Revolut: výběr z bankomatů v ČR, které jsou zdarma?

V dnešním velmi stručném příspěvku jsem se rozhodl zmapovat české bankomaty, prostřednictvím kterých lze zdarma vybírat z Revolut karty. Podobný seznam mi trochu chyběl, proto jsem se rozhodl vyrazit do města a obětovat nějakou tu stokorunu na poplatcích.

Níže uvedené údaje by teoreticky měly platit i pro další britské karty – TransferWise a Curve, ale je to bez osobní zkušenosti. Otevírám tím alespoň prostor v komentářích, pokud to někdo zkoušel.

Banky s výběrem zdarma

Výběry jsem zkoušel na minimálních částkách 200 – 500 Kč.

  • ČSOB (0 Kč)
  • Sberbank (0 Kč)
  • Airbank (0 Kč)
  • Komerční banka (0 Kč)
  • Raiffeisenbank (0 Kč)
  • Unicredit (0 Kč)
  • Fio (0 Kč)*
  • Equa Bank**

*Měl by být dle jiných zdrojů zdarma. Mně však bankomat opakovaně odmítl kartu.
** Doplněno na základě komentářů.

Banky s poplatkem

Co zahraniční bankomaty?

Pokud cestujete, mohl by se vám hodit tento seznam bankomatů, ze kterých lze zdarma vybírat ve světě. Doplňuje je přímo komunita Revolutu. Pomocí funkce search (ctrl + F) se tam dají dohledat zajímavé a aktuální informace.

Další informace

Konverze

Nepřistupujte ke konverzi ze strany bankomatu, resp. banky. Vybírejte v lokální měně, v ČR tedy v korunách. Konverze tak zůstane na straně Revolut, což je hlavní důvod, proč jej máme. Konverzi nabízí téměř všechny bankomaty, nesetkal jsem se s ní pouze u Airbank, kde jsem rovnou vybral v korunách. Taktéž jsem tu měl nejrychlejší uživatelský zážitek.

Poplatek

Poplatky jsou u České spořitelny a Monety. V obou případech jsem na ně byl předem upozorněn a vyjde lépe zkusit jiný bankomat. Já výběr v rámci testování dotáhl až do hořkého konce…

Notifikace

Při výběru obdržíte v reálném čase notifikaci na mobilní telefon. Případný poplatek ze strany banky se rovnou přičte k vybírané částce.

PIN

Pokud si nepamatujete PIN, zjistíte jej v aplikaci na čtvrté záložce Cards, klepnutím na View PIN. Kód se dá pak změnit přímo v bankomatu.

Závěr

Pokud máte další tipy na bankomaty, pro výběr zdarma (ať už v ČR nebo ve světě), prosím podělte se v komentářích, já toho ve svém okolí už více nemám, ale seznam se pokusím při vhodných příležitostech aktualizovat a doplňovat.

Zbývá už jen filozofická otázka, zda má pro české uživatele výběr skrze Revolut v ČR nějaký smysl. Vezmeme-li však v potaz, že top up je okamžitý a zaslání peněz zpět na běžný účet chvilku trvá, může to být další cesta, jak z karty vklad stáhnout.

Revolut: výběr z bankomatů v ČR, které jsou zdarma?
5 (100%) 3 vote[s]

Poslat článek na výlet. Sdílet!