Curve bonus: promo kód na 500 bodů (~150Kč)

Pokud zvažujete pořízení Curve karty, následujícím odkazem získáte bonus okolo 150 Kč (5 liber), které společnost vyplatí formou 500 bonusových bodů. Navíc vás použití promo kódu výrazně posune ve frontě a ušetří až 10 dní čekání na fyzickou kartu, což může být ještě o kousek zajímavější benefit.

Curve promo kód – 500 bodů (150 Kč) k registraci

Registrovat se můžete skrze aplikaci na Android či iOS. Všechny kroky jsou intuitivní, po jejich vyplnění však následuje fronta. Z tohoto důvodu do článku zařazuji i promo kód, který vás ve frontě posune vpřed a ušetří klidně i 10 dní čekání. Mě osobně přišla karta (s použitím promo kódu) do 15 dnů od registrace. Dalším benefitem užití kódu je 500 Curve bodů (přibližně 150 Kč) pro obě strany.

Tvar kódu je: JNQJYLVD

Pokud jste na telefonu, můžete využít tento odkaz, kde si lze promo kód zkopírovat do schránky a následně si stáhnout aplikaci.

Co je Curve?

Curve je služba, která umožňuje spojit více debetních karet do jedné. V rámci této služby si můžete do administrace nahrát větší množství karet a podobně jako v Google pay každou z nich jednoduše používat. Aplikace má navíc další zajímavá specifika.

Text na stránce je zkrácený. Více informací o Curve naleznete v této podrobné recenzi.

Výhody

  • Mezibankovní kurz pro zahraniční platby. Oproti bance tak ušetříte značné částky a karta se vyrovná známějšímu Revolutu dokonce z hlediska nákladů předčí TransferWise.
  • Pozdržení plateb o 14 dní (v bankovnictví jsou platby vedeny jako nezaúčtované). Přitom Curve je debetní, nikoliv kreditní karta. Do té doby lze platbu přesunout pod jinou kartu.
  • Propojení karet do jedné je bezesporu funkční (i když může mít i své nevýhody, o tom dále). Vše je sjednoceno pod jeden PIN. A oproti Google Pay a Apple Pay je tu výhoda kvalitních kurzů a fyzické karty, která není vázána na baterii.
  • 1% cashback u některých obchodů, v ČR například LIDL či IKEA. Bohužel je tato výhoda limitována délkou 90 dní. U Curve black je platnost neomezená, toto členství však nemá pro Čechy takové výhody, aby se vyplatilo jej za 300 Kč měsíčně pořizovat.
  • Curve má v hledáčku další inovace a bude kartu vyvíjet. V plánu je systém virtuálního sdílení karet na dálku s kontrolou vlastníka, nebo práce s předplatným a jeho zrušení pomocí jediného swipnutí.

Nevýhody

  • Platba může být kvůli dalšímu nastavování v telefonu časově náročnější. Občas je nutné v telefonu přehodit kartu. Zjistit zůstatek, apod.
  • V ČR se můžete setkat s poplatky na straně banky při výběru z bankomatu. Zvlášť opatrně u Monety a ČS. To je však nevýhodou i Revolut a dalších konkurenčních služeb.
  • Curve se sám o sobě nemá vlastnosti peněženky a neumí se vypořádat se zahraničními platbami z účtu na účet. Slouží jen pro karetní transakce. To lze řešit například kombinací s kartou Revolut či TransferWise.

Limity

Curve má v nabídce aktuálně 2 karty, modrou a černou. Černá karta nabídne neomezené možnosti konverze – tedy levnější platby v případě vyšších objemů. Dále je tu dvojnásobný limit pro výběr z bankomatu. Cena je však vzhledem k benefitům značně vysoká.

 Curve blueCurve Black
Cashbackaž u 3 obchodníků do 90 dnůaž u 3 obchodníků, napořád
Limit pro konverzeekvivalent £ 500 měsíčně
poté za poplatek 2%
neomezeně
Výběr z bankomatu£ 200 měsíčně zdarma
poté za poplatek 2%
£ 400 měsíčně zdarma
poté za poplatek 2%
Limity£ 2000 denně
£ 5000 měsíčně
£ 10000 ročně
£ 3500 denně
£ 20000 měsíčně
£ 50000 ročně
Cenazdarma9,99 EUR / měsíčně

Podporované a nepodporované karty

Curve nepodporuje: American Express, Maestro, Diners Club, JCB, UnionPay, Raiffeisen and Card Complete

Curve podporuje: Revolut, TransferWise, Monzo, N26 i Monese

Dle podpory by měly být podporovány všechny české banky s výjimkou Raiffeisen. V případě zjištěné nekompatibility je dobré dát vědět podpoře na Curve.