Revolut návod – nejčastěji používané funkce a úkony

Tento článek navazuje na původní recenzi o Revolut a slouží jako praktické doplnění. V komentářích se mi totiž sešlo mnoho dotazů a proto jsem se rozhodl sestavit samostatný Revolut návod. Účelem je pokrýt základní postupy a nejdůležitější funkce (registrace, top up, odeslání platby či aktivace IBANů). Článek jsem koncipoval tak, aby posloužil jako rychlá pomoc a aby po jeho přečtení uživatel věděl o řekněme 80% nejdůležitějších věcech.

Pokud některé procesy děláte úplně poprvé, postupy se mohou od uvedených printscreenů mírně lišit. Další postupy budu průběžně doplňovat.

Přehledněji jsem jednotlivá témata rozepsal v Revolut Wikipedii.

Co je Revolut?

Stručnější popis pro ty, kteří platformu vůbec neznají : Co je Revolut a co umí.

Top up – jak zaslat peníze na Revolut?

Na Revolut účet lze peníze zaslat dvěma způsoby.

 1. Nabitím skrze kartu – tato možnost je prakticky okamžitá a zdarma.
 2. Bankovní převod – transakce zatím probíhá přes britskou banku, jedná se o proces, který zabere 1-3 dny a je to normální SEPA platba. Banky si účtují fixní poplatky a převod proběhne s jejich nevýhodným kurzem.

Pro české uživatele dává v současnosti smysl používat pouze první způsob. Nevýhodou jsou nižší limity pro karetní transakce – jednorázově se vám povede nabít „jen“ něco kolem 5000 Kč/den.

Postup:

Na úvodním účtu se přesuneme do Kč a klikneme na modré tlačítko „+“. Kartu jsme zadávali při prvním nabití v registraci, postačí vložit pouze částku v CZK a kliknout na Top up.

 blank blank

Pokud chcete nabíjet z jiné karty, případně zvolit jinou metodu, je potřeba na druhé obrazovce rozkliknout rozbalovací seznam nad tlačítkem Top up, kde by měla být uvedena vaše karta. Následně můžete přidat novou debetní nebo kreditní kartu.

blank blank


Revolut a bankovní převod na jiný běžný účet

V sekci payments klikneme na tlačítko Bank Transfer a zřídíme si nového příjemce (Add new beneficiary). Proklikáme se průvodcem a při této příležitosti vyplníme zemi, měnu a další detaily a především jméno příjemce, IBAN a BIC/SWIFT. Tyto položky nejsou nic jiného, než číslo účtu v mezinárodním formátu.

V příkladu je uvedena transakce na portál Mintos. Nicméně lze bez problémů uvést vlastní bankovní účet. IBAN a BIC/SWIFT by měl jít normálně dohledat ve vašem bankovnictví. Platba z Revolut by měla být připsána do 2 dnů, ve většině případů je však převod mnohem rychlejší.

Detailnější popis jak na platbu naleznete zde.

blankblankblank


Konverze z jedné měny do druhé

Geniálně jednoduchá a rychlá záležitost. Na úvodní obrazovce si najedeme na měnu ze které chceme převádět a klikneme na červené tlačítko se dvěma šipkami. Na následující obrazovce vybereme obnos, cílovou měnu a klikneme na Exchange. Ve středu vidíme kurz v reálném čase.

blankblankblank


Revolut – kurzy, price alerts

Když na úvodní obrazovce klikneme částku, dostaneme se do detailu příslušné měny. Následně klikneme na tlačítko rates a můžeme se podívat na kurzy, které Revolut nabízí. Užitečnou funkcí je Alerts, které upozorní, když se měna dostane nad nebo pod určitou cenovou hranici a je výhodné ji prodat či nakoupit.

blank  blankblankblank


Revolut – podporované měny, aktivace/deaktivace

Ještě než se podíváme, jakým způsobem pracovat s měnami (a kryptoměnami), pojďme si říci, které měny Revolut podporuje a jak si ty potřebné aktivovat.

Podporované měny

 • Podporované měny: AUD, CAD, CZK, DKK, AED, CHF, EUR, GPB, HKD, HUF, ILS, JPY, MAD, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, SEK, SGD, THB, TRY, USD, ZAR
 • Kryptoměny: BCH, BTC, ETH, LTC, XRP

Aktivace měny

Klikneme na tlačítko nastavení v pravém horním rohu (žlutě vyznačeno), dále klikneme na tlačítko „+“ Add account a poté si vybereme z nabídky.

blankblank blank

TIP: Pokud v settings klikneme v pravém horním rohu na Edit, budeme moci měnit pořadí jednotlivých měn jak se zobrazí na dashboardu.

Deaktivace měny

Aby bylo možné měnu deaktivovat, je potřeba mít na účtu nulový zůstatek. Můžeme tak učinit, když ve složce Settings vybereme měnu/kryptoměnu a na detailu příslušné měny klikneme na první tlačítko v pořadí – deactivate. Historie transakcí zůstane zachována až do příští aktivace.

blankblank


Local IBAN

V současnosti si lze zřídil tzv. local IBAN pro měny EUR a GBP. To znamená, že tyto měny se následně chovají, jako naše soukromé účty. Revolut pak poskytne pro každou měnu vlastní číslo účtu a BIC/SWIFT. To se může hodit, pokud chceme v příslušných měnách přijmout zahraniční platbu.

V pravém horním rohu klikneme na tlačítko nastavení a vybereme například libry.  Na detailu měny sjedeme dolů a v záložce Local klikneme na tlačítko a aktivujeme Local IBAN. Revolut nám následně přidělí číslo účtu a Sort Code.

blankblankblank

Příjem platby skrze odkaz

Na Revolutu je skvělé, že peníze lze okamžitě přijmout i od někoho, kdo tento účet nemá. Pro tyto účely si lze skrze Revolut vyžádat částku a odeslat odkaz skrze Skype, Facebook či Whatsapp. Revolut k platbě následně přiřadí vlastní platební bránu.

Postup je jednoduchý. V sekci Payments klikneme na tlačítko Payment link, následně Request, zvolíme částku a odešleme vygenerovaný odkaz (např. kamarádovi). Ten obdrží krátký formulář, kde vyplní jméno, kartu a CVV (3 místný kód).

blankblankblank

blankblank


Funkce vault, spoření zaokrouhlováním útraty

Revolut umí každou útratu zaokrouhlit na celé částky a přebytek zaslat na spoření. Tímto způsobem si lze nastavit nejrůznější cíle, které je možné podpořit pravidelným zasíláním dalších částek. Vaults najdeme ve složce More.

blank blank blank


Další alternativy k portálu Revolut

Portál Revolut není jedinou možností, jak platit levněji v zahraničí (i s pomocí debetní karty na bázi peněženky). Tyto služby jsem v minulosti recenzoval a slouží jako zajímavé alternativy.

 • TransferWise – zajímavá alternativa, která má své síly v desktopu. Součástí je i karta a aplikace na telefon. Výhodou je lepší podpora, nevýhodou pak vyšší cena.
 • Curve – podobné kurzy jako Revolut. Nabízí možnost sdružit si více debetních karet do jedné (základní členství zdarma) a přistupovat k nim prostřednictvím mobilní aplikace. Nevýhodou je, že kurzy nejsou vidět v reálném čase.
 • CurrencyFair – desktopová aplikace vhodná především pro zasílání vyšších částek do zahraničí. Prozatím bez debetní karty

67 Comments

 1. Chtěl bych zaslat peníze z AIR Banky z účtu na kartu REVOLUT (NE z Karty)
  Nemohu nikde na kartě najít IBAN. Prosím jak to mám udělat.Děkuji.

  1. No.. což o to, ono to jde. Ale je to bohužel zpoplatněno ceníkem banky za odchozí platby do zahraničí. 🙁 kartou je to zdarma

   Účty -> Přidat peníze -> Vedle karty tlačítko Změnit -> Jiné metody: Převod na Váš účet Revolut

 2. Jestli jde u te platby pres odkaz o platbou kartou, jak je to tam s poplatky? Poslu nekomu odkaz na 100CZK, jemu se z karetniho uctu strhne 100CZK, me prijde na ucet 100CZK nebo jak to je?

  1. Platba odkazem by měla být bez poplatků, podobně jako jakékoliv nabití (Top-up).

   Co mě napadá – pokud si někdo vyžádá EUR a vy zaplatíte z české banky, tak přeplatíte na nevýhodné konverzi. Ale z CZK do CZK, resp. mezi stejnými měnami by to mělo být v pořádku.

 3. Děkuji za super článek (nikoliv první na tomto webu, který jsem si se zájmem přečetl)
  Založil jsem si Revolut včera (6.8.19) a u EUR účtu byl IBAN již aktivovaný.
  Ostatně i u CZK účtu je uvedeno jeho číslo ve formátu IBAN.
  Z EUR účtu jsem dnes provedl platbu (na Mintos) a připsání na straně příjemce proběhlo do hodiny (+ současně v Mintosu se můj Revolut účet zapsal jako verifikovaný, takže příště na něj již z Mintosu mohu vybírat – což jsem ale zatím nevyzkoušel)

  1. Trrom: Děkuji za komentář, jsem rád, že články jsou k užitku.

   Ano, někde jsem četl že EUR aktivovali. Bohužel, vždy když se objeví nějaká taková nová fíčura, tak je rázem půlka webu v mírně neaktualizovaném stavu.

   Jsem rád, že vše prošlo. Já výběr zkoušel a následně řešil jakou metodu zvolit. Další informace jsou k tomu zde: https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39&t=264

 4. Dobry den,
  bydlim ve Francii a Revolut vyuzivam pokazde, kdyz jsem v Cesku. kurz je vzdy nejlepsi.

  Mam otazku, ktera neni k clanku, ale treba mate nejaky tip. Potrebuji prevest vetsi obnos penez (cca 200 000) z ceskeho uctu na eurovy ucet ve Francii a chci na tom samozrejme tratit co nejmene. Nemate na to nejaky tip?

  Dekuji

  1. Dobrý den.

   Nejlépe využijte služeb RoklenFX, TransferWise nebo CurrencyFair. Naházel jsem vám to do jejich webových kalkulaček. Revolut se vám v tomto případě nehodí kvůli dennímu limitu nabití karty.
   Při přepočtu 200k do EUR to vychází následovně:

   RoklenFX – 7712 EUR, česká služba
   CurrencyFair – 7706 EUR + 30 EUR (pro první převod nabízí bonus, v článku je odkaz)
   TransferWise – 7693 EUR
   Pro porovnání Airbank dá jen 7556 EUR, čili úspora nejlepší varianty je 180 EUR, cca 4500 Kč. Revolut aktuálně 7717 EUR.

 5. Mám dotaz..revolut mám krátce, takže s tím zatím bojuji..jak dobít eura přes německou maestro card?
  Děkuji moc za ochotu a radu..

  1. Zdravím Renato,

   já jsem nikdy ze zahraniční karty nenabíjel (když pominu TransferWise). Ale v jiných měnách – např. EUR by to mělo být totožné jako v CZK. Aktivujete si eura, přesunete se na obrazovku této měny (kde máte historii v eur a další náležitosti) a zadáte top-up z německé karty, kterou tam bude třeba nejdřív zadat. Omlouvám se za strohý teoretický postup, bohužel to nemám jak zdokumentovat obrázky.

  2. Ano Lukáš to popsal myslím zcela správně. Já mám v české bance EUR i CZK účet a jednu platební kartu, která v případě platby v EUR NEJPRVE použije EUR účet a až pak CZK.
   Revolut jsem dobil přímo v EURech – platbou z karty v EUR. Provedl jsem nabití top-up nad EUR účtem – kartu jsem měl zadanou už pro CZK. (Revolut vyhodil před provedením nabití varování, že karta je vedená v CZK a zda jsem si jistý, že vím co dělám, že asi budu platit konverzní poplatek ve své bance. Moje karta navenek evidentně o sobě neříká, že umí čerpat z EUR účtu – ale to se Vám u německé banky nestane – Vaše karta je OPRAVDU vedená v EUR v německé bance). Ve výsledku jsem si ze svého EUR účtu v české bance „přesunul“ zcela zdarma EURa na Revolut. Následně jsem je (částečně) konvertoval do CZK. Vyšlo mi to asi o 0,7 Kč na 1 EUR lépe, než kdybych tu samou konverzi provedl ve své české bance (prostým přeposláním z EUR na CZK účet). Zbylou část EUR jsem poslal jako platbu na EUR účet v zahraničí (SEPA platba). V Revolutu je taková platba zcela bez poplatku, ve své české bance bych za odchozí SEPA platbu zaplatil řádově desetikoruny…

 6. Dobry den,
  jsem uplny novacek s Revolutem a zajimalo by mě, zda je možné převest USD z americke banky na Revolut. Pokud ano, jak se to provede ajake budou poplatky.
  Predem dekuji.

  1. Pěkný den, osobně jsem nabíjet v USD nezkoušel, ale myslím si, že to bude podobné jako u příspěvku o kousek výše v EUR. Vlastně u každé měny si myslím, že postup bude totožný a pokud dodržíte limity a nabíjení ve všechních dnech, bude to i zdarma.

   – Tedy aktivace USD.
   – Přesunete se na obrazovku v USD s historií, klepnete na tlačítko plus.
   – Zadáte vaší americkou kartu, množství kolik si chcete převést a potvrdíte.

   Bohužel teď nemám zůstatek na TW, abych to mohl ověřit.

 7. Dobrý den
  Děkuji za návod, ale….
  Rád bych si převedl peníze z Revolut na svůj bankovní účet (AirBank), jenže nejde mi přidat mne jako příjemce. Celá operace skončí na autorizaci. Provedu autorizaci pinem a tím to skončí Žádná akce a nic se neděje.
  Na chatu Revolutu (Rita 😊) jsem dostal jen popis jak to udělat, což dělám (!) a jinak ticho po pěšině.
  Nemáte s tím, prosím, zkušenost?
  Děkuji
  Tom

  1. Pěkný den.
   Skoro to vypadá jako nějaký bug. Myslím, že se mi také jednou stalo, že mi nešlo PINem potvrdit odeslání a druhý den to už šlo.

   Lukáš

 8. Dobrý den,
  nově jsem si pořídila Revolut kartu, ale nikde nemohu najít číslo účtu, které bych mohla dát jiné osobě, aby mi na účet poslala peníze. Peníze na Revolut umím nahrát pomocí aplikace, ale když ji někdo jiný nemá, potřebuji mu zadat č.ú.
  Četla jsem, že se má jít na profil, kliknout na účet v dané měně a zde by mělo být také číslo účtu, ale mně se zde objevuje pouze IBAN a BIC.
  Moc prosím o radu, děkuji.

  1. Zdravím Aneto,

   Revolut prozatím nemá české číslo účtu, které byste mohla dát jiné osobě. IBAN (tedy č. účtu v mezinárodním formátu) má aktivní pouze pro GBP a EUR. České účty byly slibovány, ale zatím nejsou.
   Existují způsoby, jak na Revolut dostat platbu od někoho jiného. Ty se však opírají o využití karty. Nejlépe využitelný způsob je platba odkazem – vygenerujete odkaz jiné osobě a ona skrze platební bránu zaplatí vám. Případně pokud je osoba vlastníkem Revolutky, dá se převádět okamžitě.

   Chápu, že to nenahradí číslo účtu. Třeba pro účely fakturace. Ale to je holt zatím limit Revolutu – nelze jej využít jako plnohodnotnou banku, ale spíše peněženku.
   Lukáš

 9. Dobrý den,
  mám Revolut standart a přidal jsem si do ní mj. účet – měnu ILS (Izraelské šekely) a do tohoto účtu jsem poslal nějaké peníze (směnu). Rozumím tomu správně, že pokud chci v Izraeli kartou Revolut platit z tohoto účtu, musím na něj kliknout (bude potom na tomto účtu „zaškrtávátko“)? Chci se totiž vyhnout převodu měn o sabatu.

  1. Dobrý den,

   ono si nelze bohužel měnit měnu ze které se bude strhávat příští útrata. Resp. funguje to tak, že:
   1. Revolut si vezme měnu ve které je prováděna platba a zkusí z ní zaplatit. V této měně musí však být dostupný celý zůstatek.
   2. Pokud není dost peněz (ve vašem případě na účtu ILS), přepne se do CZK – domácí měny/defaultní/primární měny.. jak jen to nazvat – a pokusí se zaplatit z ní. Tj. platíte nějaký poplatek.
   3. Hledá dostatečně velký zůstatek v libovolné jiné měně.

   Z toho vyplývá, že platbu nelze skládat z více měn. Vždy je jako první pokus o lokální platbu, bez konverze, ale je potřeba mít dostatečný zůstatek. Snad jsem to vysvětlil dobře.
   Mějte se v Izraeli fajn.
   Lukáš

    1. Zahraniční bankomat je kapitola sama pro sebe, ale v zásadě platí to stejné co pro terminál. Tj. můžete mít klidně libry a vybírat v EUR s tím, že se konverze udělá za slušné mezibankovní kurzy blízké středovým v daný čas. Nicméně nesmíte odsouhlasit tzv. DCC (dynamic currency conversion), kterou vám bankomat a někdy i terminál nabídne. To není nic jiného, než to, že vám terminál či bankomat nabídne svůj kurz podle kterého výběr/platbu přepočítá. Na ten nikdy, nikdy, nikdy nepřistupujte.

     Bez ohledu na to ve které měně držíte peníze, platťe a vybírejte v měně lokální. Je fuk, jestli držím eura, libry – platit budu v ČR v korunách. V Polsku zlotými. Tím pádem necháte Revolut dělat konverze do jiné měny – to je to v čem je ten nástroj dobrý a proč ho chcete využívat.

     Pro bankovní převod to neplatí – tam je nutné ctít pravidlo že levnější vždy bude převod v rámci stejných měn – CZK-CZK, EUR-EUR apod. Jinak mi s tím banka na příchozí platbě udělá paseku a naúčtuje poplatky.

     1. Ok to je vše pěkný ale mám hotovost a do teď sem vkládal peníze přez složenku na poště co budu dělat teď??

     2. No, co na to říct. Když nemáš řidičák, nepotřebuješ auto :).

 10. Testoval jsem převody na bankovní účet z karty Revolut do ČR:

  Převod v EUR z karty Revolut na EUR účet u AirBank nejpozději následující pracovní den (nebo tentýž pracovní den) bez poplatků na obou stranách.

  Převod z CZK z karty Revolut na CZK účet u AirBank 4 pracovní dny (Revolut uvádí až 5 pracovních dnů) bez poplatků na obou stranách. Platba přišla jako domácí platba z účtu u České spořitelny (0800). Pro výběr hotovosti z bankomatu v ČR je výhodnější nejprve převést CZK na CZK účet u české banky a poté vybírat hotovost z bankomatu v ČR dle podmínek české banky (nepočítá se to do limitu 4 500 Kč za 30 dní pro výběr hotovosti na kartě Revolut).

  1. Moc děkuji za test. EUR účet u Airbank nemám, tak jsem nemohl vyzkoušet. Ty dny u CZK víceméně sedí i s mou zkušeností.

   Lukáš.

 11. Ahoj, mám otázku ohledně platby inkasem – když si Revolut kartu připojím ke svému Booking účtu, převedu si tam dostatek peněz na EUR účet, z bookingu bude za ubytování v zahraničí strženo z tohoto EUR účtu, tzn v kurzu jakém jsme nakoupila? Cena za ubytování je uvedena v EUR. Revolutku mám teprve týden a s funkcemi a možnostmi se zatím seznamuji. Děkuji

  1. Ahoj,

   v případě Booking záleží v jaké měně se strhává platba. V hlavičce portálu (na Bookingu) si to lze nastavit. Přiznávám se, že jsem nikdy reálně neporovnával, jak vyjde za stejné ubytování zaplatit v Kč oproti EUR. Nicméně abych odpověděl.

   – Pokud převádíš z Kč do EUR a následně v EUR nakupuješ, tak platíš v kurzu za který jsi převedla.
   – Pokud si v rámci Revolutu nepřevedeš do EUR a držíš dále Kč, platí se za aktuální kurz. Ten si lze dohledat v řídícím panelu – převodník kurzů.

 12. Ahoj,
  Poslala jsem peníze na český účet a mám u toho ve výpisu modrou šipku doprava ➡. Když to rozkliknu píše to: odesláno bez reference. Nikde jsem nenašla co to znamená. Pomůže někdo? 👍 Děkuju

  1. Ahoj, promiň dotaz mi spadl do spamu.

   Reference je něco jako česká poznámka, kterou vkládáš k platbám z banky. Např. platíš kamarádovi na účet za oběd na který tě pozval, tak do poznámky dáš „díky za oběd“, „platba za oběd“ nebo něco podobného. V zahraničí to má ještě význam párovací – tj. je to podobné jako náš variabilní symbol, který se naopak v zahraničí nepoužívá.

   Lukáš

 13. Ahoj,
  dotaz, jak mi posle nekdo cizi, napr. zakaznik, vlastnik uctu Revolut penize na muj ucet Revolut? Je cizi a tak ho nemam nikde v kontaktech.
  A jak dlouho trva vygenerovani platby, pozadavku na platbu a hlavne za jak dlouho od uhrady ja poznam na telefonu ze jsem platbu obdrzel. Napr. zase od zakaznika. 🙂
  Dekuji P.

  1. Ahoj,

   pokud nemáš k dispozici číslo, pak bych stejně předpokládal že pokud jde o zákazníka, jsi s ním v kontaktu alespoň jinak elektronicky.
   – Platbu lze poslat i pokud je někdo s Revolut ve tvém okolí. Postačí kliknout na platby a v řádku hledat je napravo ikona. Např. při předávce osobně.
   – Případně si lze vyžádat platbu skrze odkaz a ten poslat emailem. Rovněž sekce platby a první řádek úplně napravo platba odkazem. Dotyčný může zaplatit kartou i když Revolut nemá.

   Tyto úkony jsou poměrně rychlé. Odkaz vygeneruješ během minut. To, že platba dorazí upozorní notifikace. První metoda je okamžitá, druhá řekněme do druhého dne.
   L.

 14. Dobrý den, může mi občan Slovenska zaplatit v eurech přes normální bankovní převod? Když vytvořím odkaz pro platbu může zaplatit i jinou kartou než Revolut?

  Děkuji za každou odpověď

  1. Dobrý den,

   přes ten odkaz to jde, není potřeba ze strany zasílatele platit Revolutkou. Normální bankovní převod… leda přes IBAN, tj. banka mu ale naúčtuje odchozí platbu do zahraničí podle ceníku. Postačí odesílateli zaslat local IBAN a BIC/SWIFT.
   L.

 15. Měl bych dotaz ohledně odeslání peněz na účet směnárny Bitpanda. Nejde mně na jejich účet odeslat z Revolutu peníze. Když dáme odeslat, pokaždé se objeví hláška:

  Je nám líto, něco se nepovedlo. Zkuste to znovu později

  Nevíte, čím to může být ?
  Předem Děkuji za odpověď
  J.

 16. Dobrý den, měl bych dotaz ohledně převodu z revolutu na český účet v korunách. Mám výplatu v librách a zajímalo by mě, jestli je lepší převést libry na koruny a potom poslat na český účet nebo můžu zrovna poslat libry na český účet? Banku mám komerční. Předem děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den, určitě nejdříve převést a poté poslat. Pokud by šly libry přímo na český účet banky, tak je to jako kdybyste Revolut vůbec neměl. Konverze nebude výhodná. Něco trochu jiného je utrácení přes kartu / terminál – tam je klidně možno mít libry a kartou platit v českých korunách, přepočte se to vždy v daném čase za aktuální kurz.

   L.

 17. Potřebuji převést Revolut účet do nového telefonu, SIM a tel. číslo zůstane stejné. Jak to udělat? Někde jsem četl, že lidem, kteří přendali SIM do nového telefonu a stáhli aplikaci byl při pokusu o přihlášení účet zablokován, tomu bych se chtěl vyhnout..

  1. Co mám zkušenost u sebe, tak vše proběhlo bez problémů. Jediné co, tak se aktivoval postup – něco ve smyslu „je tohle váš nový telefon?“, zeptalo se to na nějaké základní údaje a na PIN. Teď to může vypadat jinak, já si tím prošel přibližně před rokem.

 18. Zdravim. Daji se poslat penize z paypal uctu na revolut ucet? Zkousel jsem to zadat u pp, ale revolut ma iban v gb formatu teda anglie a ne cr tak me to nepustilo dal…Da se nejak vygenerovat iban v ceskem formatu na revolutu u cz meny aby to slo?

  1. Zdravím, tímhle si nejsem úplně jistý. Kdysi jsem to zkoušel a také se mi to myslím nepovedlo. Mám takové podezření, že PayPal podobné nástroje jako je Revolut blokuje, aby sám neprodělal na konverzích…
   Ale je to možná jen moje domněnka, třeba někdo bude vědět.

   1. Jj paypal na tech konverzich vydelal majlant, ale prave prichodem treba revolutu zareagoval a spustil xoom na preposilani penez, ale ani tam jsem revolut nenasel…z nejakeho duvodu ho nema rad:)

 19. Dobrý den. Zridila jsem si účet Revolut. Manžel má účet u Monese a chtěl mi poslat na účet Revolut peníze. Ale nejde mu to poslat kvůli špatně zadanému PSČ. A nevíme co tam je špatně? Chce to PSČ jeho Monese ,což je HA9 7QW? Ale nefunguje ani v tomto znění HA9 7QW ani takto HA97QW. Už jsme bezradní.

  1. Dobrý den, moc rád bych poradil ale s Monese vůbec nemám zkušenost.
   Jestli to správně chápu, tak on posílá z Monese Vám, ale chce to PSČ jeho Monese? Neměli by chtít spíše PSČ cílové banky? Alespoň tak zadávám SEPA platbu já, když ji provádím z Airbank.. přijde mi to trochu nelogické.

   Snad případně někdo poradí, nebo zkuste ještě P2P fórum.
   L.

 20. Zdravím,
  měl bych prosbu, nevíte jaké poplatky si účtuje Revolut za přájem USD ?
  Potřebuji poslat z mého USD účtu v čechách USD na revolut, ale bojim se že to bude stát ranec.
  Děkuji za odpověď
  J.

  1. Zdravím Jirko,

   nikdy jsem nezkoušel, ale podle mě je to na shodné měnové páry bez poplatků. Resp. dělal jsem EUR-EUR a z Airbank jsem neplatil nic. Asi ještě záleží, jestli máte k USD přidruženou kartu, to nabití kartou by mohlo být jistější, než cesta skrz převod.

   Lukáš

 21. Ahoj Lukáši,
  měl bych ještě jeden dotaz, nevíš jak je to s daněním při nákupu a prodeji stříbra přes Revolt ?
  Jestli se musí z každého prodeje odvádět daň? Nebo je to až od určité částky ? Neřešil si to někdy?
  Předem děkuji za odpověď
  Jirka

  1. Ahoj,

   zatím jsem neměl možnost to řešit ani studovat (akumuluji dlouhodobě v jiné formě, tedy ta problematika je u mě jiná).
   Já bych to pocitově viděl paragraf na 10. Daň z prodeje cenných papírů. Daním, pokud prodejem přesáhnu kumulativní částku 100 tisíc korun, do čehož se počítají i další instrumenty.

   Raději si to však ověř u někoho, kdo má více zkušeností.
   Držím palce s DP.
   Lukáš

 22. Ahoj Lukáši, dovol prosím dotaz. Pokud chci koupit firemní akcie velké nadnárodní firmy emitované v EUR a nabízí se mi platba v EUR které teda nemám 🙂 (nebo CZK, které zde logicky na výplatě/účtu mám, ale kurzem 26.7 vs nyní je střed 26.05). Zvládl by Revolut nabít CZK z karty, převést na EUR a následně poslat platbu buď „přímo na účet firmy“ nebo alespoň můj účet který je v Raiffce vedený krom CZK i EUR a já pak snadno poslat na účet firmy? Jednalo by se teoreticky o 10-50 tisíc. Děkuji 😉

  1. Ahoj, to co popisuješ by neměl být problém.

   Já třeba velmi často přelévám mezi svým EUR a CZK účtem a využívám k těmto účelům TransferWise, který mi kvůli PC vyhovuje více. Revolut by to však měl umět také. Má to pochopitelně i nevýhodu a to je delší doba čekání. V bance si mezi CZK/EUR převedeš v reálném čase, ale zase za to zaplatíš „trochu“ více.

   Dej si jen pozor na odeslání EUR platbou přímo na účet firmy. Možná, že třeba Revolut nepodporují. Případně budou vyžadovat variabilní symbol, aby ti platbu přiřadili a ten z Revolutu zadat nejde (umožňují jen poznámku). Ta cesta z CZK na EUR účet a následně k nim mi přijde zdlouhavější, ale jistější. Já třeba vždycky než využiji Revolut či Transferwise, tak se poptám protistrany, jestli to není problém.

 23. Dobrý den,
  dne 29. 9. 2020 (úterý) jsem zasílala 10 000 Kč na český účet. Do dnešního dne 7. 10. 2020 peníze nedorazily, i když mi mobilní bankovnictví hlásí stav “dokončeno – tento převod už se nedá stornovat“. Jak dlouho může tento převod trvat? Nevíte, kde je problém? Už jsem asi 2 krát takto posílala peníze mezi Revolut a jinou českou bankou, vždy platba proběhla do týdne. Děkuji

  1. Dobrý den,

   teď nedávno na P2Pfóru jsem se setkal s tím, že řada uživatelů potvrdila Vaši zkušenost, tj. že platby trvají mnohem déle než dříve. Průměr je kolem 5 pracovních dnů, vy to máte i s víkendem 6. den.. asi z části záleží i na bance, jak rychle SEPY připisuje. Revolut pak ještě posílá potvrzení že pokyn přijal a třeba o den později teprve odešle peníze o čemž pošle další zprávu. Zkusil bych tedy ještě den či dva vytrvat, případně bych bombardoval jejich podporu.

   Bohužel to začali natahovat.

 24. Dobrý den,
  při převodu peněz z Revolut účtu na český (vyzkoušeno s Fio a Českou spoř.) se mi peníze vrací. Poprvé po týdnu a podruhé hned druhý den. Peníze potřebuji poslat, nevíte kde je problém?
  děkuji

  1. Dobrý den, tohle už bude asi opravdu na podporu :-(. Bohužel mě ani vzdáleně nenapadá důvod, proč by se platba měla opakovaně z různých účtů vracet.

   L.

  1. Zdravím, změnou poplatku myslíte downgrade nebo upgrade?
   Obojí by mělo jít udělat ikonou profilu ve spodní liště úplně vpravo, potom kliknutím na ozubené kolečko vpravo nahoře. Třetí položka od shora je Cenový plán.

   L.

 25. Je na kartě REVOLUT nějaký limit bez poplatků na výběr hotovosti z bankomatů v Česku a zahraničí ?

  1. Ano, v ČR je tam 4500 Kč tuším, v zahraničí ekvivalent 200 EUR. Vše se to počítá do jednoho limitu, který najdete pod pravou ikonkou profilu, úplně dole.
   Pozor ale na poplatky bank. ČS a Moneta berou Revolut jako zahraniční kartu a nasadí poplatky za výběr.

 26. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak si mohu vložit peníze na účet Revolut? Jiný bankovní účet než Revolut nemám. Zřizovala jsem si ji asi týden zpět. Chtěla bych se i taky zeptat, kde najdu číslo svého účtu. Děkuji předem za odpověď.

  1. Dobrý den,

   klepnete na příslušnou měnu a tlačítko tří teček vpravo. Zde pak najdete údaje pro Místní/SWIFT účet.

   To, že nemáte jiný bankovní účet než Revolut bude asi složitější. Já jsem si musel dříve udělat párování s kartou své banky a bez toho nešla registrace dokončit. Nevím jak to teď je, ale pokud vám to spárování aplikace nenutí, můžete normálně přijmout platbu na č.ú. Různým vkladomatům bych se vyhnul, popravdě ani nevím zda u Revolut fungují. Jediná možnost je asi poprosit někoho z přátel aby vám poslal peníze a dát mu hotovost.

 27. Dobrý den, teprve začínám s REVOLUT. Všechny potvrzovací kroky mám, ale nejdou mi přidat peníze na účet přes kartu ani přes Apple Pay. Vždy vyskočí chyba, že „se něco nepovedlo“.

 28. Jak mohu změnit „Poplatek za plán Premium“, myslím tím částku peněz. 1x za měsíc se mi stahuje z karty z mého účtu na účet Revolut určitá částka, jak ji mohu změnit ?
  Banka mi změnila kartu , veškeré platby u nás ok. a teď nemohu převézt peníze z nové karty na účet Revolut. Banka vygeneruje kód, ale Revolut převod zamítne. Jak pro platby nastavit v Revolutu moji novou kartu ? Děkuji

 29. Z platební bankovní karty se mi nedaří odeslat platbu do Revolutu. Při zadání údajů o kartě a odeslání se objeví hláška „něco se pokazilo“

 30. Nelze se připojit na můj účet přihlašovacím kódem(4 čísla), je prý neplatný. Jak ho resetovat. Změnil jsem telefon, nikoliv telefonní číslo.Účet atd. všechno zůstává, nelze se přihlást, dokonce ani přes registraci. Co mám dělat.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *