Další inovace na Mintosu: směnárna pro interní převody

Od té doby, co Mintos zavedl možnost investice v českých korunách, přibyly také další měny – Polský zlotý (PLN), Georgian lari (GEL), Romanian leu (RON) a Danish krone (DKK). Dalším logickým krokem je nabídnout uživatelům interní možnost převodu mezi jednotlivými měnami v rámci platformy – a to se právě včera stalo. Český uživatel si tak může okamžitě měnit prostředky z eur na koruny a zase zpět.

Mintos upozorňuje na skutečnost, že se jedná o betaverzi a převod je prozatím bez poplatků. To, jaké poplatky za převod doopravdy budou ukáže až čas. Pro českého uživatele by tak mohlo být do budoucna teoreticky výhodnější obejít TransferWise a další podobné portály a jednoduše si zaslat zdarma koruny na český účet a pak si peníze za výhodnější poplatky převést skrze Mintos. Případně je tu možnost učinit výhodnější výběr peněz z platformy – převést volné prostředky z eur na koruny a zaslat si je na český účet v bance.

Mintos - FX, převody měn
Převod (prozatím v betě) funguje prakticky okamžitě. Jedno se Mintosu musí nechat – zmáčknout jedno tlačítko je opravdu pohodlné.

Druhá věc je, že i v případě vyšších poplatků se může možnost rychlého převodu hodit. Na českém tržišti v současné době není mnoho příležitostí. Nicméně, víme jak to chodí. Ze dne na den může přijít v libovolné měně záplava nabídek a schopnost rychle reagovat je důležitější, než pár korun na poplatcích. Nemluvě o tom, že tímto způsobem lze před ukončením intervencí stahovat eura na český účet.

V každém případě mám z této inovace velikou radost. Vzal jsem koruny, které mi na českém účtu zbytečně ležely ladem a převedl si je na eura. Auto Invest okamžitě zapracoval. Účet v CZK mi zatím moc radostí nedělá, od vánoc jsem se nedostal k další příležitosti. Mintos si v tomhle na sebe ušil poměrně slušný bič – už teď má portál přes 19 tisíc investorů a koordinovat nabídku a poptávku pro různé měny bude hodně těžký úkol.

Aktualizace březen 2017

Poplatky už jsou zavedené. Pro každou měnu vychází trochu jinak. Převod z EUR na CZK je zpoplatněn 0,7%. EUR na GEL (aktuálně úvěry 17%) potom 2%. CZK na EUR 0,7% a CZK do GEL 3,5%.

Odkazy

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *