Affiliate odkazy na blogu

Vážení čtenáři,

Na blogu využívám affiliate odkazů. Je to forma spolupráce, kdy doporučující a v mnoha případech i doporučená strana obdrží bonus za registraci, případně používání produktu. Dělám tak z následujících pohnutek a za těchto okolností:

  • Jedná se o výkonovou spolupráci a tato forma financování je mi milejší než využívat otravné bannery s nesouvisející reklamou.
  • Z velké části spoluprací mají přínos i čtenáři. Považuji je za kvalitní doplněk obsahu. Je to win-win situace, ze které mohu financovat čas a náklady věnované blogu.
  • Doporučuji upřímně a snažím se být objektivní – kromě benefitů zmiňuji i nevýhody a jsou i případy, kdy jsem přikročil k psaní vysloveně negativní recenze (Lendy). Vše o čem píši jsem osobně vyzkoušel. Nejsem typ člověka, který by vědomě zatajoval fakta a přikrášloval pravdu.
  • Sám si vybírám o čem píši a jak píši. Affiliate odkazy jsou pouze tam, kde mají smysl.
  • Mé dojmy můžete vždy vyvážit protikladným názorem. Zásadně necenzuruji komentáře (kromě vulgárních) i když občas mohu něco přehlédnout, případně něco spadne do spamu.
  • K využívání produktů o kterých píši nikoho nenutím – snažím se psát tak, aby si čtenář udělal svůj vlastní obrázek a nebyl k ničemu tlačen.

Pokud byste cítili, že jednám v nesouladu s touto filozofií, či své pozice zneužívám, neváhejte mi to dát najevo, ať už v komentářích či emailu. V každém případě považuji za slušnost vás o tomto informovat.

Affiliate odkazy na blogu
Ohodnotit článek

Poslat článek na výlet. Sdílet!