Revolut: výběr z bankomatů v ČR, které jsou zdarma?

V dnešním velmi stručném příspěvku jsem se rozhodl zmapovat české bankomaty, prostřednictvím kterých lze zdarma vybírat z Revolut karty. Podobný seznam mi trochu chyběl, proto jsem se rozhodl vyrazit do města a obětovat nějakou tu stokorunu na poplatcích.

Níže uvedené údaje by teoreticky měly platit i pro další britské karty – TransferWise a Curve, ale je to bez osobní zkušenosti. Otevírám tím alespoň prostor v komentářích, pokud to někdo zkoušel.

Banky s výběrem zdarma

Výběry jsem zkoušel na minimálních částkách 200 – 500 Kč.

 • ČSOB (0 Kč)
 • Sberbank (0 Kč)
 • Airbank (0 Kč)
 • Komerční banka (0 Kč)
 • Raiffeisenbank (0 Kč)
 • Unicredit (0 Kč)
 • Fio (0 Kč)*
 • Equa Bank**

*Měl by být dle jiných zdrojů zdarma. Mně však bankomat opakovaně odmítl kartu.
** Doplněno na základě komentářů.

Banky s poplatkem

Co zahraniční bankomaty?

Pokud cestujete, mohl by se vám hodit tento seznam bankomatů, ze kterých lze zdarma vybírat ve světě. Doplňuje je přímo komunita Revolutu. Pomocí funkce search (ctrl + F) se tam dají dohledat zajímavé a aktuální informace.

Další informace

Konverze

Nepřistupujte ke konverzi ze strany bankomatu, resp. banky. Vybírejte v lokální měně, v ČR tedy v korunách. Konverze tak zůstane na straně Revolut, což je hlavní důvod, proč jej máme. Konverzi nabízí téměř všechny bankomaty, nesetkal jsem se s ní pouze u Airbank, kde jsem rovnou vybral v korunách. Taktéž jsem tu měl nejrychlejší uživatelský zážitek.

Poplatek

Poplatky jsou u České spořitelny a Monety. V obou případech jsem na ně byl předem upozorněn a vyjde lépe zkusit jiný bankomat. Já výběr v rámci testování dotáhl až do hořkého konce…

Notifikace

Při výběru obdržíte v reálném čase notifikaci na mobilní telefon. Případný poplatek ze strany banky se rovnou přičte k vybírané částce.

PIN

Pokud si nepamatujete PIN, zjistíte jej v aplikaci na čtvrté záložce Cards, klepnutím na View PIN. Kód se dá pak změnit přímo v bankomatu.

Závěr

Pokud máte další tipy na bankomaty, pro výběr zdarma (ať už v ČR nebo ve světě), prosím podělte se v komentářích, já toho ve svém okolí už více nemám, ale seznam se pokusím při vhodných příležitostech aktualizovat a doplňovat.

Zbývá už jen filozofická otázka, zda má pro české uživatele výběr skrze Revolut v ČR nějaký smysl. Vezmeme-li však v potaz, že top up je okamžitý a zaslání peněz zpět na běžný účet chvilku trvá, může to být další cesta, jak z karty vklad stáhnout.

Revolut: výběr z bankomatů v ČR, které jsou zdarma?
5 (100%) 3 votes

Poslat článek na výlet. Sdílet!

6 komentářů

 1. Doplnil bych, že nevýhodná konverze měny provozovatelem bankomatu (tzv. Dynamic currency conversion, DCC) může být někdy vlezlá. U Euronetu si dali práci s tím, aby to vyznělo jako jediná možnost. Ale po stisknutí tlačítka Reject se nezrušil výběr, jen jsem dostal na výběr měnu. Musím tedy dvakrát potvrdit, že skutečně chci vybírat v lokální měně a nechci platit tehdy asi 10% příplatek. Bylo to v Maďarsku, ale na tom asi nesejde.

  Ještě jsem zkoušel v Euronetu v ČR vybírat EUR. To už bez DCC nejde, asi protože to není lokální měna. Takže nic zajímavého, první směnárna nejspíš dá lepší kurz než Euronet. Zkoušel jsem v tomtéž bankomatu vybrat CZK a to bez DCC šlo.

 2. Mám jeden poznatek a zárověň upozornění na výběr peněz z bankomatu.
  Chtěl jsem si vybrat ze svého účtu u Revolutu USD snad v jediném bankomatu Travelex v Praze, který “umí” dolary, na letišti v Ruzyni. Po zadání částky výběru 200USD, které mám nakoupené na účtu, mi bankomat “nabídl ” výběr ale přepočtem z eurového účtu ale v takovém kurzu, že jsem to okamžitě zrušil, vycházelo mi to, že za transakci bych zaplatil cca 500 Kč. Takže rozhodně nedoporučuji !!!
  Dnes už vím, že bezpoplatkový výběr do výše 200 Euro měsíčně funguje podle země, kde se zrovna nacházím.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *