Nástroje a portály

Seznam nástrojů, které dlouhodobě používám. Tyto platformy a aplikace nebyly jen krátkou kapitolkou v mém psaní a studování, ale pravidelně se k nim vracím, sleduji je či využívám jejich benefity.

P2P platformy

Chronologicky dle vstupu.

Mintos

Na této platformě jsem byl od roku 2015 velmi aktivní, uvedla mě a nadchla do celé P2P oblasti. Jsem aktivní dodnes, byť výrazně méně. Mintos stále po technické stránce patří mezi nejlepší Evropské platformy. Já tu mám nyní spíše sledovací vklad. Důvod je, že kromě vysokého výnosu investor podstupuje i značné (za mě až neadekvátní) riziko. Zvlášť teď v době koronavirové.

Bondster

Na Bondsteru jsem aktivní od roku 2018, pouze však na CZK trhu který beru jako diverzifikaci k zahraničí bez měnového rizika. Vybírám si pouze z nabídek zajištěných nemovitostí od ACEMY. Zde jsem spokojený s platební morálkou. Bohužel v době koronaviru jsou tu problémy s vystoupením či garancí u poskytovatelů. Na EUR trhu nejsem aktivní.

Upvest

Upvest je stále malá a relativně nová platforma z ČR. Jsem tu aktivní od letošního roku (2020), nicméně činnost platformy sleduji už prakticky od jejího vzniku. Líbí se mi filozofie s jakou se Upvest vyvíjí a s jakou důkladností přistupují k analýze projektů. Upřímně držím palce, aby si platforma svou filozofii s dalším růstem zachovala, soudě dle historie jiných portálů to nebude lehké.

Investování

Degiro

Degiro je nízkonákladový broker skrze kterého je možné investovat do akcií a ETF. Výhodou jsou nízké poplatky i možnost vytvořit a plně spravovat účet online, bez minimální vkladu.

Platby

Někdo nedá dopustit na Revolut. Já osobně nedám dopustit na tuto dvojici, která mi ušetřila už opravdu nemálo peněz. Každá služba je filozofií někde trochu jinde, ale pro mé potřeby se oba portály dobře vzájemně doplňují.

Curve

Funguje podobně jako Revolut, v zahraničí má skvělé kurzy. Nicméně není třeba ji neustále nabíjet a je napojena na osobní účty ze kterých čerpá. Jednoduchá a efektivní záležitost. Platím si dokonce verzi black.

TransferWise

Multiměnový účet, který má pro mě výhodu desktopu. Nerad zadávám platby na mobilu. TransferWise využívám jako prostředníka mezi EUR a CZK účtem své banky. Dále pro bankovní převody do zahraničí.

Ostatní

P2P fórum

Komunitní projekt na kterém pracuji od roku 2016. Mám tu čest si tu psát s hodně skvělými lidmi, o dost chytřejšími než jsem já sám. To je vždy radost i výhoda, když se chce člověk vzdělávat.

Fakturoid

Bez téhle aplikace už ani ránu. Vystavení faktury je otázka pár vteřin. Dříve jsem vystavoval faktury v Excelu. Fakturoid znamená za pár korun obrovskou přidanou hodnotu. Včetně exportu pro daňové přiznání.