Curve karta – promo kód na získání bonusu 5 £

Curve promo kód.

Pokud zvažujete pořízení Curve karty, díky následujícímu kódu získáte bonus 5 liber, které společnost vyplatí formou 500 bodů. Navíc vás použití promo kódu výrazně posune ve frontě a ušetří až 10 dní čekání, což může být ještě o kousek zajímavější benefit.

Promo kód: JNQJYLVD

Curve se však dle mého názoru nemusí vyplatit každému. Alespoň já jsem se s ním po měsíčním testování nedokázal ztotožnit. O tom koneckonců píši v této recenzi.

Co je Curve?

Curve je služba, která umožňuje spojit více debetních karet do jedné. V rámci této služby si můžete do administrace nahrát větší množství karet a podobně jako v Google pay každou z nich jednoduše používat. Aplikace má navíc další zajímavá specifika.

Výhody

  • Mezibankovní kurz pro zahraniční platby. Oproti bance ušetříte značné částky a karta se vyrovná známějšímu Revolutu nebo TransferWise. Pokud už některou z těchto karet nedisponujete, pak se Curve vyplatí zvážit.
  • Pozdržení plateb o 14 dní (v bankovnictví jsou platby vedeny jako nezaúčtované). Přitom Curve je debetní, nikoliv kreditní karta.
  • Propojení karet do jedné je bezesporu funkční (i když má i své nevýhody, o tom dále)
  • 1% cashback u některých obchodů, v ČR například LIDL či IKEA. Bohužel je tato výhoda limitována délkou 90 dní. Nicméně Curve plánuje zavést neomezenou platnost.
  • Curve má v hledáčku další inovace a bude kartu vyvíjet. V plánu je systém virtuálního sdílení karet na dálku s kontrolou vlastníka, nebo práce s předplatným a jeho zrušení pomocí jediného swipnutí.

Nevýhody

  • Užití jedné karty může být kvůli nastavování v telefonu kontraproduktivní. Strávíte jím více času, než kdybyste použili každou kartu zvlášť.
  • V ČR se můžete setkat s poplatky na straně banky při výběru z bankomatu. Přeci jen, je to stále britská karta a s oblibou to dělá Česká spořitelna.
  • Prozatím ne úplně využitelný systém osobního účetnictví. Nenabízí propojení s dalšími službami.
  • Curve se neumí vypořádat se zahraničními platbami z účtu na účet. Slouží jen pro karetní transakce.
  • Grafika a rozhraní by zasloužily svou péči. Design vypadá velmi staře. Na druhou stranu, karta vypadá super.

Limity

Curve má v nabídce aktuálně 2 karty, modrou a černou.

Curve blue Curve Black
Cashback až u 3 obchodníků až u 6 obchodníků, širší výběr
Limit pro konverze ekvivalent £ 500 měsíčně
poté za poplatek 2%
neomezeně
Výběr z bankomatu £ 200 měsíčně zdarma
poté za poplatek 2%
£ 400 měsíčně zdarma
poté za poplatek 2%
Limity £ 2000 denně
£ 5000 měsíčně
£ 10000 ročně
£ 3500 denně
£ 20000 měsíčně
£ 50000 ročně
Cena zdarma 9,99 EUR / měsíčně

Podporované a nepodporované karty

Curve nepodporuje: American Express, Maestro, Diners Club, JCB, UnionPay, Raiffeisen and Card Complete

Curve podporuje: Revolut, TransferWise, Monzo, N26 i Monese

Dle podpory by měly být podporovány všechny české banky s výjimkou Raiffeisen. V případě zjištěné nekompatibility je dobré dát vědět podpoře na Curve.