Revolut encyklopedie – digitální banka pod lupou

Digitální banka Revolut je velmi komplexní a zajímavé téma. Už dříve jsem k ní sepisoval pár článků (níže). Věc se má však tak, že tato služba roste velmi rychle a s ní i komunita a počet dotazů.

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že sestavím takovou malou encyklopedii, kterou bych chtěl v budoucnu pravidelně aktualizovat. Ucelený zdroj informací by měl pomoci se novým uživatelům rychle najít vše potřebné. Ostřílenější tu třeba najdou pár triků navíc.

Ať vám tato encyklopedie dobře slouží.

Články na blogu

  • Revolut recenze – komplexní recenze na Revolut s více než 150 doplňujícími komentáři
  • Revolut návod – přehled nejčastějších otázek a jejich řešení, představení některých užitečných funkcí

Pro zájemce o Revolut

  • Co je Revolut? – Co mi tato služba může nabídnout?
  • Promo akce: Revolut karta zdarma (žádné akce s peněžními bonusy pro uživatele nyní nejsou aktivní. Kvůli úsporným opatřením a COVID-19 Revolut zrušil většinu programů.)

Přehled nejčastějších dotazů

Dotazy jsou chystány a spouštěny průběžně. Poslední aktualizace 31.1. 2020.

1) Práce s penězi na Revolut

2) O službě Revolut

3) Komunity okolo Revolut

4) Alternativní služby

  • Porovnání Revolut, TransferWise, Curve a CurrencyFair – porovnání služeb pro zlevnění zahraničních transakcí.
  • TransferWise recenze – Platforma s trochu vyššími poplatky, než Revolut. Avšak silně orientovaná na desktop. Nabízí i mobilní aplikaci a debetní kartu. V současnosti má také výhodu pěti účtů v hlavních měnách s IBANy.
  • Curve recenze – platforma Curve má mobilní rozhraní a debetní kartu. Oproti Curve nemá funkci peněženky, ale do rozhraní si lze přidat více karet najednou a přepínat mezi nimi skrz telefon. Vše je pod jedním PINem. Služba je vhodná především pro karetní transakce.
  • CurrencyFair recenze – portál CurrencyFair má desktopové i mobilní rozhraní bez debetní karty. Uplatní se především u vyšších mezibankovních transakcích.

Nenašli jste tu důležitou informaci? Něco by zasloužilo aktualizovat?

Napište mi.