Co je Revolut? A jaké jsou benefity této neobanky?

V poslední době se do povědomí společnosti čím dál více dostává služba Revolut. Účelem tohoto krátkého textu je objasnit, co tato společnost dělá a jaké nabízí svým uživatelům benefity.

Co je Revolut?

Revolut je online peněženka s napojenou aplikací a debetní kartou. Zásadní výhodou této služby je možnost držet na multi-měnovém účtu desítky měn najednou a dále s nimi pracovat. Peníze lze v aplikaci převádět z jedné měny do druhé v reálném čase za mezibankovní kurzy a díky přidružené debetní kartě lze oproti klasickým bankám ušetřit nezanedbatelné peníze při nákupu v zahraničí nebo cestování.

Revolut je tzv. neobankou (či digitální bankou). Oproti klasickým bankovním institucím působí především v digitálním světě a neopírá se o fyzické pobočky a vlastní síť bankomatů. Je jedním z nejvýraznějších a nejrychleji rostoucích hráčů na světě. V květnu roku 2019, kdy píši tento text využívá Revolut přes 4 miliony uživatelů po celém světě, z toho 60 tisíc u nás. V roce 2018 také Revolut získal Evropskou bankovní licenci a vklady jsou pojištěny.

 

Výhody a nevýhody Revolut

Pro zvídavější čtenáře jsem sestavil detailnější recenzi Revolut. V případě zájmu o více informací vás tak odkážu na podrobnější text.

Výhody

 • Vedení účtu zdarma
 • Multi-měnový účet s desítkami měn a několika kryptoměnami.
 • Možnost ušetřit okolo 3-5% z každé zahraniční transakce oproti bankovním převodům. Je tomu díky nulovým poplatkům a zejména mnohem výhodnějším měnovým kurzům.
 • Podobné částky lze šetřit nákupy v zahraničí či na dovolené.
 • Přímé transakce do zahraničí jsou provedeny mnohem rychleji, než garantuje bankovní SEPA (3 dny).
 • Aplikace je kompletně přeložena do češtiny.

Nevýhody

 • Poplatky za konverze o víkendech a svátcích. K mezibankovním kurzům si Revolut účtuje 0,5-1% poplatek. Nejlépe je si peníze do potřebné měny převést dopředu. A i s poplatkem vychází stále znatelně lépe, než banky.
 • Nemá desktop. Bohužel veškeré platby lze zadat pouze na mobilu.
 • Výběr z bankomatu do 4500 Kč měsíčně zdarma, poté za 2% poplatek. Ale ruku na srdce, je to pořád lepší, než směnárny.

Získat Revolut kartu zdarma

Výše uvedené body by však byly jen krátkým shrnutím toho, co služba Revolut představuje. Ve skutečnosti jsou služby více spojené s životním stylem.

Jsou tu platby mezi uživateli Revolut zdarma a v reálném čase. Fukce Vault, která zaokrouhluje částky při útratách a umožňuje uživateli spořit. V placeném členství lze odemknout také virtuální karty či cestovní pojištění v závislosti na geolokaci.

Jediným požadavkem k plnému vyzkoušení služby je nabití 300 Kč a poté objednání karty za 99 Kč. Nicméně skrze následující odkaz budete mít objednání zdarma.

Další odkazy

Články na blogu:

Napsali jinde:

 • CzechCrunch – Revolut získává evropskou bankovní licenci
 • IHned.cz – Revolut získává na oblibě (premiový článek odemčen v plném rozsahu)
 • Revolut fórum – diskuse ke kartě a zkušenosti s aplikací na P2Pforum.cz