Revolut: výběr z bankomatů v ČR; které jsou zdarma?

V dnešním velmi stručném příspěvku jsem se rozhodl zmapovat české bankomaty, prostřednictvím kterých lze zdarma vybírat z Revolut karty. Podobný seznam mi trochu chyběl, proto jsem se rozhodl vyrazit do města a obětovat nějakou tu stokorunu na poplatcích.

Níže uvedené údaje by teoreticky měly platit i pro další britské karty – TransferWise a Curve, ale je to bez osobní zkušenosti. Otevírám tím alespoň prostor v komentářích, pokud to někdo zkoušel.

Banky s výběrem zdarma

Výběry jsem zkoušel na minimálních částkách 200 – 500 Kč.

 • ČSOB (0 Kč)
 • Sberbank (0 Kč)
 • Airbank (0 Kč)
 • Komerční banka (0 Kč)
 • Raiffeisenbank (0 Kč)
 • Unicredit (0 Kč)
 • Fio (0 Kč)*
 • Equa Bank**

*Měl by být dle jiných zdrojů zdarma. Mně však bankomat opakovaně odmítl kartu.
** Doplněno na základě komentářů.

Banky s poplatkem

Co zahraniční bankomaty?

Pokud cestujete, mohl by se vám hodit tento seznam bankomatů, ze kterých lze zdarma vybírat ve světě. Doplňuje je přímo komunita Revolutu. Pomocí funkce search (ctrl + F) se tam dají dohledat zajímavé a aktuální informace.

Další informace

Konverze

Nepřistupujte ke konverzi ze strany bankomatu, resp. banky. Vybírejte v lokální měně, v ČR tedy v korunách. Konverze tak zůstane na straně Revolut, což je hlavní důvod, proč jej máme. Konverzi nabízí téměř všechny bankomaty, nesetkal jsem se s ní pouze u Airbank, kde jsem rovnou vybral v korunách. Taktéž jsem tu měl nejrychlejší uživatelský zážitek.

Poplatek

Poplatky jsou u České spořitelny a Monety. V obou případech jsem na ně byl předem upozorněn a vyjde lépe zkusit jiný bankomat. Já výběr v rámci testování dotáhl až do hořkého konce…

Notifikace

Při výběru obdržíte v reálném čase notifikaci na mobilní telefon. Případný poplatek ze strany banky se rovnou přičte k vybírané částce.

PIN

Pokud si nepamatujete PIN, zjistíte jej v aplikaci na čtvrté záložce Cards, klepnutím na View PIN. Kód se dá pak změnit přímo v bankomatu.

blankblank

Závěr

Pokud máte další tipy na bankomaty, pro výběr zdarma (ať už v ČR nebo ve světě), prosím podělte se v komentářích, já toho ve svém okolí už více nemám, ale seznam se pokusím při vhodných příležitostech aktualizovat a doplňovat.

Zbývá už jen filozofická otázka, zda má pro české uživatele výběr skrze Revolut v ČR nějaký smysl. Vezmeme-li však v potaz, že top up je okamžitý a zaslání peněz zpět na běžný účet chvilku trvá, může to být další cesta, jak z karty vklad stáhnout.

72 Comments

 1. Doplnil bych, že nevýhodná konverze měny provozovatelem bankomatu (tzv. Dynamic currency conversion, DCC) může být někdy vlezlá. U Euronetu si dali práci s tím, aby to vyznělo jako jediná možnost. Ale po stisknutí tlačítka Reject se nezrušil výběr, jen jsem dostal na výběr měnu. Musím tedy dvakrát potvrdit, že skutečně chci vybírat v lokální měně a nechci platit tehdy asi 10% příplatek. Bylo to v Maďarsku, ale na tom asi nesejde.

  Ještě jsem zkoušel v Euronetu v ČR vybírat EUR. To už bez DCC nejde, asi protože to není lokální měna. Takže nic zajímavého, první směnárna nejspíš dá lepší kurz než Euronet. Zkoušel jsem v tomtéž bankomatu vybrat CZK a to bez DCC šlo.

  1. Zdravím, k Euronetu bych ještě dodal zákeřnost v přepočtech. Jednou jsem v Brně potřeboval vybrat EUR, tak jsem si na Revolutu nachystal 60 EUR, že půjdu do Euronetu. S EUR kartou jsem čekal přímý výběr. Jaké to ovšem bylo překvapení, když mi nechtěl vydat 60 EUR ale max 50. Finální stržená částka z Revolutu byla v librách, nikoli eurech. Provádí několik přepočtů, aby na tom utržili co nejvyšší poplatek.
   EURONET už nikdy.

 2. Mám jeden poznatek a zárověň upozornění na výběr peněz z bankomatu.
  Chtěl jsem si vybrat ze svého účtu u Revolutu USD snad v jediném bankomatu Travelex v Praze, který “umí” dolary, na letišti v Ruzyni. Po zadání částky výběru 200USD, které mám nakoupené na účtu, mi bankomat “nabídl ” výběr ale přepočtem z eurového účtu ale v takovém kurzu, že jsem to okamžitě zrušil, vycházelo mi to, že za transakci bych zaplatil cca 500 Kč. Takže rozhodně nedoporučuji !!!
  Dnes už vím, že bezpoplatkový výběr do výše 200 Euro měsíčně funguje podle země, kde se zrovna nacházím.

 3. Ahoj,

  chci mamce darovat nějaká EUR na dovolenou. Říkal jsem si, že nepůjdu do směnárny, ale že bych si poslal peníze na Revolut, převedl je s výhodným kurzem na EUR a pak je vybral v bankomatu. Máte s tím někdo prosím zkušenosti (chápu, že eura by mělo být možné vybírat z bankomatů společnosti Travelex, vyplatí se to ale? Koukal jsem, že mají nějaká poplatky, ale jestli to správně chápu, směřuje to primárně na karty vydané v ČR – což Revolut není).

  Díky
  Roman

  1. Ahoj Romane, rád bych smysluplně poradil, ale výběr EUR v ČR bohužel nemám osobně vyzkoušen. O Travelex psal kolega o pár postů výše. Tipnul bych si, že na hotovost bude zatím pořád lepší (nebo srovnatelná) směnárna.

 4. Ahoj Romane, nechci suplovat Lukáše, který je hlavním komentátorem této diskuse ale můj poznatek z výběru z Travelexu s kartou Revolut je výše, šlo o USD, chtěl jsem vybrat z ATM na letišti Praha ale chtěli po mě poplatek za výběr 500,- Kč, tak jsem to hnes stornoval. Myslím, že u EUR to bude podobné.
  Viděl bych řešení pořídít Tvé mamce karu Revolut, tam jí EURa převést a pak je může vybrat kdekoli mimo ČR zdarma.

  Jirka

  1. Úplně v pohodě, jsem moc rád, že jsou tu aktivní i ostatní. Tvůj komentář se tu v mírné obdobě objevil 2x, tak jsem tu nechal aktuálnější. L.

 5. Zdravím pánové, díky oběma a omlouvám se za stupidní dotaz. Já vím, že jsem ten komentář Jirky o výběru na letišti v minulosti četl, ale nějak jsem si zafixoval jen to, že šlo o USD a ten Travelex mi vypadl, takže jsem se k němu už nevracel 🙂 Asi to fakt bude stejné… Nejspíš to nebudu hrotit a půjdu buď do té směnárny, anebo jí půjčím na dovolenou svojí Revolutku 🙂

  Pěkný den
  Roman

 6. Ahoj, mám Revolut od minulého týdne. Výběr kartou MC 500 Kč v bankomatech České spořitelny i Monety bez poplatku. DCC mi to taky nenabídlo. Výběr pomocí Google pay nefunguje.
  Tomáš

  1. Ahoj, moc díky za komentář.

   To je divné, tak že by to bylo jen na tu moji starou Revolut Visu? Žena ji má asi taky, tak nevím zda to budu moci s MC otestovat. Ale screeny mám, účtenky taktéž, je to tam černé na bílém.
   L.

 7. Ahoj, jen chci potvrdit, že zaslání Revolut karty zdarma přes Tvůj odkaz funguje. Díky.

  Cubalibre

 8. A dnes už mi karta přišla – z Německa. Tak to jsem nečekal. Objednáno 2.4. někdy po 23:00.

  Cubalibre

 9. Ahoj Lukáši,

  mám další téma co se týče výběrů z ATM.
  Standardní výběr bez fíčka je 4.500,- Kč nebo 200,- Eur nebo 200,- GPB za třicet dnů.
  A teď, je to kalendářní měsíc nebo 30 dnů „klouzavých“ od posledního výběru ?
  Nikde jsem to nenašel, možná špatně hledám, nevíš o tom něco ?

  Díky

  Jirka

 10. Škoda ze jsem tenhle článek nenašel dřív. S vidinou výběru bez poplatku jsem nejdřív prubnul českou spořitelnu a pak monetu. Poplatky za dva výběry 320kč. Teď mám už konečně jasno, hurá na výběry.

  1. Někdy to holt člověk trefí ;). Horší je najít dobrý bankomat v zahraničí, už párkrát se mi stalo, že u bankomatu byl poplatek a přísahal bych, že mě s ním předem neseznámili.
   Ať jde stopování. Lukáš

 11. taky zatim spokojenost, i kdyz jsem nezadal bez poplatku, 300kc mam stale na uctu, 21.4. odeslana zadost a dnes 29.4. mam z nemecka mastercard ve schrance

  1. Super, koukám že tu dobu odeslání docela zkrátili. Hodně lidí píše, že kartu obdrželo dost rychle.

   1. Já jsem 18.5. Objednal kartu a 21.5. Byla DHLkem doma. Super. Myslím že šla po linii Polsko – Německo – ČR.

    1. Hezky pěkně. A to jsi měl standartní dobu dodání? Nebo sis připlatil za rychlejší doručení?

     1. Samotná doprava, to bylo to free, když nepočítám tedy roční členství premium. V tom je myslím vše jiz zahrnuto, i když se to tváří jako doprava zdarma:) Měl jsem již běžnou kartu a musím říct, že tu byla také velice rychle. Ale chtěl jsem ještě mastercard, což je každá u premium účtu, a mohu tak začít využívat platby přes garmin pay v hodinkách.

 12. Ví někdo když je možné v České republice dobíjení na bankomaty? KB, ČS, Moneta to ne umí…

 13. Zdravím,

  prosím nevíte zda s tou základní kartou jde platit přes apple pay? Děkuji Soňa

  1. Ahoj Soňo, zatím nejde ale podle posledního RevRally bylo oznámeno, že během června Revolut spustí placení přes Apple pay, nejdříve ve Velké Británii a následně v dalších zemích EU. Česká republika je do nich zahrnuta. Pak půjde platit jakoukoli kartou Revolut. Basic, Premium i Metall.

 14. Ahoj, jsem z toho trošku zklamanej, že tam jsou poplatky za výběry. Myslel jsem, naivně, že jediný omezení je limit částky výběru, dle typu účtu u Revolutu. Mám tam teď psáno 9k (premium) zdarma měsíčně, takže poplatky klidně mohou být, ale ze strany banky… Bez ohledu na standard nebo premium účet? Škoda.

  Pořád se trošku ztrácím v těch konverzich. O jakých je řeč v případě ČR? Mám zůstatek na revolut CZK účtu, který v bankomatu, např. Airbank, vyberu stejným postupem jako s kartou Airbank? Musím si to vyzkoušet, ještě jsem nevybiral. Abych se pak nedivil u výběru právě těm poplatkům.

  Stejně tak když aktivuju v Německu účet EUR, a dam vybrat v eurech, nemusím se proklikavat nějakým nastavenim, volbou konverze? Prostě snadno rychle a výhodne dostanu eura..

  Nejjistejsi to bude asi hlavne na platby v obchodech 😁

  1. Ahoj Jardo.

   Bohužel je to tak, pro banky je to ve většině případů cizí karta a poplatky za výběr si účtují. U nás je to naštěstí jen ČS a Moneta. V zahraničí je to většinou mnohem méně transparentní.

   Pokud si do Revolut nahraješ peníze v Kč a následně je vybereš v lokální měně – tedy opět v Kč, konverzi neřešíš. Jde jen o to si dát pozor, že české bankomaty Revolut berou jako britskou kartu – předpokládají, že na ni máš libry a nabídnou ti vlastní způsob konverze, tj že ti libry převedou za jejich kurz. Ty ale na kartě máš Kč a proto tě to nemusí trápit, naopak bys na tom tratil.

   U toho Německa – stejně tak ani nemusíš mí EUR, stačí ti mít dostatečný počet Kč, které se v daný moment převedou za mezibankovní kurz.

 15. Diky za odpověď. Dneska rano než jsem jel do práce, jsem si zkusil bankomat ČSOB a pohodička. Vyzkoušena karta obyc I premium, a poplatky opravdu žádný. Paráda. Jen škoda, že to není všude, a musíme si dávat pozor…

  Žádná hláška ani volba se při to vyberu nekonala. Chápu to tak správně, že vždy a všude je třeba odmítat DCC, jak v bankomatu, tak při platbě u obchodníka? Doma i v zahraničí, proste vždy? To by bylo jednoduchý pravidlo.. Jen to rozpoznat vcas

  Přítelkyně měla negativní zkušenost v Polsku, kam jela ušetřit při nákupu plen. Platba ve zlotych v obchodě, a až pak si všimla ze se ji to převedlo přes libry, vyšlo to pak samo dráž… Podobnou zkušenost jsem na internetu nasel od jednoho uživatele z polské shellky, kdy zaplatil a konverzi přes libry ho vyšel litr o 3 Kč vice, a to se vyplatí..

  1. Jo, obecně nepřijímat DCC. Když se člověk párkrát splete, začne si dávat pozor…

   I já se párkrát spletl, občas jsem kartu půjčil ženě a divil se, proč se mi strhly z už jednou převedených EUR libry :-). Párkrát poplatek ze strany bankomatu při cestování. Je toho více, ale benefity převažují, zvlášť když se s tím člověk naučí.

 16. Po návratu z Izraele, přidávám několik poznatků s platbami kartou a výběry z bankomatů v této zemi pro ty, kteří se tam chystají.
  Platby kartou jsou v této zemi všeobecně velmi neoblíbené asi všichni víme proč, funguje pouze protažení magnetickým proužkem, takže vlastně pro opatrného uživatele Revolutu, což jsem i já, nepoužitelné.
  Lepší je si vybrat šekely z bankomatů ale pozor, jsou tam dva druhy bankomatů, jedny, které jsou u bank, ty vydávají šekely bez problému a bez poplatku, druhé menší bankomaty umístěné většinou u marketů nebo v turistických centrech a ty vydávají šekely pouze pro držitele izraelských platebních karet, takže nepoužitelné, vůbec vám nenačtou kartu.
  Takže ideální je vybírat pouze z bankomatů u velkých bank.

 17. Ahoj Lukáši,
  není vůbec zač děkovat, jsem rád, když mohu využít Tvého portálu k předání zkušeností s Revolutem všem uživatelům.

 18. Zdravím,
  na základě tohoto článku jsem dnes vybíral peníze z UNICREDIT bankomatu v Praze a kupodivu mi to započetlo 54 korun fee za výběr 3000 Kč. Bankomat se dotázal, zda chci konverzi z GBP, já zvolil možnost bez konverze, ale stejně je tam to pade. Udělal jsem něco blbě? Nebo možná UCB nějak měnili podmínky…?
  Díky

  1. Děkuji za upozornění (a omlouvám se za případnou neaktualitu).

   Zkusím totéž a dám brzy vědět a stejně tak prohledám i jejich podmínky. Případně to doplním do článku, aby s tím neměli problém i ostatní.

  1. Takže stačí zakázat výběry z bankomatu v aplikaci u nastavení karty, pak přijít k bankomatu a zkusit vybrat hotovost a ono se pak ukáže, kolik by se chtělo strhnout ve skutečnosti jako zamítnutá operace?
   Za jak dlouho se ta částka ukáže? Okamžitě?
   Pokud by to bylo rychle, tak by to byl moc dobrý způsob, jak si zjistit, který bankomat je bez poplatků…

 19. Ahoj,

  k té filozofické otázce – využití revolutu k výběru z bankomatu u nás se dá použít k výběru peněz z kreditky (většina bank má tuto službu zpoplatněnu nehledě na to že ti pak neběží bezúročné období). Takhle je to platba u obchodníka a pokud si dáš pozor na DCC a poplatek za výběr v některých bankomatech tak můžeš mít půjčenou hotovost zdarma i s bezúročným obdobím;)

  1. Ahoj Davide. Máš to vyzkoušeno? Čím dál více lidí mi tvrdí, že spousta kreditek umí tyto převody na peněženky a podobné služby rozpoznat.
   Já zatím kreditku nemám abych to zkusil. L.

   1. Loni jsem zkoušel převést z kreditky Tesco (Home Credit) a vybrat hotovost v bankomatu v ČR.

    Je fakt, že mi při tom experimentu na kreditce naskočily nějaké úroky (krom toho, že se to nepočítalo jako platba u obchodníka – tím pádem žádné bonus body)

    https://i.imgur.com/LoZ30zN.png

   2. Ahoj, mám vyzkoušený převod na revolut z kreditky přes google pay. Výběr samotný jsem nezkoušel – ale tam už banka nemá možnost zjistit co se dál stalo. Revolut mám čerstvě a dobití jsem dělal teď a vyúčtování kreditky bude až další měsíc – ale počítám že to bude stejné jakobych přes google pay koupil appku tou kreditkou. Cetl jsem si podminky pouzivani karty a nic takoveho ve smlouve neni:
    =====================================
    6.1.3. Pohledávky z Karty:
    a) vzniklé v důsledku výběru hotovosti podle čl. 3.1(b) těchto Podmínek jsou úročeny po dobu ode dne provedení výběru do dne jejího
    úplného splacení;
    b) vzniklé z ostatních (bezhotovostních) Karetních transakcí a to od data jejího provedení do dne jejího úplného splacení:
    i) Výše uvedené neplatí, tj. pohledávka z Karty vzniklá z takové Karetní transakce se neúročí, pokud klient uhradí celou výši zadlužení
    z výpisu z úvěrového účtu, na kterém je daná Karetní transakce uvedena, do data splatnosti tohoto výpisu (tzn. využije takzvané
    bezúročné období).
    ii) V případě uhrazení pouze části zadlužení z výpisu z úvěrového účtu, na kterém je daná Karetní transakce uvedena, do data splatnosti
    tohoto výpisu, se pohledávka z Karty úročí podle čl. 6.1.3 (b), tj. od data jejího provedení do dne jejího úplného splacení (pro tuto
    transakci nelze využít takzvané bezúročné období)

    a clanek 3.1(b)
    3.1. b) výběrů hotovosti z bankomatů, na pobočkách bank a u jiných oprávněných osob označených akceptační značkou nacházející se na
    kartě;

    mam kreditku u mBank, jine banky mohou mit jine podminky. Ozvu se kdyby jsem platil uroky

  2. mám vyzkoušeno, že si nabiju Revolut účet pomocí kreditní karty mBank (kdysi jsem i dostal cashback 0,5%, max. 200Kč) až 50.000 Kč a následně peníze z Revolut karty můžu vybírat do 4.500 Kč měsíčně bez poplatku. Ale taky můžu na Revolut účtu přeposlat peníze zpět na účet mBank. Peníze přijdou za 3-5 dnů. Vyzkoušeno několikrát (10 až 20x), funguje bez nějakých „háčků“

 20. Tak přidám ještě zkušenosti z letošních dovolených po Evropě. Na Revolut jsme si v zahraničí zvykl velmi rychle, kdy převádím peníze hlavně z AirBank a nejrychlejším topupem. V rámci letošních dovolených jsem používal EUR, CHF, HUF, RON. Vždy jsem si při cestě do dané země „vyměnil“ peníze z CZK do místní přímo v appce. V Rumunsku jsem i vybíral z bankomatu (ale jen bankovního), v jejich měně. Vybraná celá částka, bez poplatku, bez dodatečných převodů. Karta se chovala jako Rumunská. Většinu jsem platil přes Google Pay a vždy bez potíží.
  Vždy stačilo jen přejet hranice, případně převést pár peněz do místní měny a nikdy mi nepřeváděl z CZK nebo GBP. Naprostá senzace.
  Díky mezibankovním kurzům a výši útraty na dovolených jsem letos ušetřil oproti CZK kartě téměř 1000 Kč. Počítal jsem to zběžně podle středu kurzu banky.

 21. Pánové, nová zkušenost z Rakouska.
  Potřeboval jsem vybrat 50 EUR. Raiffeisenbank chtěla k výběru přidat poplatek 1,95 EUR. Sparkasse naproti nechtěla ani cent navíc. Rychlý tip pro výběr u sousedů. Příjemně mě překvapilo, že i bez možnosti vybrat si bankovky mi atm vydal 5×10 a ne 1×50, jak jsem očekával.

 22. Ahoj, tak úroky mi nenaskočily – takže u mBank zatím platí bezúročné období, je otázkou na jak dlouho. Kamarádovi co má kreditku u Hello bank přišla informace o tom, že začnou úročit okamžitě revolut a jiné převody na peněženky jen e-mailem.

  1. u mBank bez poplatků a bez úroků, dokonce ještě před pár měsíci jsem dostal cashback 0,5% max. 200Kč. Ale je možno, že k tomu přikročí jako u Hello bank

 23. Potreboval som vybrat 3500Kc v Brne,
  podarilo sa az na tretí pokus:
  Raiffeisen bankomat – peniaze nevydal, ziadna hlaska na displeji
  Airbank bankomat – „Operation cancelled“
  Komerční banka – konečne úspech, bez poplatku.

  1. Děkuji Lupine za komentář a sdílení zkušenosti.

   Zkusím projet všechny bankomaty znovu a článek aktualizovat. Nejsi jediný, komu se to stalo. A je možné, že některé banky se už chovají jinak, než před půl rokem.

 24. Ahoj všem, posílám výsledky dnešního testu výběru hotovosti přes Revolut:
  Česká spořitelna – peníze nevydala
  Komerční banka – peníze nevydala
  👎

  1. Hmm.. díky Martine za komentář. Ten test musím zkusit definitivně zopakovat.
   S Českou jsem vybíral a nasadili si poplatek, ale že by nově vůbec výběr neumožnili?

   Díky za zpětnou vazbu, snad se k tomu brzy dostanu.

 25. Právě jsem se zděsil, že u spořky se platí, tak jsem rychle zaběhl do appky revolut, která k mému výběru z minulého týdne ve výši 400 Kč napsala fee 0. Ani nikde jinde se mi oněch 125 Kč nestrhlo. Může to potvrdit ještě někdo jiný? Díky 🙂

  1. Hmm, já teď nedávno (cca týden) u Spořky s Revolutkou byl a pořád mi to ten poplatek ukazovalo, tak jsem ani nevybíral.
   Koukám, že si to tak trochu dělá co chce a výběr bankomatu je pěkná loterie.

 26. Zkoušel jsem vybírat virtuální kartou u AirBank přes Apple Pay vůbec mi kartu nevzalo. Kdybych narazil na další bankomat s bezkontaktní čtečkou, vyzkouším.
  Všichni máte fyzickou kartu a s ní vybíráte?

  1. Já výběry zkoušel jen fyzickou kartou. Virtuální jsem zatím netestoval, ale nenapadá mě důvod, proč by to nemělo jít.

 27. Já když vybírám u AirBank, tak přes Google Pay a naprosto bez problému. „Mobil“ přečte stejně rychle a dobře jako kartu.

 28. U AirBank záleží, zda fyzickou kartu použijete kontaktním nebo bezokontaktním způsobem dle nastavení v aplikaci Revolut. Aplikace Revolut umožňuje zcela individuální nastavení bezpečnosti jak pro fyzickou, tak i virtuální kartu.
  Stalo se mi, že jsem použil kartu v bankomatu AirBank bezkontaktním způsobem, tak bankomat odmítl vydat peníze. Pak jsem ji použil kontakním způsobem (to jest strčit kartu do bankomatu) a bankomat AirBank peníze vydal.
  Jinak bez poplatků a pozor na DCC (nutno vybrat měnu Kč).

  1. Omlouvám se, komentář mi spadl do spamu. Přitom druhý od Vás v pořádku prošel…
   Opět díky za doplnění a pomoc kolegům.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *