Mintos promo kód – bonus k prvním investicím

Mintos - promo kód.

Poslední aktualizace 23.7.2020

Bonus pro nové investory: +0,5% k investicím do 90 dní

Kvůli koronaviru Mintos novým investorům plošně pozastavil možnost získat k registraci peněžní bonus (řada recenzí má bohužel stará data a porušuje podmínky). Jakmile platforma tuto funkci obnoví dám ihned informaci i do této recenze.

Registrací je možno stále podpořit tento blog. Potenciálním zájemcům však doporučuji v aktuální situaci rozvahu a obezřetnost.

V případě zájmu stále můžete využít například kamarádův refer-a-friend (měl by být podle všeho stále funkční).

Kolik lze z promo akce získat, jak se výše bonusu počítá?

Promo akci lze využít pro 3 po sobě jdoucí období 30 dní (celkem tedy 90 dní). První časový interval 30 dní běží hned následující den pro registraci. Po zkušenosti některých čtenářů přikládám i návod, jak získat maximální výši bonusu. Záleží totiž na tom, kdy se jednotlivé vklady uskuteční.

Jeden ze čtenářů si nechal detailně rozepsat vklady a získané bonusy. Tento text tedy vychází z přímé zkušenosti (bohužel dříve byl bonus dvojnásobný). Konkrétní výpočet bonusu si můžete udělat v Excelu, který přikládám ke stažení (s imaginárním příkladem).

 • Za první období (prvních 30 dní) investor získá 0,5% z průměrného denního zůstatku.
 • Za druhé období (31. – 60. den) investor získá bonus, který se vypočítá jako: průměrný denní zůstatek za prvních 60 dní mínus průměrný denní zůstatek za prvních 30 dní. Pokud v tomto období částka nepřesáhne předchozí období, investor neobdrží žádný bonus.
 • Za třetí období (61. – 90. den) se výše bonusu vypočítá jako: průměrný denní zůstatek za prvních 90 dní mínus průměrný denní zůstatek za 60 dní. Pokud v tomto období částka nepřesáhne předchozí období, investor opět neobdrží žádný bonus.

Investor, který by chtěl získat maximální výši bonusu – plné 0,5% by tedy měl poslat celou částku, nejlépe hned po registraci. Výhoda je, že se není třeba starat o časování v dalších obdobích. Postupným průměrováním totiž výše bonusu klesá.

Mintos – průběh registrace

Registrace je rychlá intuitivní a dostupná i v českém jazyce. Lze ji s přehledem zvládnout do 10 minut. V průběhu registrace budete vyzváni k oskenování občanského průkazu nebo jiného dokladu totožnosti (pasu).

K ověřování totožnosti (a případným problémům) si lze pročíst toto vlákno na P2P fóru: https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39&t=319

Další informace o Mintosu

Na Mintosu jsem aktivní přes 3 roky, jedná se o P2P portál, který je největší v Evropě. V současné době je přibližně 40% objemu evropských sdílených půjček distribuováno právě přes Mintos a jedná se o nejrychleji rostoucí tržiště.

Mé průměrné zhodnocení je přibližně 0,8% měsíčně, resp. 10-11% p.a. (aktualizováno 2020). Nicméně dá se dosáhnout i vyšších výnosů. V současnosti investuji pouze v eurech. Více o mých zkušenostech si můžete přečíst v samostatné recenzi.

Mintos account balance.

Výhody

 • Průměrný výnos kolem 11,5% ročně. Lze jít i do vyšších výnosů v jiných měnách, ale je to spojeno s vyšším rizikem. Investovat lze také do krátkodobých úvěrů např. na 30 dní s garancí a nižším výnosem.
 • Investice již od 10 EUR na jednu participaci. Možno si portál ozkoušet i s nižší částkou.
 • Přes 240 000 investorů z více než 70 zemí z celého světa. Přibližně 4% investorů z ČR.
 • Možnost investovat v 10+ měnách včetně české koruny. S možností si mezi účty peníze rychle směňovat za velmi přijatelné poplatky.
 • Možnost investovat do více než 50 poskytovatelů a do úvěrů více než 10 zemí. Mintos nabídku neustále rozšiřuje a je prakticky jedinou P2P platformou s takto širokými možnostmi diverzifikace.
 • Garance zpětného vykoupení úvěrů, případně další zajištění úvěrů.
 • Portál kompletně bez poplatků, včetně sekundárního trhu.
 • Automatické investování na základě parametrů investora. Lze tak šetřit spoustu času se správou investic.
 • České rozhraní i podpora

Nevýhody

 • Nutno řešit daňové přiznání.
 • Bohužel, dlouhodobě je na CZK trhu nedostatek nabídek. Investor tedy musí podstupovat měnové riziko a dělat nákupy v EUR.
 • Riziko poměrně mladého segmentu P2P půjček. Stále se jedná spíše o alternativní formu investice, která je doplňkem portfolia.
 • P2P lending nikdy neprošel recesí, případně krizí. I přes garance tedy hrozí ztráta kapitálu.

Hodnocení na nezávislém portálu Trustpilot: 4,3/5 na základě více než 1000 uživatelských recenzí.

blank

Portálů jsem vyzkoušel více, než desítku a Mintos mi jako jeden z mála po celou dobu generoval stálé výnosy. Platforma je neustále inovována a i vzhledem k rostoucímu trendu uživatelů v čase neustále přibývají nabídky na tržišti. Dle mých subjektivních dojmů lze srovnatelně kvalitní platformu (co do diverzifikace a velikosti tržiště) hledat v Evropě jen obtížně.