už léta a tváří se, jako když vymysleli něco, co ještě neexistuje :-). Ale tak co, jako spotřebitelé můžeme být rádi, že je tu víc takových služeb. Konkurence je pro nás dobrá a ve finále na tom vyděláme.

      Já s tím desktopem někde četl, že jej plánují. Už teď je pro business účty a vypadá fakt dobře – jen škoda, že to není priorita. Typicky třeba já jsem člověk, který bez počítače nedá ani ránu.

      Nakonec nezbývá popřát, ať je trápení s podporou u konce a vše šlape jak má. Na druhou stranu, Tvé komentáře jsou vážně jako druhá recenze :-). Vážně si jich cením, díky.

     3. Jsem presvedcen, ze “zajem medii” je jen z minimalni casti bez investic. Stejne jako to je u firmy se kterou jsem Revolut srovnaval. Pro kriticky smyslejici jedince ale v tomto nevidim problem, staci si spocitat co se komu jeste vyplati a nenechat se zlakat clanky a napisy “zdarma”.

      Coz me privadi k tomu, ze po otestovani 1USD platby jsem zjistil, ze rozdil byl relativne velky. Konkretne 72 haleru a po finalnim zauctovani dokonce 1,09 CZK ve prospech Revolutu ve srovnani s platbou mBank kartou vedenou v korunach.

     4. K reálnému testu: Osobně nejsem velký fanoušek těchto testů, sice řeší různé skryté háčky (např. přepočítávání cizích měn skrze EUR), ale je tam principu velký šum. Co jednou vyšlo výhodněji, podruhé může dopadnout hůř, a naopak. Zrovna při porovnávání špičky (Revolut bez příplatků, Hellobank _kreditka_ a po započítání cashbacku i Twisto Premium) s bankou známou špatnými kurzy (mBank) jsou rozdíly tak velké, že obvykle překonají šum, jinde to tak být ale nemusí.

      Je tu více zdrojů šumu. Největší plyne z potenciálně jiného dne konverze měny. Většina bank přepočítává kurz až v době zaúčtování transakce, typicky o pár dní později. Když se během pár dní hne kurz a transakce se zaúčtují jindy, udělá to rozdíl, který pramálo vypovídá o výhodnosti jedné banky oproti druhé.

      Další věc je frekvence stanovování kurzů. Banky často stanoví kurz na celý den, Revolut reaguje na výkyvy FX. Takže Revolutu může kurz růst/klesat v průběhu dne, zatímco banka ho bude držet.

      A nakonec, i když dvě banky mají stejný způsob konverze a stejnou přirážku ke středovému kurzu, mohou určit středový kurz mírně jinak. Jednou vyjde výhodněji jedna, jednou druhá.

      Praktický test se dá vzít jako doplněk – ověření, že správně chápu způsob konverze.

      Většinou předpokládám, že středový kurz vyjde ± nastejno (jednou je lepší tam, podruhé jinde) a že na nákupu i prodeji bude mít procentuálně stejnou přirážku (což je trochu otázka, zejména pokud by šlo o hotovostní směnu). Dost se dozvím jen podělením kurzů nákup/prodej. Tím dostanu číslo o trochu menší než 1, které udává, kolik mi zůstane po konverzi tam a zpět (tedy po dvou konverzích). Čím větší číslo, tím lépe. (Vyjde-li větší než 1, pak jsou nejspíše kurzy naopak nebo používají jinou kotaci.) Když to odmocním, dostanu o trochu vyšší číslo, které udává, kolik mi toho zůstane po jedné konverzi. Když to odečtu od jedničky, dostanu, kolik si berou z jedné konverze. U Revolutu mi to vychází řádově kolem 0.001 (tedy kolem 1 ‰), u většiny českých bank to bývá řádově kolem 0.02 (tedy kolem 2 %) pro nejběžnější měny (jako EUR a USD; u exotických měn to bude horší), u Creditasu řádově 0.01 (tedy 1 %).

      Správně bych měl ještě dopočítat střed a porovnat, jak si dlouhodobě vede v porovnání s ostatními – jestli je můj předpoklad o stejné přirážce a podobném středovém kurzu správný.

     5. Stejne jako nase potreby tak i realne testy a jejich vylozeni budou ruzne. Jak jsem psal pro stredni az vysoke castky mi Revolut nabizi nejlepsi podminky a ani draha SWIFT platba to nezmeni.

      Po “otestovani” dolarove platby jsem presvedcen pouzivat Revolut i na male platby. Porovnal jsem svuj produkt ktery bezne pouzivam s alternativou, ktera ma teoreticky lepsi podminky. Nakup jsem uskutecnil behem nekolika minut od sebe a tim jsou moje testovaci podminky naplneny.

      Resit u obcasnych mikroplateb kdy banka transakci zauctuje, kolikrat behem dne meni kurz nebo volatilitu menoveho paru me jako koncoveho BFU nezajima. Naopak me zajima kolik me bude ve finale z uctu strzeno.

      Pro vetsi castky opet Revolut nabizi funkci sledovani menovych paru a upozorneni pri urcitem kurzu, kdy je pak mozno okamzite smenit.

    2. Poplatek za zrušení premium jsem si naštěstí vyhledal, docela mě to překvapilo. Cz uvažoval jsem, že bych to využil k jednorázovému převodu vyšší částky.

     Zkusil jsem si spočítat, kolik bych musel konvertovat za měsíc, aby se mi vyplatilo premium na jeden měsíc. Náklady jsou 3*175 CZK, po přesažení 120 000 CZK šetřím:
     a. V případě použití Revolutu 0.5 %, tedy musel bych převést alespoň (175*3)/0.005+120000 = 225 000 CZK
     b. V případě TransferWise jsem si všiml, že snížili poplatek za CZK–>EUR na „0.35% of the amount that’s converted + Kč 20.00 CZK“, vizte https://transferwise.com/pricing/czk-to-eur . Pokud bych vše nad limit převedl jedinou transakcí z CZK do EUR, bude bod zlomu ještě výše: (175*3-20)/0.0035+120000 ≈ 264 285.72 CZK

     Při delším používání Premium je bod zlomu pro měsíční obrat v konverzích níže. Pro zjednodušení budu předpokládat dlouhodobé využívání, roční předplatné a pravidelné přesažení limitu:
     a. Proti Standard účtu mi to vyjde
     (1750/12)/0.005+120000 ≈149 166.67 CZK
     b. TransferWise s jednou platbou měsíčně pro všechno nad tento limit: (1750/12+20)/0.0035+120000 ≈155 952.39 CZK

     Body zlomu jsem zaokrouhlil nahoru na celé haléře. Počítám odstranění 0.5% poplatku jako jedinou výhodu Premium – využijete-li i další výhody, může se to vyplatit i s nižším obratem. U delšího používání jsem počítal s tím, že se objem konverzí vždy přesáhne 120 000 CZK – pokud ne, může se to vyplatit i při o něco nižším průměrném objemu konverzí. Výpočty jsou bez záruky, navíc z informací, které se mohou měnit.

     1. Díky, poplatek za zrušení premium doplním do článku.

    3. Jedna karta se taky ztratila. Druhá mi přišla za 4 dny i s free doručením.

     Podle mě to není jejich chyba, ale posere se něco na poště (jsou jen hozený do schránky). Kdyby to vozilo třeba DPD, problém by podle mě nenastal.

 3. Ted jsem pouzival Revolutku mesic pri cestovani po USA. Utratil jsem na ni neco kolem 3000USD a jsem spokojeny. Jedine na co bylo opravdu potreba myslet byly vikendove kurzy. Prevadel jsem na Revolut postupne a obcas mi to nevyslo a o vikendu mel na karte koruny a ne dolary a platil jsem premium.

  Nabiti ceskou kartou v korunach zadarmo je parada.

  1. Díky za sdílení zkušenosti JH. Já byl v USA cca 4 roky nazpět na 3 měsíce a tehdy podobné systémy ještě nebyly. Snad jedinou nevýhodu to má v tom, že jsou strašně nízké limity pro výběr z bankomatu. Na druhou stranu, zrovna v USA se snad bez karty nedá žít a hotovost moc lidí nepoužívá :-).

 4. Kurzy mimo hodiny FX mi přijdou jako dost zásadní nedostatek v přehlednosti, zvlášť u karet: Tam nejdříve dochází k blokaci částky a typicky až po pár dnech ke stržení částky (zaúčtování). Strhává se částka – co jsem viděl – podle kurzu v den zaúčtování. Což dává smysl, obchodník se může rozhodnout částku nakonec nestrhnout a pro banku by použití kurzu z času blokace znamenalo, že bude jistit kurz. U Revolutu je ale otázka, jaký to bude mít vliv na příplatek za konverze mimo čas FX. Nejspíš bude hrát roli čas zaúčtování, který ale neovlivním. A dovedu si představit, že třeba při nákupu v Austrálii to vzhledem k časovému posunu vůči UK bude vycházet často špatně.

  Jaké máte zkušenosti v tomto směru?

  Možná by stačilo po platbě dělat konverze ručně (například: mám jen CZK, zaplatím v EUR, pokud možno ještě stejný den ve vhodný čas udělám konverzi z CZK na EUR a v čase zaúčtování se mi strhnou EUR), ale to bude trochu opruz.

  K dobíjení – čekal jsem, že za dobití kartou si budou něco účtovat, ale nic. Where is the catch? https://blog.revolut.com/top-up-your-account-in-czech-koruna-czk/

  1. Díky za komentář v6ak.
   Mimo hodiny FX jsem ještě nepřeváděl. Kartu využívám na spotřební věci – nákup na Amazonu, Aliexpress a podobně. U těchto ručních nákupů si to vždy časuji. Tipl bych si, že právě tohle by měl ohlídat onen poplatek 0,5% a člověk by neměl nic doplácet.. ale jak už u Revolutu bývá zvykem v poplatcích mají poznámku pod čarou, že nic negarantují. Takže upřímně, nemám tušení. A jako obvykle – asi se bude každá zkušenost značně lišit.

   Také mě překvapilo, že mají kartu zdarma. Někdo si asi spočítal, že náklady na zákazníka jsou vzhledem k jeho hodnotě nízké. Právě nabití kartou zdarma u nás spustilo mohutnou vlnu registrací, takže i z hlediska akvizice si myslím, že je to pro ně výhodné. Oni si to potom vezmou jinde (placená členství, z hlediska půjčování fungují jako banka, apod.).

   1. Díky.

    Podle toho, co jsem si dohledal, to vypadá, že poplatek účtují podle času blokace a celkově kurz nejspíš taky (našel jsem něco o „locking exchange rate“ nebo tak něco). Což je trochu divné, ale nejspíš moc nepočítají velkým množstvím nedokončených plateb (proběhne blokace, ale transakce se z nějakého důvodu nakonec nezaúčtuje).

    Vypadá to, že FX hours jsou prakticky celé všední dny (možná s výjimkou poslední minuty v pátek), ale podle časového pásma Europe/London, tedy o hodinu posunuté proti ČR. Fajn, že si nemusím moc hlídat, jestli nenakupuju třeba už pozdě večer.

    Dodatečné konverze tedy asi nepovedou k požadovanému efektu, musel bych konvertovat částku předem. Může tedy být dobré si v některých měnách držet nějaké částky (podle situace). Ale i s tímto poplatkem většinou vyjdou kurzy výhodněji než většina konkurence.

    Nabití karty zdarma – jeden háček tu vidím, i když to je na straně banky a spíše specialita konkrétní instituce než pravidlo. Nejspíš se to prověde skrze zahraniční bránu, což u Banky Creditas znamená navýšení cca o 1 %, protože se provede dvojitá konverze CZK->EUR->CZK.

    Když nad tím tak přemýšlím, snaha získat hromadu zákazníků nabití zdarma dává smysl. Hádám ale, že nabití kartou nebude zdarma navždy, dlouhodobě by při těch sazbách a poplatcích neměli moc z čeho žít. Placené členství je IMHO spíše doplněk, kterým nezvládnou dotovat vše.

    1. Díky za super komentář!

     Jen k poslednímu odstavci. Já myslím, že Revolut má ty poplatky namíchané tak, že na tom netratí. Vlastně to mají udělané docela chytře tak, že se služba tváří jako “zdarma”, to je pro ně marketingově hodně výhodné, ale na pozadí je spousta šikovných limitů a omezení. Docela zajímavé je, že mají provizi z každého nákupu, který by šel vydavateli karty.

     Někde jsem četl, že v současnosti mají v ČR přes 30k uživatelů a chtějí jich mít do konce roku 100k. Jakmile si naberou tuhle kritickou základnu (kterou třeba ukradnou konkurentům jako TransferWise), mohou si ji vždy ohlídat. Ale jo, souhlasím. Poplatky možná časem přijdou.

 5. Ano, provize z plateb kartou mají. Pochybuju ale, že to bude víc než zaplatí za nabití kartou – spíš naopak. Jinak by to bylo takové finanční perpetuum mobile… A je celkem reálné počítat, že ke každé platbě kartou se peníze musely někudy nabít, a to nejspíš opět kartou. Platby převodem budou vycházet ještě hůř. Poplatky za platbu kartou prakticky jistě přijdou, snad v té době bude normálně fungovat i převod z ČR. (Zase čím víc budeme dobíjet CZK kartou, tím víc bude motivace nabídnout převod na českou banku.)

  Premium – jistě to něco přinese, ale stěží půjde odtud dlouhodobě dotovat free účty. Hádám, že premium bude mít zlomek uživatelů. Revolut láká na úspory, a s tím ty poplatky pro mnoho lidí nepůjdou dohromady – a to často i racionálně. Případy, kdy malá skupina platících uživatelů dotuje velkou skupinu free riders, nějak fungují, ale základem je, že free rider nebude stát moc. To zde asi splněno nebude.

 6. Jen jsem tím chtěl říci, že mají spousty drobných zdrojů. Normální smrtelník by je považoval za takové všude poházené drobky, ale Revolut je spolu s různými chytře nastavenými limity nastavil tak, aby na tom neprodělal a měl šanci z každého uživatele vytřískat nějaký zisk.

  V prosinci 2017 firma dosáhla bodu zvratu, čili jim ten model asi nějak funguje. https://tyinternety.cz/startupy/revolut-dosahl-break-even-chysta-globalni-expanzi-uz-ma-vice-nez-15-milionu-zakazniku/

 7. Zkušenosti z podporou mám vesměs špatné, vždy to bylo na dlouho, velká zoufalost, navíc s nutností vše psát na mobilu.

  Zvýšení ročního limitu se mi povedlo v pohodě – poslal jsem printscreen z Lendy.co.uk o odeslané platbě na Revolut a z Mintosu o připsané platbě z Revolutu, a bez dalšího chatu mi zvedli limit. O měsíc později obdobně, nyní mám limit 100k EUR.

  Zkušenosti mám dobrou s převody na účet v CZK – za 3 dny byly na účtě jako lokální platba z komerčky, bez poplatku. Převáděl jsem tak i desítky tisíc.

  Dál mám starší zkušenosti s platbou ve Švýcarsku – měl jsem nějaké CHF převedené, ale ne dost. Platba neprošla na nedostatek zůstatku. Prošla napodruhé, když jsem tam převedl dost peněz. A funguje to také, když je nulový zůstatek v měně transakce. Ale evidentně, když je tam nenulový, ale ne dostatečný, tak to nefungovalo (ale to je asi rok zpátky, třeba už to opravili).

  Celkově jsem spokojený, mám rád služby zadarmo, i když to stojí nějaké časování 😉

  1. Díky za komentář, tx.

   Jo, ta podpora je hodně skloňovaná všude. Existují lidé, kteří jsou bez problémů, ale pak je i spousta uživatelů, kterým to komplikuje život. Díky za zmínku o screenech z Lendy a Mintosu, třeba to jednou také využiji.

   Hmm. Je fakt, že když píšeš o tom s tím nedostatečným zůstatkem, párkrát jsem na to také narazil. Když je stav nula, částka se strhne v pohodě z jiné měny. Když je vyšší, než požadovaná, tak taky všechno OK. Jen mi zatím úplně nešlo čerpat ze 2 měn naráz, když byl jedné nedostatek.

   1. Někde jsem našel, jak to funguje s volbou měny. Nevím, kde to bylo, ale pokud si dobře pamatuju, měna se volí v tomto pořadí:

    1. Měna obchodníka.
    2. Vaše hlavní měna (pro nás nejspíš CZK, případně EUR pro Slovenské sousedy)
    3. Měna s nejvyšším zůstatkem.

    Vždy se účtuje jen z jednoho účtu, což souhlasí s tím, co píšete. I s mou zkušeností, kdy jsem měl 1 GBP, ale na nákup za 3.99 GBP se použily pouze CZK.

    Můžeme hádat, proč to tak je, nejspíš kvůli náročnosti implementace. Ono to není až tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Dnes se transakce objeví vždy v jednom účtu (různé měny beru jako různé účty), s případným kurzem přepočtu. Kdyby se strhávala z více různých měn, fakticky by se měla objevit ve více účtech, ale jen příslušná část. Což by mohl být celkem zmatek pro uživatele, kteří by viděli v transakcích nějakou nižší (nekompletní) částku. Neříkám, že jde o neřešitelný problém, ale není to rozhodně trivka. A podobné problémy by byly i v přehledech výdajů, které jsou pro každou měnu zvlášť. (Udělat to dohromady taky není trivka – podle kterého kurzu přepočítávat?) Takže asi jediné řešení zde je udělat ruční konverzi.

    A našel jsem ještě jednu zajímavost. U klasické banky vidím dvojfázové vyřízení transakce, tedy nejdříve se částka jen zablokuje (v případě cizí měny se přepočte předběžným kurzem) a typicky po pár dnech zaúčtuje (a přepočte se finálním kurzem), případně může obchodník tuto transakci odvolat. To se může dít při zrušení nákupu nebo některé firmy (patrně PayPal) si takto ověřují platnost karty. Revolut se snaží uživateli tento proces prezentovat jako jednofázový (hned po nákupu se vše zaúčtuje a odečte), což má pár dopadů:
    * Vypadá to jednodušeji.
    * Případná konverze proběhne podle kurzu v době blokace.
    * Pokud se cizoměnová transakce stornuje před zaúčtováním, vypadá to, že dostanu zpět cizí měnu, ačkoli jsem to platil z CZK. Přesně to se mi stalo u PayPalu, který si při přidání karty bloknul 1 GBP (šlo to z CZK účtu) a vrátilo se mi to na GBP účet. U klasické banky tuto tansakci ani nevidím, nejspíš se zrušila ještě před zaúčtováním, takže ke konverzi měn reálně ani nedošlo.

    1. Díky za zajímavý komentář v6ak.

     Takže se mi to nezdálo.. přesunul jsem si na Revolut několik měsíčních zahraničních členství a když došel zůstatek v EUR, zjistil jsem, že nedochází k prodlužování. A to i když na účtu v součtu bylo prostředků dostatek. Je to trochu zvláštní vlastnost.. ale máš pravdu. Ta implementace je v jejich případě těžší, protože mají výpisy z účtu a další statistiky.

     Ohledně dvoufázového ověření – také zajímavý problém. Jsem zvědavý, jak se s tím popasují.

  2. měl jsem nějaké CHF převedené, ale ne dost. Platba neprošla na nedostatek zůstatku. Prošla napodruhé, když jsem tam převedl dost peněz. A funguje to také, když je nulový zůstatek v měně transakce. Ale evidentně, když je tam nenulový, ale ne dostatečný, tak to nefungovalo (ale to je asi rok zpátky, třeba už to opravili).

   Neopravili, tyka se to vsech men a plateb

 8. Dik moc za cenné informace. Měl bych jednu otázku. Kartu už nějaký ten den používám a veliká spokojenost, jen se mi dnes stalo že při platbě u obchodníka (normálně v ČR) se mi platba zrealizovala v £. Nevíte čím to kůže byt? Nikdy predtim se mi to nestalo. Zaplatil jsem tedy za běžný nakup v Kč cca o 30kč víc.
  Děkuji za odpověď

  1. Dnes (8.7.) je neděle. Velmi pravděpodobně se jednalo o poplatek za převod o víkendu. Pro libry by měl být 0,5%, částka by tedy měla být v ekvivalentu 600 Kč.

  2. Je potreba zmenit menu z liber na koruny (nevim jestli vzdy a vsude, v cesku touto kartou neplatim, ale u mne bylo behem transakce potreba zrusit defaultni libru cervenym tlacitkem “cancel”.

 9. Karta nepodporuje tankovaci automaty. Stalo se mi prave dnes v Rakousku, coz me dosti nastvalo ;). Podle hlasky to zrejme plati obecne: “Sorry, automated fuel dispensers are not supported. Pritom mi ale pri prvnim pokusu napsal, ze mam malo penez (automat si chtel bloknout 130 ojro), pri druhem pokusu, kdy jsem si kartu zadotoval, mi to stejne nepovolil…

 10. Dobrý den, při dobíjení Revolut z jakéhokoliv karty ( AirBank, mBank, ČSOB ) mi vyskočí hláška že maximální částka 6250 Kč/den ?! Dá se někde navýšit limit dobíjení z karty ? Revolut účet mám free.

  1. Dobrý den Josefe.

   Bohužel s těmi limity je trochu potíž. Každý je má trochu jinak nastavené a ani v nápovědě se nelze dozvědět, jaké konkrétní kroky je třeba podniknout aby byly limity navýšeny. Spousta lidí na fóru, kteří využívají verzi free má limity (zejména ty roční) poměrně dost rozdílné. Jediné, co poradím, tak zkusit podporu. Bohužel jsem v limitech zatím nenašel hlubší smysl.

 11. Dobrý den,
  zajímá mne jak zajistit, aby při dobíjení Revolut v CZK a výběru CZK z bankomatu byla co
  nejkratší doba připsání CZK na kartě Revolut i za cenu zřízení podnikatelského účtu u
  Revolutu je-li to možné, nejlépe však z podnikatelského účtu v ČR a jak dlouhá doba kdy mohu peníze vybrat z bankomatu to je? Např. v ČR z účtu na jiný účet u stejné banky je to do 15min., z účtu jedné banky na účet jiné banky do druhého dne-což je pro mne moc dlouhá doba.
  Děkuji za odpověď

 12. Mintos při výběru požaduje info o REVOLUT účtě… Jak to, když se čáska směrem k nim připsala, pouze chtěli ověření, že jsem revolut nabil ze svého účtu…

  Dnes jsem jim poslal IBAN , tak uvidím…

  Někde jsem viděl info, že se to musí posílat směrem k nim z lokal iban, ale to v telefonu nikde nevidím…

  1. Díky Filipe za komentář.

   Já mám tu zkušenost, že mi částka skrze IBAN prošla, ale potom z ní nešlo vybírat. Když jsem zadal local IBAN, tak už se mi na seznamu účtů objevila. Evidentně jej teď Mintos začal vyžadovat – je to pro účely výběrů.

   Local IBAN najdeš tak, že v Revolutu klikneš na částku v EUR v horní části obrazovky, sjedeš níže a tam by mělo být uvedeno číslo v sekci LOCAL.

   1. jj našel jsem , poslal do Mintosu a za 1 hodinu pribyla položka výběř MINTOS na iban.

    Co mě překvapilo byla rychlost.. teď pošlu peníze na Mintos a do max 10hodin jsou tam, to samé výběr..

 13. Dobrý den, potřeboval bych se službou poradit. Na svůj druhý Revolut účet jsem si kartou dobyl nechtěně peníze. Nešlo by to vrátit bez toho, abych jim musel posílat nějaké doklady? Děkuji.

 14. Dobrý den, koukám že se tady zde lidé vyznají. Potřeboval bych poradit. Na jaře 2019 planuji cestu do Usa asi na měsíc. Zrovna teď jsem v UK a budu mít peníze v £, nebudeme se tu bavit co zrovna teď vyrábí libra. Ale otázka zní, znáte nějakou lepší volbu než Revolut jak si převést £ na $ a užít si tak dovolenou?
  Procitam si už hodně dlouho stránky a podmínky bank atd…

  Děkuji moc za odpovědi.
  Martin

  1. Díky za komentář Martine,

   ono záleží co znamená lepší volba. Pokud jde o to, převést si za co nejlepší kurz libry do dolarů, pak lepší volbu, než Revolut v současnosti budeš hledat velmi obtížně. Pokud ti jde o alternativu, která umí trochu jiné věci, pak číslo 2 bude nepochybně TransferWise, které taktéž nabízí debetní kartu a recenzoval jsem ho zde. Nicméně, tady už je nějaký ten poplatek za převod, ale na druhou stranu, tato služba umí zdarma založit jak v USA, tak VB bankovní účty na jedno kliknutí, kterými lze platit a přijímat peníze, jako kdyby se jednalo o běžné banky. Mají například i desktopové rozhraní a další benefity. Tak zkus, jestli by ti nevyhovovalo tohle.

 15. Tak jsem s pomocí v6ak založil účet. Odkaz na Gůgl plej, instalace snadná, pak vyplňování údajů, všechno ok. Abych mohl používat kartu, potřebuju nabít. Nejprve mi to ukazovalo 10Kč, ale top up si vzal 300Kč. V pořádku, posílám, doplňování údajů je snadné. A když si teda chci nechat poslat kartu, něco drhne – Váš KitKat nebude podporován od 21.8. No, dneska je 2.9., takže to aplikace už nějakou dobu “bude vědět”. Další postup havaroval, nedoběhl a vracel se ke hlášce “nepodporován”. Proč se nezobrazí nekompatibilita s OS v okamžiku instalace?
  V6ak mi vyhledal, že s P-70 mám v regionu ČR smůlu, Lolipop pro tento mobil u nás nebude uvolněn. Nevím, jestli mi vyjde levněji poplatek za výměnu několika penízů na dovolené, nebo nový mobil …
  Positivní pohled na závěr? Transfer 300Kč zpět na můj účet 🙂

  1. Děkuji za komentář!

   To taky moc nechápu, proč si to kompatibilitu nezkontroluje při instalaci. Respektive mě to na stařičkém Androidu některé aplikace ani nedohledalo, protože zkrátka nebyly podporovány. To zamrzí :-(.

 16. Dobrý den,
  chystáme se na Sri Lanku na dovolenou. Na vašich stránkách jsem četla, že platby v jejich měně podporujete.
  Zajímalo by mě jestli pro výběr z bankomatů platí stejná pravidla jako pro € a £ (výběry do hodnoty 200€/£ měsíčně zdarma)
  Pokud ano, jak je stanoven maximální limit v jiné měně než €/£? Hodnota 200€ a 200£ se totiž v převodu na jinou částku znatelně liší.

  Předem díky za odpověď

  1. Zdravím Karolíno, na stránkách mají doslova toto:

   £200 / €200 / 200USD / 200CHF / 800PLN / 1,500DKK / 2,000SEK / 2,000NOK / 800RON / 4,500CZK or currency equivalent per month are free.

   Lze očekávat, že částka bude okolo 4000, 4500 Kč. Rád bych pomohl, nicméně přesnou výši vám prozradí nejspíše jedině podpora na telefonu.

   1. Já min. týden vybíral v Anglii cca 150GBP a Revolut si strhl nějakých 4300kč bez poplatku…Dál jsem ho nechtěl dráždit, takže zbytek jsem platil už jen kartou a vše v pohodě. Jen v metru nemá stejnou vlastnost jako Oyster a není tam denní limit, tzn. na Oyster jsem projel 12GBP(denní limit) a přítelkyně co si pípala s Revolut utratila asi 18GBP.

    1. Díky za komentář.

     Když jsi v Anglii, jak vlastně vnímáš TransferWise / Revolut z hlediska oblíbenosti obou služeb u běžných lidí? Pokud vím, tak obě firmy jsou založeny tam ne? Čili většina obyvatel by k tomu měla mít blíž, než náhodný Evropan.

    2. Hele, to je divný s tím rozdílným účtováním v metru, cena by měla být naprosto stejná jako s Oyster, daily capping by měl fungovat stejně.Díval jsi se do výpisu historie jízd? Není možné, že si přítelkyně někde zapomněla pípnout?

    3. To je divné, daily cap by měl fungovat na všech kartách stejně. Nedíval ses do historie jízd? Nezapomněla si třeba přítelkyně někde odpípnout?

 17. Dobrý den,
  prosím o radu, jak a kde najít nebo vytvořit EUR IBAN na Revolutu. Peníze mám na Revolut kartě v CZK, pokud kliku na hlavní straně Revolut na zustatek v CZK, tak pod ním je uveden IBAN, ale myslím, že to nebude EUR IBAN.

  Navodu jsme našel na internetu více, ale většinou ještě pro staré rozhraní Revolutu a v tom nové nějak nevím, jak EUR účet založit a najít k němu IBAN.

  Děkuji.

  1. Dobrý den, v novém rozhraní si najedete na účet v EUR a kliknete na částku v horní části okna. IBAN je pak uveden na spodní části otevřené obrazovky v záložce Local.

 18. Ahoj,
  včera jsme si chtěl vybrat z Revolutky 50 Euro, využil jsme k tomu ATM Euronet a z nějakého mi neznámého důvodu se mi neustále nabízela konverze z CZK, přestože na Revolutce Eura byly k dispozici…v zahraničí jsem bez problémů vybral EUR z EUR účtu… ale v CZ ne a ne zjistit jak na to… je to nějaká snad politika ATM Euronet, aby vydělali na převodu? nevíte někdo, kde by šlo vybrat EUR z bankomatu bez této politiky?
  Děkuji za rady!

  1. Pro výběr EUR z bankomatu musíte do eurozóny. V ČR dává eura snad jedině bankomat Travelex na letišti. To ale rozhodně nedoporučuji, protože je tam brutální dynamická konverze.

 19. Dobrý den, potřebuji poradit jak ověřit identitu v revolut aplikaci. Poradíte mi prosím? Dekuji

 20. Proč v článku není zmínka o tom,že spousta (nejen) českých firem (např.JRC,yourgames..) platby Revolut kartou automaticky zamítá.A firem stále přibývá kvůli tomu,že tyto karty lze velmi jednoduše zneužít pro praní špinavých peněz….Takže ať nenaletíte jak já 🙁

  1. Jednoduše proto, že jsem se doposud se zamítnutím platby z důvodu praní špinavých peněz osobně nesetkal. Kartu bez problémů berou na Amazonu i Aliexpressu a předplatné aplikací typu dropbox či feedly mi také proběhlo bez problémů. Na fóru, které spravuji nikdy žádná stížnost na to, že někde kartu neakceptují neproběhla a kromě poměrně vzácných výjimek jsem se s tím nesetkal ani tady v komentářích. Pochopitelně zkušenost rád do článku doplním. Máte zkušenost i s jinými firmami, než s těmi, které se zabývají distribucí her?

   Jinak myslím, že tohle bude potíž prakticky všech peněženek, nejen Revolut.

   1. Mám Revolut free účet. Stalo se mi, několikrát, že kartou nešlo online platit. Jednou na online eshopu Ubiquiti a při pokusu o koupi premium na uploaded.to. Což je blbé, protože hlavně pro platby na zahraničních eshopech jsem Revolut pořizoval. Na druhou stranu platba na Ebay byla v pohodě.

 21. Hoi, vcera som zalozil konto a otestoval par prevodov a konverzii.
  Tu je par postrehov:
  Pozitiva – super kurz da sa povedat deviza stred. V podstate rovnocenna nahrada za bezne ucty v bankach.

  Rizika – nie je to banka a ani lokalna banka, preto ak by zablokovali ucet resp. Skrachovali, alebo boli v EU zakazany, moze byt problem ziadat naspat peniaze z uctu (ochrana vkladov v eu) hlavne po brexite.

  Prognoza – je to podobna sluzba v porovnani k bankam ako preprava cez UBER voci taxi sluzbam. Je vyuzity potencial internetu na optimalizaciu sluzieb ale bude to vojna legislativna, konkurencna a hlavne bez rukavic, budu snahy blokovat zakazat a regulovat.

  Filozofia – Ak by som bol sef NSA tak by som ivestoval do rozvoja takejto sluzby,
  tolko osobnych udajov plus aktualne foto som este nenechal v ziadnej banke, email telefon moje ucty v bankach adresu, ID foto atd. Dobry analytik ako Edward Snowden by vedel pisat romany o tom co vsetko sa o nas da z tejto app zistit. ;o)

  1. To je možná jádro pudla… Asi každý ví, že Revolut je dílo ruských vývojářů (byť žijících v Londýně). Málokdo asi tuší, že hlavní kapitál vložili do Revolutu přes své firmy ruští oligarchové Milner a Usmanov, kteří mají (nebo musí mít) vřelý vztah ke Kremlu. A to je také jedním z důvodů dosavadních průtahů a mlžení v získání evropské bankovní licence. Prostě Revolut se stává takovým horkým brambůrkem…

 22. Přemýšlím co dělám špatně když mám i za výběr z bankomatu poplatek 🙁 6.záři jsem vybral 200 Eur a poplatek 51 centů, (mezi tím jsem poslal na jeden účet 200 E a poplatek 5eur) pak až 18.10 výběr 150 Eur a poplatek 2,50 E poté ještě jednou 30E a poplatek 19 centů. Myslel jsem že výběr je do 200 E zdarma. Nebo mám někde něco špatně nastavené? Děkuji

  1. Petře, díky za komentář. Tvůj dotaz jsem dal i na fórum, jestli se s tím někdo nesetkal.

   Napadá mě jen, že zpětně doplnili český limit na 4500 Kč. Ten byl několikrát překročen, ale pořád to nevysvětluje nižší částku další měsíc. Možná si zahraniční banky něco strhávají za použití karty z jiné země. Čili Revolut jako takový je bez poplatků, ale poplatek za výběr jde k příslušným bankám.

 23. Ahoj, má někdo nějaké dojmy s porovnáním Twisto Premium a Revolut Premium? Nechci mít více služeb s přemýšlet která z nich je aktuálně lepší, ale jako primární jen jednu. Která z těhto dvou vychází lépe?

  Až zavede Revolut Airport Lounges tak to bude asi jasná volba, ale třeba se pochlapí i Twisto 🙂

  1. Ahoj. Osobní zkušenost s Twisto nemám, ale vidím v obou produktech pár zásadních odlišností a nejsem si jistý, jestli je lze vlastně srovnávat.

   – Revolut se chová jako peněženka, kterou si nabiješ a dostaneš debetní kartu s přidanou hodnotou ve formě výhodné konverze a výběrů z bankomatů.
   – Twisto oproti tomu slouží pouze pro placení (kreditní kartou) a jeho odkládání. Jedná se o bezúčelový spotřebitelský úvěr, který nabízí výhody u koncových obchodníků. Když nezaplatíš, normálně ti napaří poplatky a RPSN. A pochopitelně nelze vybírat z bankomatu.

   Četl jsem článek na Czechcrunch, kde Twisto zmiňuje Revolut jako svého hlavního konkurenta. Ale já tyto dvě služby jako konkurenční nevnímám. Twisto je taková hezká kreditka ve stylu fintech, když se správně používá, může to být fajn produkt. Oproti tomu na Revolut jedeš “za své” a co si nenabiješ, to nemůžeš utratit.

 24. Zdravím přítomné a prosím o radu… Je možno odesílat platby v eurech z revolut eurového účtu? Vyměnil jsem Kč za Euro za lepší kurz než jaký je v současnosti, ale nyní jsem zadal platbu v eurech a ta se mi konvertovala z korunového účtu aktuálním, tedy méně výhodným kurzem…

 25. Dobrý den, když budu chtít zrušit revolut premium je za to poplatek nebo je to zdarma? Jakou zkušenost na něm máte s obchodem s kryptoměnami je to bezpečné?Děkuji za odpověď, Kubelková

  1. Dobrý den. Pokud vím, tak zrušení premium je ve zkušební době zdarma. Po uplynutí této doby Revolut účtuje 2x měsíční poplatek. Nabízí také možnost zmrazení účtu a jeho následnou aktivaci, pokud si to uživatel přeje.

   Kryptoměny. Mělo by to být bezpečné, jen počítejte s tím, že Revolut se nechová jako peněženka. Pouze nabízí možnost směny z fiat do krypto a zpět. Hodí se tedy pro rychlou spekulaci, nicméně pro dlouhodobé držení bych asi zvolil jinou alternativu, např. Trezor.

 26. Dobrý den, prosím o radu: nějak se mi změnilo výchozí nastavení Revolutu. Když si zadám volbu Accounts, zobrazují se mi pouze transakce v librách. Chtěl bych přepnout na transakce v korunách, nebo si účet korunový nastavit jako výchozí tak jako jsem to měl dříve … ale nevím jak to přepnout, zkouším všechno možné, pořád tam mám jen ty libry. Zkoušel jsem i v Account Manageru deaktivovat librový účet, ale nic se nezměnilo. Děkuji

  1. Zdravím,

   zkuste přejít do More->Profile->Account details. V této sekci byste měl mít všechny dostupné účty a tlačítkem Edit v pravém horním rohu by mělo jít měnit jejich pořadí. V sekci Account details by mělo být možné i opětovné přidání účtů pokud došlo k jejich nechtěnému smazání.

   Snad to pomohlo.

 27. Děkuji za odpověď ! V More->Profile->Account details vidím všechny své účty, ale tlačítko Edit jsem bohužel na stránce nenašel. I když jsem měnil pořadí účtů v Account Manageru, nepomohlo to… Nakonec pomohlo Log out … a nové přihlášení, nyní je vše OK, uf.

 28. Dobrý den, měla bych dotaz, jak to funguje z virtuálníma coinama? Využívá to někdo? Mám na jednom účtu coiny a chci je vytáhnout, ale když je dám na český je tam limit (úžasná to novinka EU), je možné s to poslat na Revolutku? Pokud ano mohu poprosit o radu jak? Děkuji mockrát za odpověď

  1. Hezký den,

   Revolut podporuje práci s kryptoměnami, ale v podstatě je lze pouze držet/spekulovat. Tj. například z korun si převést do BTC a poté zpět. Už nepodporuje v rámci BTC odeslání z jedné peněženky do druhé skrze adresu. Nikde jsem také nenašel možnost si útratu z jednotlivých účtů zablokovat, takže jsem nechtěně párkrát v kryptoměnách platil. Není to tedy úplně praktické.

 29. Prosím vás, dobiji si Revolut českými korunami a jedu do zahraničí. Lze v aplikaci Kč změnit na Eura, abych se vyhnul poplatkům o víkendu? Nebo to nemá význam?

  děkuji

  1. Zdravím Dušane, ano takto lze v rámci úspory postupovat. Poplatek je za konverzi, pokud budete platit v eurech eury a v korunách korunami, žádný poplatek o víkendu neplatíte.

 30. Karta už je zdarma, žádných 99 Kč, možno nabít přes SEPA platbu, která je docela levná, nebo nabít přes jinou kartu, nevidím žádné avizované zpomalení.
  Po útratě za 50 Kč mi zdarma aktivovali obchodování s kryptoměnami.
  Možnost použít kartu pro Google Pay, Apple jsem nezkoušel.

  1. Co jsem zkoušel cca 20-30 dní zpátky se známým, tak poplatek 99 Kč tam stále měli (ale nedávno myslím běžela nějaká akce, tak je možné, že jste registraci zvládl udělat v jejím termínu) a pokud jde o SEPA platbu, tak to nejsou poplatky na straně Revolut, ale na straně banky. Čili kdo má třeba Airbank, není zase takový problém zaplatit 25 Kč, s velkým tarifem 0. Kdo má Českou, ČSOB atd.. tak se docela prohne na poplatcích i na o korunu horším kurzu. Stejně tak rychlost platby.

   Jinak poplatky k doručení karty mají uvedeny i tu:
   https://www.revolut.com/legal/fees

   Nicméně uznávám, často se to mění, jakmile je jednou zaplatím, už je pro mě většinou těžké dohledat nějaké změny. Tedy se omlouvám, pokud je něco jinak, než bylo avizováno v článku… snažím se vše držet aktualizované, ale už je to skoro práce na fulltime.

 31. Zdravím,, jsem poměrně novým uživatekem Revolutu a zaujala mě funkce Vault – trezor.
  Jak se nastavuje aby se placené částky automaticky zaokrouhovali na celé ?
  Jinak u mě zatím vše perfektní, směny peněz bez problémů, okamžitě.
  Díky

 32. Zdravím Lukáši,
  děkuji za vyčerpávající odpověď a odkaz, juknu tam podrobněji. Jinak mne celá aplikace a vlastně myšlenka úplně pohltila, jsem z Revolutu nadšený.
  Ještě jeden dotaz, kartu jsem si pořídil protože zhruba tak pětkrát do roka vyjíždím do zahraničí, většinou po Evropě, myslíš, že si mám pořídit karu Premium nebo je dostačující free karta ? Jaký je Tvůj názor ?
  A co se týče pojištění, když si ho nastavím, aktivuje se okamžitě nebo po překročení hranic ?

  Díky

  Jirka

  1. Ahoj Jirko,

   jsem rád, že se Ti Revolut líbí. Je to dobrý produkt, který dovede ušetřit nemalé peníze a podobné myšlenky šířím velmi rád.

   Já osobně jsem se plně spokojil s Free verzí, protože do toho vlastním ještě další karty, které jsem také testoval. Nicméně být tebou, odpíchl bych se od toho, kolik vybíráš z bankomatů (vyplatí se ti vyšší limity?). Zahrnul výhodu dalších funkcí… prostě analýza nákladů a zisku.

   Pokud jde o pojištění, tam bohužel neporadím, protože premium nemám a pojišťuji se jinde. A potom jsem nikdy nezkoumal, zda je to kvalitní pojištění. Přeci jen je součástí nějakého balíčku služeb. Co jsem předběžně koukal na první dojmy, tak je okolo něj docela dost problémů:
   https://community.revolut.com/search?q=insurance

   Čili, možná bych si nejdřív zkusil prostudovat zkušenosti uživatelů, předtím než se na pojištění začneš skutečně spoléhat. Je to věc, kterou člověk potřebuje možná jen 1x za život, ale která by v tu danou chvíli měla 100% fungovat.

 33. Ahoj Lukáši,

  díky za promptní odpověď.
  Mám jeden poznatek a zárověň upozornění na výběr peněz z bankomatu.
  Chtěl jsem si vybrat ze svého účtu u Revolutu USD snad v jediném bankomatu Travelex v Praze, který “umí” dolary, na letišti v Ruzyni. Po zadání částky výběru 200USD, které mám nakoupené na účtu, mi bankomat “nabídl ” výběr ale přepočtem z eurového účtu ale v takovém kurzu, že jsem to okamžitě zrušil, vycházelo mi to, že za transakci bych zaplatil cca 500 Kč. Takže rozhodně nedoporučuji !!!

  Hezký den

  Jirka

  1. V pohodě, když jsem u PC, snažím se odpovídat ihned :).

   Děkuji za zkušenost.
   S bankomaty je to občas boj. Já momentálně testuji ty české, které jsou s poplatkem a které bez, tak o tom brzy bude další článek. Obecně jsem si všiml, že bankomaty kartu vnímají jako britskou (nikoliv jako multi-měnovou) a v drtivé většině případů nabízí svoji nevýhodnou konverzi. Nevyplatí se na ni přistupovat a prostě vybrat v lokální měně. Bohužel netuším, kdy a jak se to změní, ale na poplatek by měl být uživatel vždy předem upozorněn.

 34. Revolut fakt “maká”, dnes byl přidána čeština, po aktualizaci se nahraje automaticky.
  Fakt SUPER!!!

  1. No jo, teď na to koukám.. v poslední aktualizaci opravdu přibyla čeština a japonština. Jen se mi to zatím nějak automaticky neaktivovalo, tak uvidíme.

 35. Ahoj Lukáši,
  mám ještě jeden dotaz, pro platby na internetu chci využívat virtuální kartu – karty, v nabídce jsou dvě možnosti, klasickou virtuální nebo jednorázovou. Protože mám free účet, je použití těchto karet zpoplatněno ?
  Někde jsem se dočetl, že tyto karty jsou k dispozici pouze pro prémiové účty.

  Díky

  Jirka

  1. Hmm.. tak oni mají 2 typy virtuálních karet.
   – virtual
   – disposable virtual

   První typ a první kartu by patrně mělo jít aktivovat zdarma, ta disposable mění při používání automaticky své číslo kvůli bezpečnosti a bude už součástí placených členství. Tuto službu ale úplně nevyužívám, tak nevím.

 36. Cau Luky, diky za supr stranku.
  Chtel jsem se zeptat, ten limit 6000 Euro se pocita jak? Kdyz si poslu na Revolut 6000 Euro a pak si chci poslat CZK na ucet, pocita se to jako 2×6000, takze jsem to prekrocil?

  Pracuji v zahranici, takze prijem v EUR, nicmene vsechny naklady v CZK, tak hledam nejlepsi, nejvyhodnejsi zpusob jak menit EUR za CZK. Co ty doporucujes?

  Diky a hodne stesti v tom co delas.

  1. Ahoj Tome,

   pokud vím, měla by se počítat konverze. Takže do tohoto limitu se počítají jen a pouze převody, nikoliv zaslání.
   Zcela upřímně, Revolut je super, ale pokud pracuješ v zahraničí je tam toho více, co tě bude zlobit. Kromě tohoto limitu mají i denní limit okolo 5000 Kč, co lze kartou maximálně na Revolut nabít, což je trochu obtěžující, když si chceš například jednorázově převést celou výplatu.

   Být tebou, zkusil bych zvážit TransferWise – ano jsou tam menší poplatky, nicméně z hlediska limitů je to lepší služba pro někoho, kdo si chce celou výplatu každý měsíc převést do ČR.
   Moc děkuji za podporu a kdyby cokoliv, klidně napiš. Lukáš

 37. Diky moc za odpoved.
  po dukladnem prostudovani tvojich recenzi jsem dosel ke stejnemu zaveru.
  TrasferWise vychazi lip i s poplatkama: priklad 2000 Euro – prijemce dostane 51,333 Kc, coz je kurz nejakych 25,67. Smena u Revolutu bez poplatku, ale a kurz 25,51.
  Jestli jsem teda na nic nezapomel 🙂

  1. To jsem rád, že ti to dává smysl. On Revolut je fajn věc, ale není nutně nejvhodnější pro každého.

   Možná jsi zapomněl na 1 aspekt – a to, že Revolut má poplatek o víkendu, který je 0,5%. Pravděpodobně tedy nyní vychází dráž, ale po zbytek týdne bude bezkonkurenčně nejlevnější, to je holt fakt, se kterým se budeš muset smířit :).

 38. Ahoj, já krom Revolutu používám i Richee účet a kartu, tam vidím výhodu toho, že na Richee účtu mám jedno z nejlepší úročení 1,5% p.a. do 300k a přitom kurzy na Richee kartě jsou podobné Revolutu (o víkendu o fous lepší, mimo víkend o něco horší) a nově výběry z bankomatu kdekoli na světě zdarma. Tak můžu mít peníze ready na cestách a zároveň je mít rozumně (v dnešním kontextu) úročené. Zároveň jelikož Richee je subbrand Banky Creditas, tak jsou peníze pojištěné, tak zde není potenciální riziko jejich ztráty jako u nebankovních fintechů. Tu mobilní aplikaci postupně vychytávají, ale v čase se to znatelně zlepšuje a to co potřebuji, tam funguje spolehlivě. Kdyby to někoho zaujalo, teď mají i promo akci – 300 pro nově příchozího při zadání promo kódu 10045643 v průběhu založení Richeeho (www.richee.cz).

  1. Ahoj Jakube,

   normálně promo skrz komentáře nepouštím, ale komentář měl hlavu a patu, tak jsem udělal výjimku.
   S aplikací zkušenost nemám, ale kdyby sis někdy udělal čas, klidně sem hoď rozsáhlejší komentář nebo hoď info do mailu. Rád si o tom přečtu.

 39. Zdravím Lukáši,
  vyjiždím teď na cestu po Evropě a chtěl jsem se zeptat, zdali je možné získat víc detailních informací o fungování cestovního pojištění přes Revolut.
  Je mi jasné jak funguje zpětné proplacení nákladů na případné zdravotní ošetření ale Revolut nabízí i proplacení zpoždění zavazadel a i zpoždění letu o více jak 4 hodiny.
  Nikde jsem se ale nedočetl jak se uplatňuje tento nárok. Na netu to nikde nemůžu nalézt.
  Nevíš o tom něco podrobnějšího ?

  Díky

  Jirka

 40. Ahoj Jirko,

  mám-li být upřímný, cestovní pojištění přes Revolut jsem nikdy nijak zvlášť nezkoumal. Osobně, když někam jedu, tak si sjednávám pojištění v ČR, čili té možnosti u Revolut bych ani nevyužil. Mám strach (možná neoprávněný), že když je něco součástí balíčku jedné služby, nemusí to být nutně to pravé ořechové a v kritické situaci se mi to může vymstít.

  Snad bych tě odkázal sem, v komunitě Revolutu se řeší spousta zajímavých dotazů. Možná tam najdeš otázky na tvé odpovědi. Já bohužel osobní zkušenost nemám.

  https://community.revolut.com/search?q=travel%20insurance

  Lukáš

 41. Ahoj Lukáši,
  doplnění k virtuální kartě, mám účet Standard – free, včera virtuální karta stažena – zdarma- dnes použita při platbě, platba provedena bez problému a během dvou vteřin.

 42. Ahoj Lukáši.
  Narazil jsem při používání Revolut účtu na jeden problém. Nemohu zadat při vyplnění částky desetinnou čárku (mám aplikaci pro iOS). A to je dost velký problém když měním třeba kryptoměny. Hledal jsem různě na fórech, někde radili použít GBoard klávesnici, ale tu já mám, jenže iOS aplikace žádné přepínání klávesnice nenabízí.
  Neporadíš? Díky Láďa.

 43. Ahoj Lukáši,

  během Velikonoc jsem prováděl v Nice a Monte Carlu první zahraniční platby kartou.
  Měl jsem samozřejmě “přednabitý” Eurový účet abych se vyhnul případným poplatkům.
  Naprosto bez problémů, platba všude proběhla okamžitě.
  Zdravotní pojištění se automaticky spustilo v okamžiku, kdy jsem vystoupil z letadla a spustil telefon, vypnulo se po přistání v Praze.
  Prostě vše funguje naprosto dokonale.

  1. Ahoj Jirko,

   to je super, že Revolutka funguje, jak má. Díky za popis toho zdravotního pojištění na základě geolokace, já to nezkoušel a doposud jsem neměl ověřeno, jak to funguje.

 44. Ahoj Lukáši,
  další poznatek z použití Revolut.
  V neděli jsem zadával platbu z účtu do banky jako zálohu na dovolenou v Itálii bankovním převodem.
  Opět mě mile překvapilo, jak je to v Revolutu jednoduché a rychlé.
  Platba zadána v neděli!!! večer a v pondělí odpoledne mi přišel z Itálie mail, že zálohová platba je na účtu bez poplatků.
  Prostě, dle mého názoru perfektní.

  Jirka

  1. Jirko, děkuji za Tvé pravidelné příspěvky a komentáře. Jsem rád, že Revolut vnímáš pozitivně.

   Taktéž jsem s Revolut (ale i dalšími fintech řešeními) velmi spokojen a je to hlavní důvod, proč o tom píši, abych je šířil dál. Když vidím, kolik bych dal za SEPA platbu nebo jak banky velmi obtížně zavádí okamžité platby z účtu na účet…

   Na druhou stranu, nedávno jsem četl na P2P fóru i pár reklamací na zablokování účtu při převodu příliš velké částky. Dotyční pak museli zasílat odkud ty peníze mají (případně daňové přiznání, výpisy z účtu)… což je dost nepříjemné.

 45. Díval jsem se na P2P diskuzi ale nemohu se k tomu objektivně vyjádřit, já jsem zatím žádné problémy nikdy neměl, ať už při platbě kartou, teď při převodu peněz bankovním převodem, nabíjení účtu, koupě Eur, dolarů, anglických liber, vše proběhlo rychle a k mé naprosté spokojenosti a nebyly to zrovna malé částky.
  A to mám “jen” standardní free účet. Uvažuji o koupi Premium, ještě musím zvážit, nakolik by se mi vyplatil.
  Ale za mne, zatím vše bezvadné.

 46. Je fain že mohu Revolut účet nabíjet každý den 10000kč z účtu Equa debetní kartou(zatím 3x a bez problémů)
  Je to pro mě dostatečná suma na další použití.

 47. Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Objednala jsem si kartu revolut, zdarma nebyla, platila jsem 99,-, ale to je jedno. Jde mi o to, že karta dorazila, ale mám na ni chybu ve jménu. Když se podívám do aplikace, tak tam mám uvedené jméno 2x za sebou. No a na kartě mám uvedené, křestní jméno, pak písmena K, S a pak teprve příjmení. Kartu jsem ještě neaktivovala. Chtěla jsem si v aplikaci opravit jméno, ale editace u toho nejde. Vůbec nevím jak dál. Můžete mi prosím poradit? Moc děkuju Soňa

 48. Dobrý den Soňo,

  bohužel ty odkazy nejsou 100%. Občas se toto stane a neumím kartu zdarma garantovat. Stačí, aby byl zaplý třeba adblock nebo jiný doplněk a nemusí to fungovat správně, protože odkazy jsou regulérní forma reklamy.

  Upřímně nevím, jestli jsem schopen pomoci. Z údajů jde upravit pouze adresu, telefon a email, jméno je needitovatelné. Osobně si myslím, že nemáte jinou volbu, než se obrátit na podporu skrze telefon. Měli by být schopní vám jméno upravit a zaslat novou kartu.

 49. Ahoj komunito.
  Založil jsem si Revolut účet na placení a nakupování na aukcích teď ( aukro). Jsem moc zklamán hned na začátku.
  Nebyl jsem schopný zaslat platbu kartou( virtuální) na účet prodávajícího v české bance. Prodávající mi poslal účet, tak jsem chtěl převést peníze z účtu na účet, takže mezinárodní IBAN / SWIFT jsem dohledal, jen apka vyžaduje jméno a adresu -PSČ a celé to vůbec nevypadá jako převod .
  Kdo mi poradí jak takové převody nebo platby provádět když je k dispozici jen číslo účtu a kod banky.
  Děkuji Ivan

  1. Ivane, díky za komentář.

   Zkušenost, kterou popisuješ je dle mého názoru správná cesta, protože jinak IBAN zadat nelze. Takto pro účely aukra, kdy komunikuješ s druhou stranou většinou prostřednictvím emailu – co to zkusit skrze odkaz pro platbu? Jednoduše zadáš částku a Revolut vygeneruje odkaz, který následně zašleš příjemci a on ty soukromé údaje vyplní sám (zvolí volbu via bank transfer). A platbu poté obdrží jako běžný převod za 1-5 pracovních dní.   Možná je tohle cesta?

   1. Děkuji za odpověď.
    Jen jsem nepochopil ,,opět,, tuto možnost cituji ,, co to zkusit skrze odkaz pro platbu? Jednoduše zadáš částku a Revolut vygeneruje odkaz,,
    Můžete to rozvést podrobněji.Děkuji.
    A 50 Kč si pak vezmu jen nevím za co?
    Ivan

    1. Pardon, zkusím podrobněji.

     – V Revolutu kliknu na Platby a dám modré tlačítko “odkaz pro platbu”
     – Zvolím kolik mám cílovému uživateli na Aukro zaplatit a kliknu vytvořit odkaz pro platbu. V mém případě to bylo pro ukázku 50 Kč.
     – Odkaz následně soukromě sdílím (např. pomocí emailu). Na účtu se mi přitom zablokuje příslušná částka.
     – Cílový uživatel si odkaz rozklikne, což jsou obrázky které jsem prve posílal.
     – Od obřím tlačítkem klikne na “Get money via bank transfer”
     – Vyplní své údaje a Revolut mu zablokované peníze během 1-5 dní pošle.

     Je to trochu krkolomná cesta, ale netřeba znát IBAN a koncový uživatel vyplní veškeré citlivé údaje sám. Snad to tedy bude vyhovovat vašim potřebám.
     Bohužel prostě zadat IBAN a poslat platbu zatím nejde :(.

     1. Děkuji Vám Lukáši.
      Pochopil jsem. Ovšem stejně jak Vaše 50-ti koruna nejde převést na můj účet tak stejně můžu dopadnout při převodu na účet prodávajícího. Už samotný fakt že je naštvaný za jak směšnou částku mi musí poslat vydražené zboží, tak ho ještě budu obtěžovat vyplňováním pokynů pro platbu od mé banky. Tak obchod nemůže fungovat !!
      Vyzkoušel jsem poslat si peníze na vlastní účet jen jsem zadal ,,pokyn pro jinou osobu ,, IBAN a SWIFT je podle čísla účtu a kodu banky možné dohledat na internete, jen ostatní bláboly jsem vyplňoval jen podle fantazie, ovšem město a PSČ musí vzájemně sedět. Počkám jestli mi platba dojede.
      Zdělení Revoltu, že platba bude do 6 dní mně opět zděsilo. To je trapné!! Jedině turbo za poplatek!!!
      Hold se učím a přemýšlím že na nákupy a platby jak fungují na Aukru to opravdu není a dám to na smetiště dějin.
      Děkuji Vám Lukáši za Váš čas, já počkám na svoji metodu, jak se osvědčí.
      Ivan

     2. Jasné, já se nesnažím přesvědčit, jen hledám jiné způsoby :).
      Je to krkolomné, souhlasím a naprosto chápu! Nerozumím tomu proč uživatele zatěžovat vyplňováním dlouhých formulářů, když IBAN/SWIFT + jméno plně identifikuje kohokoliv na světě.

      Takhle.. 6 dní mi snad platba nikdy netrvala. V drtivé většině případů si dovolím tvrdit, že je rychlejší, než SEPA – tj. 3 dny. Navíc platby v EUR jsou automaticky turbo a zdarma – tj. do druhého dne. Déle mi platba nikdy nešla.

      Smím se jen zeptat, co vás vedlo k tomu pořídit si kartu na nákupy na Aukru? Bezpečnost? Případně konverze u zahraničních aukcí? Rád jsem zkusil pomoci a snad najdete lepší způsob!

 50. Odpověď:
  Mám koníčka- sběratelství, moji kolegové z Indie , USA, Austrálie atd. cca 100 k lidí a snad mimo pár ostrovů tak všechny státy jsme denně v kontaktu na foru .
  Je možné jim za finanční částku poslat předmět jejich zájmu ,zatím jen výměna ovšem chtějí někdy raději zaplatit z důvodů ceny jejich poštovních služeb.
  Na můj koníček mám kapesné, nesmím zatěžovat rodinný rozpočet.
  Kupuji i na Ebay ,Aukru a taky jiné internetové obchofy a raději chci účet mimo rodinného hlavního atd.
  Revolut zatím moje představy zklamal , není přizpůsoben našim zvyklostem, jeho apka je trapná nelogická a spíše chce kontakty než rozumné prostředí snad kryptoměny jsou jasné zblbnutí, vůbec si nedovedu představit posílat si tam výplaty atd .
  Snad táto odpověď je dostatečná.
  Děkuji Ivan

  1. Moc Ti děkuji za názor, jsem za něj rád. Ukazuje zase trochu jiný pohled, než jsou zvyklí vnímat ostatní. Ať se Ti daří Ivane a snad najdeš lepší řešení, které bude vyhovovat tvým účelům.

 51. Ahoj Lukáši,
  dávám do fóra zkušenost s Revolutem, když si, jako já, koupíš nový iPhone a účet Revolutu je na starém mobilu.
  Když jsem se chtěl přihlásit ke svému účtu po aktualizaci ze zálohy na novém mobilu, chtělo to po mně jméno, příjmení a datum narození, nicméně po zadání se nic nedělo. Po konzultaci s podporou, jsme to asi hodinu řešili a nakonec jsem na jejich doporučení aplikaci vymazal, nahrál znovu a bez problémů jsem se opět bez problému přihlásil k účtu.
  Takže tento postup v podobných případech doporučuji.
  Takže, tak…

  Jirka

  1. Ahoj Jirko, děkuji za zkušenost.

   Já jsem měnil na nějaký čas telefon a migroval jsem všechny aplikace na něj – tedy včetně Revolut, TransferWise apod. Musím říct, že jsem se toho bál, ale obešlo se to bez problémů a bylo to celkem intuitivní.

   Alespoň že podpora pomohla. A přeinstalovat aplikaci pomáhá v případě problémů docela často.

 52. Pouzivam mesiac. Zatial spokojny. Jeden maly problem som zaznamena. Platil som v jednom sushi bare. Peniaze odisli. O par dni som si vsimol, ze mam na revolute viac penazi ako som cakal, ale neriesil lebo moja pozornost, co sa tyka osobnych financii, je strasna :). o par dni na to som sa prihlasil a zistil som, ze mam zostatok v minuse. Stalo sa pravdepodobne to, ze z nejakeho dovodu platba v sushi bare bola pozdej zamitnuta a o par dni znovu spracovana.

  Dost na tom, ked si zriadite virtualnu kartu a tu si sutupnete v google pay… je radost platit 🙂

  Rovnako sa tesim na multimenovu kartu, zijem v cechach a chodim casto na Slovensko, tento produkt, podobnym mne, velmi zlacnuje zivot :).

  Ak by niekto chcel zalozit ucet mozete na moje doporucenie a otvorite mi moznost obchodovat s crypto:

  https://revolut.com/r/marekxcg1!crypto

  1. Marku, děkuji za komentář a zkušenost.

   Normálně tu referal linky nenechávám, ale zde opět udělám menší výjimku, protože sis dal tu práci. Ať se s Revolutkou dále daří.

 53. Zdravím zde všechny účastníky diskuze, v první řadě bych chtěl říct, že jsem velkým fanouškem Revolutu, platím s ním hlavně v Česku ve spojení s Garmin pay a se službou jsem nadmíru spokojený.
  V blízké době se chystám na rekreaci do Itálie. Porovnávám Revolut s konkurencí a vychází mi jeho kurz na Eura příznivý, nicméně jedna věc mě zakočila.
  K dnešnímu dni a k aktuální chvíli je na Revolutu kurz následující – 1 Euro si na Revolutu koupím za 25,63 Kč.
  Když tento kurz porovnám s benzínkou Tank Ono, kde si – 1 Euro pořídím za 25,60 Kč. Vychází z tohoto porovnání Revolut jako poražený.
  Dokáže mi někdo prosím vysvětlit nebo jako “lajkovi” odůvodnit, proč má benzínka lepší kurz než služba, která se na převody specializuje?
  A další věc je pro mne nepochopitelná, myslel jsem si, že je vždycky hotovost dražší. Tento příklad to vyvrací..
  Děkuji za Vaše případné reakce. S pozdravem Daniel.

  //Děkuji za velmi zajímavý dotaz, odzrcadlil jsem jej i na P2Pfórum. Víc hlav víc ví. Lukáš
  https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f=49&t=135&start=300#p13549

 54. Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat ohledně převodu o víkendu. podle čeho bere víkend? podle času z aplikace nebo podle času ve velké britanii?
  jde o to že cca 4-6 ročně přelitávám kalendářní hranici (Amerika-Australie) což dělá v těch dnech docela zmatek

 55. Zdravím, včera jsem se vrátil z UK a mám jeden poznatek k platbám.
  Přes apple pay se v UK dá platit pouze do výše 30 Ł

 56. Ahoj, chtěl bych se zeptat: Lze přes revolut odeslat peníze z U.k. učtu na český?? nejvyhodněji?Jak?? Díky
  Lukáš

  1. Ahoj Lukáši,
   Na cestu z UK do ČR je nejdříve potřeba nabít kartu v GBP, což máš dvě možnosti:

   a) Existuje tam Local IBAN v GBP. https://www.revolut.com/en-GR/help/getting-started/adding-money-to-revolut/with-bank-transfer/transferring-money-to-my-revolut-account Provedeš tedy běžný převod z britské banky na zadaný účet, což by mělo být ze strany Revolutu bez poplatku, ze strany banky dle ceníku za odchozí platbu v tuzemsku.
   b) Mělo by jít libry nabíjet přímo kartou, což je okamžité a bez poplatků jen je tam denní limit.

   Jakmile jsou peníze u Revolutu, je třeba udělat bankovní převod. V české bance si vyhledáš číslo účtu v mezinárodním formátu (zajímají tě údaje IBAN a BIC/SWIFT) a normálně to na tento účet zkonvertované peníze odešleš. Případně je možné ty peníze vybrat z bankomatu, z nichž některé v ČR (Airbank například) jsou bez poplatku. Konverze se pak uskuteční za Revolutí výhodný kurz nebo, když si je předem vyměníš aplikaci, vybereš příslušný obnos.

 57. Ahoj, v současnosti jsou všechny účty Revolutu vedeny u Lloyd´s Bank v Londýně, to znamená, že i v Česku je pro banky brán jako britský účet.
  Odesílat peníze z Revolutu na český bankovní účet lze, přes IBAN, ten máš u svého korunového účtu. IBAN ale českou bankou bude brán jako cizí,, to znamená, že si může účtovat poplatek za příchozí platbu z cizí banky.
  Výhledově, podle informací českého zastoupení Revolutu, by měli čeští uživatelé mít zřízen i český bankovní účet a pak už to bude bez problému. Revolut zřejmě hledá českou banku u které by se účty zřizovaly ale jak dlouho to bude trvat to nikdo nedokáže odhadnout.

  //díky za erudovanou odpověď kolegovi, včera večer jsem komentář schválil, ale pozapomněl jsem odpovědět. Lukáš

 58. Dobrý den, mám dotaz. Jak dostanu penize zpět z Revolut na svůj účet? Nebo spíše, kolik to stojí? Chápu to tak, ze peníze poslu z Revolut SEPA platbou na svůj ucet. Odchozí SEPA platba by měla být zadarmo a budu platit jen poplatek své banky za příchozí SEPA platbu? Děkuji za odpoved.

  1. Anezka: Ano, takto by to mělo být. Jen neplatíte nevýhodný kurz, protože SEPA přijde v korunách, čili jen fixní poplatek na strany banky.

 59. Zdravim ,neresil nekdo problem s vytvorenim bankovniho uctu, kde po zadani IBAN a swift kodu, nasledne vyplneni adresy, mi po ulozeni vyskoci hlaska Due to internal security reasons, we no longer support this beneficiary.
  Dekuji za pomoc.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *