Mintos a Revolut: nabíjení a výběr v EUR bez poplatku

(Poslední aktualizace 7.2. 2019) – upraveny informace o poplatcích a doplněny nové postupy pro aktualizovaný vzhled

Až do nedávna měl investor na Mintosu dvě základní volby, jak si na svůj účet poslat peníze v EUR. Jednak pomocí TransferWise (s poplatkem 0,35%) a potom pomocí převodu na CZK účet Mintosu s využitím interní směnárny (s poplatkem 0,7%). Směnárna Mintosu má však tu výhodu, že je rychlejší, jednodušší a nevyžaduje žádnou registraci.

V tomto článku bych se rád podíval na platbu prostřednictvím portálu Revolut, která může vyjít ještě o kousek levněji. Platby probíhají jako mezibankovní kurzy a úvodní konverze do CZK je prostřednictvím karty okamžitá a navíc zdarma.

Alternativně jsem dříve otestoval také službu TransferWise a převod na Mintos.

Před první platbou

Celému procesu předchází zřízení Revolut účtu, který se váže na konkrétní telefonní číslo (účet lze zřídit na chytrý telefon Android nebo iOS). Při této příležitosti si lze také za 99 Kč objednat debetní kartu, ale ta není pro účely zasílání transakcí potřeba. Uživatel si pouze musí nabít minimální částku, aby účet aktivoval.

Z Revolutu na Mintos

Před odesláním je potřeba si aktivovat local IBAN v EUR.

Kliknete na ikonku posuvných panelů v pravém horním rohu (žlutý puntík) a následně se dostanete do obrazovky Settings. Zde kliknete na příslušný účet, u kterého chcete zřídit IBAN. Na další stránce v záložce local najdete tlačítko pro aktivaci. Já už tak učinil dříve a vidím tak pouze své vlastní údaje.

Pokud nemáte příslušnou měnu aktivovanou, tak v záložce settings lze tlačítkem Add account novou měnu přidat. Tlačítkem Edit lze pak měnit pořadí měn, jak se budou zobrazovat na úvodním dashboardu.


Revolut Accounts. Nastavení. Aktivace Local IBAN.


Postup odeslání platby je jednoduchý. Ve spodním menu kliknete na ikonu Payments a následně na modrou ikonu Bank transfer. Na další obrazovce si zřídíte nový účet příjemce, kam budete chtít zaslat peníze.

Z principu je možné si touto cestou zřídit jako příjemce sám sebe a touto cestou zasílat z Revolutu zpět na český běžný účet.


Revolut payments.Add new beneficiary. Revolut Transfer type.


Následně stačí navolit cílovou zemi, měnu a na další obrazovce naťukat IBAN a BIC/SWIFT. Tyto údaje najde každý uživatel na Mintosu v sekci deposit. Tím se mi do adresáře přidal nový příjemce.


Volba cílové země.Revolut - přidání nového příjemce. Seznam příjemců.


Následně stačí vybrat příjemce, zvolit částku a nezapomenout napsat referenci, která by měla být číslem účtu investora.

V mém případě následovala konverze z CZK do EUR a odeslání zkušební částky na Mintos s vlastní referencí, aby platbu správně přiřadili. Platbu jsem tímto způsobem zasílal vícekrát a ve většině případů proběhlo připsání následující den.


Revolut - poznámka pro příjemce.  Revolut odeslání platby.


Platba se poté v administraci Revolutu objeví jako pending a kopie výpisu se odešle také do emailu.

Z Mintosu na Revolut

Zpět je celá práce o kus jednodušší. V Mintosu postačí přejít do nabídky Withdraw a ze seznamu zvolit IBAN Revolut účtu.

Mintos withdraw

Zkušební výběr jsem provedl ze zrovna dostupného zůstatku a následující den byly peníze zpět na účtu Revolut.


Revolut - příchozí platba


Odkazy

Závěr

Nepředpokládám, že by si každý kvůli transakcím na P2P platformy zakládal Revolut. Nicméně v současnosti se jedná o nejlevnější způsob zasílání EUR tam i zpět s mezibankovním kurzem, který je aktualizovaný v reálném čase. Tento způsob předčí SEPA platby, interní Mintos směnárnu i ostatní alternativní služby. A co více, výběry lze rovnou utrácet přes debetní kartu. Trochu mě mrzí, že Mintos neumí úroky zasílat automatizovaně, ale snad se to s jejich novou IBAN kartou změní.

Jako vždy budu vděčný za vaše komentáře a doplnění.

Aktualizace:

 • Opatrně na trochu horší víkendové kurzy!
 • Pokud uživatel platbu neodešle pomocí unikátního IBAN, ale z hromadného účtu, platba i tak na Mintos v pořádku dorazí. Mintos však umožní zpětný výběr pouze na unikátní IBAN, jiné účty Revolut se v seznamu pro withdraw neobjeví.
 • Je fajn vůbec první převod na Mintos provést skrze vlastní banku. Byť jen s malou částkou.
 • Opatrně také na běžný převod v CZK směrem na Revolut. Ten může být oproti rychlejšímu nabití kartou zpoplatněn až 200 Kč / transakci. Viz komentář jednoho ze čtenářů.

61 Comments

 1. Ahoj Lukáši,
  díky za vyzkoušení Revolutu. Jenom mě napadá – je dobré revolut použít i pro první platbu? Teoreticky je ten „local“ účet vedený na moje jméno, takže při výběru by neměly nastat problémy, ale stejně. Co myslíš? 🙂

  Díky

  1. Ahoj Ondro a díky za komentář.

   Dobrá poznámka, to mi uteklo. Obecně bych doporučil první platbu směrem na P2P platformu uskutečnit přes SEPU z banky. Zaslat alespoň drobnou částku (kvůli poplatkům) a následně bych teprve šel do Revolut, TransferWise, CurrencyFar… Už jen proto, že z Mintosu lze zasílat zpět pouze na čísla účtu, ze kterých platba přišla. Mít tam svou banku je přinejmenším praktické.

   Některé platformy jsou k zaslání skrze alternativní služby benevolentní už na první dobrou (FundingSecure), někde chtějí první platbu výhradně skrze SEPU. Tipl bych si, že problémem alternativních služeb je, že se špatně ověřuje původ prostředků a mít účet u P2P portálu navázaný na banku je důležité i z důvodu transparentnosti daní apod.

 2. Díky. 🙂

  Konzultoval jsem to se supportem a pro případné další zájemce mám tuhle odpověď:

  „Hello Ondřej,

  Thank you for contact once again.

  I’ve checked it twice and indeed we can withdraw funds to an account on Revolut if we have received funds from it.
  Only I would suggest you to activate your unique IBAN account number before sending us money.
  It will help us to identify your account.

  In case of additional questions, feel free to ask.

  Best regards,
  Anna“

  1. Díky za podnětné komentáře! Také jsem před psaním článku psal na Mintos, abych si potvrdil co a jak. Anna, mě však odbyla stručněji 🙂

   Hello Lukáš,

   Thank you for contact.

   Yes, it is possible to send us money also via Revolut.
   On deposit section on the left side you see details of our bank accounts which you can use to send us funds in particular currency.
   On the right side there are only examples of some on-line payment service providers you can use. But they are just examples.

   In case of additional questions, feel free to ask.

   Best regards,
   Anna

 3. Ahoj Lukáši,
  chtěl jsem vložit na revolut učet CZK z debetní karty Mbank což po několika pokusech vždy selhalo. Mbank vyžaduje vzhledem k 3D secure potvrzeni platby sms kodem, ktery ti prijde na mobil. Revolut aplikace ovšem vždy vypiše chybu a nepřesměruje do aplikace (neotevře okno) mbanky, kde bych mohl tento kod vložit.

  1. Zdravím Radime,

   děkuji za sdílení zkušenosti, byť trochu frustrující. Já mám Airbank, která s 3D secure spolupracuje v pohodě a v tomhle úplně neporadím. Koukal jsem i na jejich web a vypadá to, že nejsi jediný s tímto problémem (viz: https://www.mbank.cz/mnazor/). Pravděpodobně tam bude nějaká blokace ze strany mBank.
   Top Up přes regulérní převod by měl zafungovat. Jen je škoda, že tím člověk přichází o funkci nabít si rychle přes kartu.

   1. Myslíš top up bankovní převod v CZK na český bankovní účet? V aplikaci vidím jen možnost udělat převod v CZK na učet Revolutu v Anglii a pouze jako zahraniční swift převod za nemalý poplatek.

    1. Jej.. pravda, promiň. Nedošlo mi, že stále zatím nemají český účet a zasílá se to k nim na Lloyds bank.

 4. To je dobra zprava, pokud to chapu dobre, ze tim obejdu 0,7% mintos poplatek? Nebo si Revolut uctuje jeste neco jineho krome vikendoveho poplatku? Trochu postradam v clanku nejake srovnani, tak se pokusim neco dodat zde:

  Dnes, t.j. 18.5. 2018 Mintos nabizi lehce lepsi kurz, momentalne;
  Mintos 1CZK=0.039099
  Revolut 1CZK=0.0390

  tzn. za napriklad 100 000CZK bychom meli na Mintosu nebyt poplatku o necelych 10 EUR vic, a to 3909.9EUR. Zatimco na Revolutu 3900EUR.

  Ovsem s poplatkem 0,7% Mintosu za currency exchange jsme jiz na 3882.53EUR vs 3900EUR a tudiz skoro 20EUR ve prospech Revolutu, pokud jsem neprehlednul nejake poplatky u nich.

  To je velice pozitivni a i kdyz jsem toto bohuzel nevyuzil pro vklady bez poplatku, urcite to vyuziju na vybery a dalsi pripadne vklady. Kazdopadne poplatky me pomohl pokryt Hoopoo affiliate bonus 😉

  1. Přesně tak Jakube,

   lze tím obejít 0,7% poplatek Mintosácké směnárny. Revolut při překročení limitu 6000 Eur měsíčně účtuje ještě 0,5%, ale to se dá případně načasovat do více měsíčních splátek. Dalších poplatků si nejsem vědom – viz: https://www.revolut.com/cz/fee-schedule

   Děkuji za srovnání. Já se do kalkulací nepouštěl, protože ono je to ještě o něco složitější, než uvádíš.
   Mintos aktualizuje kurzy myslím pouze 1x denně a proto má poplatek 0,7%, kterým kryje případné výkyvy.
   Revolut aktualizuje kurzy v reálném čase. V době tvého komentáře (16:14) byl zrovna oproti počátku dne pokles, který na poměrně vysoké částce udělal rozdíl oněch 9,9 EUR.

   Jinými slovy, výsledky jsou srovnatelné jen v době, kdy Mintos stanovuje kurz podle kterého na celý den přepočítává. Pak by byl rozdíl nejspíš o nějaké drobné opravdu těch ± 0,7%.

   Moc si vážím bonusu i komentáře, děkuji 😉 a ať se daří.

   1. Rozdělit do více „splátek“ to lze, ale pak zase přicházím o úroky. To dost možná vyjde levněji zaplatit Mintosu 0.7 % za konverzi nebo TransferWise 20CZK + 0.35% za konverzi (pro CZK–>EUR) než se připravit o úrok za měsíc.

 5. Jeste jsem si vsimnul pri realnem zkouseni, ze (pokud nejde jen o pomichane screenshoty) jsi zadaval Latvia do Revolutu jako zemi uctu, ale potom pouzil Estonsky IBAN. 🙂 Predpokladam, ze vzhledem k tomu, ze kod zeme je primo v IBAN nebyl s tim zadny problem.

  1. Jakube, díky za doplnění. Máš pravdu, pro nabití v EUR jsem využil Estonskou LHV. Platba v pohodě došla, takže to asi nebyla nijak zásadní chyba. Zdá se, že to primárně bere IBAN. Až budu příště zasílat vklad na Mintos tak si to po sobě opravím.

 6. Zdravím Lukáši,
  rád bych se zeptal na vkládání peněz na Mintos. Mám Fio účet, kde je poplatek za Euro platbu 20 Kč. Má cenu se snažit využívat převody přes Revolut nebo TransferWise, když je u Fio poplatek takto nízký?

  1. Také zdravím, Vráťo.

   Pevné poplatky jsou většinou zanedbatelná část celkového poplatku. Mnohem více přeplatíš na bankovním kurzu. Teď se dívám na kurzovní lístek a kurz u Fio je 26,346, na Revolut je 25,716. Pokud si například budeš chtít zaslat 500 EUR na Mintos, tak skrze Revolut je rozdíl 500*0,63+20=335 Kč. Pochopitelně je na tobě, jestli budeš chtít řešit rozdíl 335 Kč na částce přesahující 12 tisíc. Já se na to však dívám tak, že se člověk zbytečně připraví o výnos, na který by jinak čekal téměř 3 měsíce.

   Když už, tak minimálně doporučím převod na Mintos v českých korunách a následnou konverzi do EUR převést u nich. Je to za poplatek 0,7%, což je i tak lepší, než u drtivé většiny českých bank (ne-li u všech). TransferWise, teď upravoval poplatky a měl by být o trochu levnější. Ale zvaž sám, jestli se ti vyplatí někde zakládat účet, není to nutnost.

   1. Díky Lukáši, takže spíš než o poplatky jde o bankovní kurz. Pokud bych tedy chtěl na Mintos převést větší částku, např. 50.000 Kč a více, tak je nejvýhodnější Revolut, který je bez poplatků a má nejlepší kurz…

    1. Není vůbec zač. Ano, může být – Revolut vychází v současnosti ze všech alternativních služeb zdaleka nejlépe. Relativně OK je TransferWise, CurrencyFair či převod přes Mintos směnárnu. V každém případě bych u vyšších částek vyhnul bankám, na takto vysoké částce už by se jednalo o 1500 Kč rozdíl, což není úplně zanedbatelná suma, kterou bys chtěl obětovat jednomu převodu.

     Zároveň bych však vyzdvihl komentář Ondřeje o pár odstavců výše. Skrze banku je dobré alespoň drobnou platbu udělat. Pak budeš moci skrze Mintos zasílat platby zpět rovnou na b.ú.

     1. Určitě první platbu provedu přes banku. Ostatní pak přes Revolut. Jediné co mě na tom úplně nevoní je nedostupnost na desktopu, pouze přes mobil, čemuž jsem se doposud snažil vyhýbat… Ale jednou to asi muselo přijít 🙂

     2. Tomu rozumím, sám to mám velmi podobně a raději jsem na desktopu. I z tohoto důvodu rád využívám služeb TransferWise a nejdu úplně po nejnižší ceně. Snad se kluci z Revolutu na ten desktop co nejdříve vrhnou :-). Respektive on už je, ale pouze na business účtech, což trošku zamrzí.

 7. Dobrý den, před měsícem jsem začal investovat na Mintosu pro začátek s částkou 50.000 Kč.

  Po převodu v Mintos směnárně mi odečetli 350 CZK, s čímž jsem počítal.

  Každopádně mě zajímá jiná věc:

  Posílal jsem do Mintosu peníze z korunového účtu a mám jej tedy i registrovaný jako místo, kam si můžu provést výběr prostředků. Zajímá mě však, jestli při výběru EUR na můj korunový účet si bude něco banka nebo Mintos účtovat.

  Vytvořil jsem si proto v bance i eurový účet, moje otázka tedy zní, jestli je lepší výběry dělat na korunový účet nebo na € účet v KB.

  1. Dobrý den MK,

   díky za komentář, obávám se však že nedovedu plně kvalifikovaně odpovědět. Myslím si, že by to mělo být tak, že při převodu z účtu Mintosu na účet KB vedený ve stejné měně by to mělo být bez poplatků. V případě EUR tam bude maximálně pevný poplatek za SEPU ze strany banky.

   To jestli je lepší výběry dělat na CZK nebo EUR. Tam bude záležet na měnovém kurzu mezi CZK a EUR u KB. Nevím, zda máte jako majitel více účtů u jedné banky na kurz nějaké zvýhodnění. Pokud ne, bude určitě vycházet lépe provést konverzi přes Mintos do CZK za 0,7%, případně jak už tu zaznělo využít některou z alternativ. Nicméně pokud jste schopen utratit eura bez konverze, pak může mít EUR účet u KB svůj význam.

   Snad mě někdo zkušenější doplní.

 8. Tak jsem narazil na první problém. Chtěl jsem si na Revolut převést větší částku a platba se bohužel nezdařila, jelikož mám na „top up“ kartou denní limit 6.250 CZK. Myslel jsem nejdřív, že je to limit ze strany mojí FIO karty, ale ne, je to na straně Revolutu. Na jejich fóru jsem o tom našel několik diskuzí. Doporučují větší částky převádět bankou, což je ale to čemu jsem se kvůli poplatkům chtěl vyhnout.
  Bankovní převod je další bod, kde jsem si naběhnul. Mám sice FIO účet, kde je poplatek za Euro platby pouze 20 Kč, ale zahraniční převod v CZK je bohužel za 200 Kč. Což jsem si právě vyzkoušel, když jsem si udělal zkušební převod menší částky, v domnění, že zahraniční platba v Eurozóně je za 20 Kč stejně jako Europlatba, ale rychle jsem byl vyveden z omylu. Odeslal jsem 1.000,- a o 200,- hned přišel na poplatku…
  Ani se mi nechce počítat, jestli bych býval neušetřil, kdybych i za cenu poplatku nepřevedl CZK rovnou na Mintos a tam interně nesměnil na EURa… 😉

  1. Vráťo, díky za sdílení zkušenosti, byť trochu trpké. Do článku doplním odkaz na Tvůj komentář. Snad tím alespoň ušetříš podobné trápení někomu, kdo se tím bude také zabývat.

   Je to jak píšeš, bohužel Revolut stále nemá český bankovní účet. Je to trochu paradoxní, ale nabití kartou je levnější, než platba převodem. Bohužel, zvláště investorům překáží ony zmíněné limity.

  2. Popravdě mě překvapilo, že jen 200 CZK. Pamatuju si (možná špatně), že za režim SHA se u Fio platilo 500 CZK a za OUR se platilo 700 CZK. Dnes je to 200 CZK za SHA a 500 CZK za OUR.

   Ale režim SHA nemusí být až tak ideální. Možná jsem to jen blbě pochopil, ale co jsem kdysi studoval, pochopil jsem z toho, že tady si může nějaký poplatek odečíst koncová banka, ale i nějaká banka po cestě, což mi přijde dost nepředvídatelné a neovlivnitelné.

 9. Zkoušel jsem si poslat různé měny:
  EUR – OK
  GBP – OK
  CZK – OK, přišlo to podivným způsobem: https://photos.app.goo.gl/vSnDFziBiPA53LqB6 a dva maily o vkladu (ale nemá moc smysl)
  PLN – napsali mi z Mintosu, že chtějí nějaký doklad, že ty peníze jsou ode mne. Poslal jsem jim PDFko z Revolutu (vybral platbu, stiskl Statement a „vytiskl“ jako PDF) a bylo vyřešeno. Zpoždění oproti odhadu Revolutu 1 pracovní den, zřejmě ze strany Mintosu kvůli prověření platby. Příští podobnou platbu by prý měl Mintos zpracovat automaticky. (A snad o 1BD rychleji.)

  U některých měn (AFAIR třeba RUB) to nejde převést. Možná by se dalo ušetřit něco málo tím, že pošlu na Mintos EUR nebo USD a budu konvertovat odtud. Nejspíš se to ale nevyplatí, kdybych měl přešvihnout limit pro FX konverze na Revolutu (ten mám 120 000 CZK / mo).

  1. Nekde jsem cetl u mintos, ze jiné měny nez eur a domaci nase nemusí jit vybrat a musíš si nechat poslat na místní účet v jejich měně.. Takže abys pak nemusel zakládat účet nekde v Rusku v rublech

   1. Hmm, o tom jsem zatím neslyšel.. mohl bys k tomu zkusit dohledat zdroj? Resp. i kdyby to byla pravda, pořád si můžeš peníze převést přes jejich interní směnárnu do EUR či domácí měny.

    1. Co jiného je nutné vědět o investici v jiných měnách?
     Výběry v měně jiné než v eurech jsou často možné pouze v zemi, kde se danou měnou platí, a je nutné mít v dané zemi založený bankovní účet v dané měně.

     takže převod na EURA to vyřeší.. , leč ..
     „Investice se provádí v měně uvedené pro každou půjčku, přičemž splátky se provádí ve stejné měně. Pokud vaše provozní měna neodpovídá měně, ve které jste investovali, může při přepočtu na vaši provozní měnu dojít k fluktuaci v obdržených platbách.“

     zdroje FAQ pri odhlasni z mintosu

 10. Dobrý den,
  mám dotaz, kam při SEPA platbě z Revolutu zadáváte ID investora z mintosu, nedokázal jsem to objevit.
  Děkuji
  MK

  1. Hezký den,

   je to poslední obrazovka před odesláním. Nad tlačítkem Send. Poměrně nenápadná kolonka.

   blank

 11. Nekde jsem cetl u mintos, ze jiné měny nez eur a domaci nase nemusí jit vybrat a musíš si nechat poslat na místní účet v jejich měně.. Takže abys pak nemusel zakládat účet nekde v Rusku v rublech..

  Jinak dobíjím přes transferwise kreditní kartou a vždy dostanu 1% z platby.. Takže poplatek co ma transfer se mi nuluje s cca malým plusem..

 12. Ahoj,
  mam tu jeste jeden dotaz ohledne prevodu CZK na Revolut.
  Chtela bych si vybirat penize z investicniho uctu. Kdyz zadam platbu na Revolut na CZK ucet v Britanii, zároveň volím korespondencni banku u KB. A tady by me zajimalo, jak je to s poplatkama. Mate nekdo takovou zkusenost? Bude si KB jako korespondencni banka neco uctovat? Volala jsem na infolinku a zatim nikdo nevedel, tak mi maji zavolat nazpet.
  Dekuju!

 13. A nebylo by jednodušší zavést v česku euro? SEPA v eurozóně většinou zdarma, bez konverze a do druhého dne 😉 Ale je mi jasný, že bankám, směnárníkům a naší vládnoucí tříde je to hodně proti srsti.

 14. Ahoj Lukáši,
  Prosím tě jak je to se zakládáním účtů v jiných měnách.
  Účet na vklad v Eurech má adresu v Estonsku.
  Účet na vklad v Librách ve Velké Británii.
  Jak tedy založit ty účty v Revolutu.

  Děkuji Libor

  1. Ahoj Libore,

   účty se nově zakládají přes tlačítko v pravém horním rohu Revolutu. Následně klikneš tlačítko „+“ Add account, kde si můžeš vybrat z několik desítek měn.
   Nicméně, pokud jde o zasílání na Mintos, potřebuješ si aktivovat local IBAN, jinak nebudeš moci vybírat zpět a to ne každá měna na Revolutu podporuje. Myslím, že jej lze v současnosti aktivovat pouze u EUR a GBP.
   Otevřeš si detail příslušné měny, sjedeš dolů a najdeš sekci local, kde si local IBAN aktivuješ kliknutím na tlačítko. O adresy účtů na Mintos resp. Revolut nejde, jen při zasílání částky se uvádí kód země.

   Snad se podařilo. Lukáš

 15. Ahoj, neposílal už někdo EUR na Bondster? Děkuji předem za sdílení zkušeností.

  Cubalibre

 16. Revolut na nabíjení účtu Mintos je super, dnes otestováno v noci aktivace účtu v 1 ráno zadán příkaz , peníze odešly 8:48 a na Mintosu se připsaly 14:48 vše v jeden den. Super
  Přesun na Revolut z účtu byl debetní kartou = poplatek nula , směna na Eura = nějaký nízký poplatek a transakce na Mintos = nula. Zpětně to půjde taky ale problém ze zahraničí na českou banku je stále vyšší poplatek za transfer a další služby. Zatím asi možnost směny na korunu u Mintosu a pak poslat na účet který se mi uložil při posílání z korunového konta na českou spořitelnu…

  1. To je moc hezký, pěkná rychlost. Díky za sdílení zkušenosti.

   Však i zpět to půjde bez poplatku ne? Jen to dle mého bude trvat trochu déle. Zaslat eura zpátky z Mintosu na Revolut není problém. V Revolutu převedeš eura na Kč a zašleš do české banky jako běžný převod. Když už je Revolut, není přeci důvod využívat Mintosáckou interní směnárnu za 0,7%.

   1. Bohužel tohle mi revolut nenabízí , pokud mám na něm české koruny a zadám účet do české banky pak to chce po mě jen IBAN (ten sice mám) ale pak i BIC/SWIFT což běžný bankovní účet v korunách nemá :-/ takže nevím jak poslat na svůj český korunový účet.

 17. Aha děkuji. Equa bank toto prostě nemá takže jsem to zadal z těch stránek a poslal testovací platbu – uvidíme 🙂 , ještě jednou děkuji za nasměrování. Pak zjistím jestli si ještě něco banka účtuje a podle toho se zařídím .

   1. Takže stovečka po dvou dnech (plus svátky a víkend) konečně dorazila na účet jako domácí příchozí platba:protiúčet- Vitesse PSP Limited (banka /0800)a bez nějakých poplatků takže suma sumárum REVOLUT je hodně slušný oddíl a začíná se mi líbit ,asi si zřídím i bankkartu 🙂

    1. Díky za echo. Ono je dokonce možné, že mimo svátky by to bylo do druhého dne. Karta je na cestování určitě plus. Využívám pravidelně a ty úspory jsou značné.

 18. Ahoj, ohledně první platby.. risknul jsem to přes revolut a jediné, co mě čekalo je, že mne požádali o screen, že se jedná o můj účet.
  Jinak vše naprosto bez problému :).

  1. Ahoj Martine, moc děkuji za sdílení zkušenosti a doplnění. Jsem rád, že to někdo zkusil. Já už tythle aspekty sotva otestuji, protože jsem na Mintosu dlouho.

 19. To víš, že by to bylo jednodušší ale stádečko o tom nepřevědčíš a pro politika se to rovná sebevraždě, protože mu to dají náckové spapat i s notnou dávkou čili papriček. Pracujme raději s tím co teď máme. Pokud někdy u nás bude zavedeno euro, pak dobře – dokonce super, ale do té doby nemá smysl dělat si naděje a iluze 🙂

 20. Dobrý den, tak mě napadlo, nezkoušel někdo založit si účet v Eurech na Slovensku a posílat si je až pak do Čech? Myslím, že Fio banka má převod z jejich slovenského účtu na český bez poplatků.
  Nebylo by pak posílání na Mintos jednodušší? Nebo je stále lepší použít Revolut?

 21. Dobrý den, všude čtu avizo, že by platba z české spořitelny měla být na mintosu do dvou dnů. U mne to jsou 4 pracovní dny a stále nic, jedná se o první platbu – je možné, že je to tím ?

  1. Zdravím Jirko.

   Záleží, jak jste platbu posílal. Nicméně 4 pracovní dny jsou už hodně.

   Pokud to bylo v korunách na český účet Mintosu, mělo by to být většinou do druhého dne.
   Pokud to byla SEPA platba z banky na EUR účet, pak jsou provedeny do tří dní plus řekněme 1 den, než Mintos udělá připsání.
   Pokud přes Revolut, mělo by to být do druhého dne. Maximálně do třetího, ale to spíše vyjímečně.

   Uvedl jste do poznámky správně referenci – tj. číslo investora? Pokud to jde přes banku, jen upozorním, že se nejedná o variabilní symbol. Pokud je problém v tom, nejlépe bude se obrátit na podporu. Většinou jim stačí zaslat printscreen z banky nebo jakékoliv potvrzení o uskutečnění platby. Nemusíte se bát, že by vaše peníze někam zmizeli, pokud platbu nebudou umět přiřadit, peníze zašlou zpět odkud přišly.

 22. Díky za návod, vyzkoušeno. Jeden den v cca 23 hodin odesláno na Mintos z Revolut 5 testovacích EUR, dorazily před polednem následující den, tedy za necelých 12 hodin.
  Revolut jsem dobil kartou z Fio v Kč, na Revolut převedl na EUR za kurz lepší než v ČNB 🙂
  Jdu tedy nasypat víc.

   1. Šlape to úplně suprově. Dnes ve 11:57 jsem z Fio kartou dobil na Revolut Kč, na Revult je směnil na EUR a ve 12:02 jsem z Revolut odeslal několik stovek EUR, které na Mintos dorazily v 16:13.

   2. A ještě doplním čerstvou zkušenost z převodu opačným směrem: ve čtvrtek ráno zadán převod z Mintosu, v pátek ráno byla EUR na Revolutu.

    1. Tak to je výběr na Revolutu mnohem rychlejší, než skrze TransferWise. Když jsem to zkoušel, tak během jednoho dne přijde notifikace (jako že peníze jsou na cestě). Já zadám účet, na který se to má poslat a pak trvá další den, než peníze dorazí. Tedy Revolut to má za polovinu času.

     Děkuji za komentáře!

 23. Zdravím,
  mam ucet u Fio (CZK i Eur). Jde mi o to jak nejlépe posílat peníze na revolut, mintos a zpět.
  Chapu-li dobře, tak CZK má smysl na revolut posílat jen kartou. Eur odchozí i příchozí platba je u Fio zdarma. Revolut má místní i swift IBAN, oba jsou ale stejné. Znamená to, ze přesun mezi Fio a revolutem je v obou směrech zcela zdarma?
  Z revolutu na mintos a zpět lze Eura dostat také zdarma nebo jde o zpoplatnenou zahraniční platbu? Da se tohle nějak zjistit, aniž by to člověk zkoušel?

  1. Ahoj,

   přesně tak, Revolut CZK jen kartou. Já mám taky místní i swift IBAN stejné, dřív to tak nebylo – je tedy možné, že jak si jednou aktivuješ ten místní, tak tě nutí jej používat. Rovněž očekávám zaslání EUR v obou směrech zdarma. Maximálně Fio naúčtuje fixní poplatek za příchozí SEPU, to nevím.. třeba v Airbank fixy rušily. Z Revolutu na Mintos jsem v EUR jsem zkoušel a odesílal jsem i přijímal bez poplatků.

   Nevím, jestli se to dá někde vyčíst. Já to prostě s malou částkou otestoval a nic mi nestrhli.
   Lukáš

   1. Ahoj Lukáši,
    díky za odpověď. Fio má euro platby v obou směrech zdarma. Pokud je to tak i mezi revolutem a mintosem tak je to paráda. Nechtěl sem to zkoušet, protože sem očekával nějakou fixní platbu a nerad bych ta převod 1 eura zaplatil 200 Kč poplatek.
    Zítra to zkusím 🙂

    1. Jasné, přeji hodně štěstí.
     Na Mintosu, zvlášť na sekundáru budou teď asi zajímavě úročené příležitosti.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *