Affiliate odkazy na blogu

Vážení čtenáři,

Na blogu využívám affiliate odkazy. Je to forma spolupráce, kdy doporučující a v mnoha případech i doporučená strana obdrží bonus za registraci, případně používání produktu. Dělám tak z následujících pohnutek a za těchto okolností:

  • Referral spolupráce mi přijde milejší, než využívat otravné bannery s nesouvisející reklamou případně si nechat platit za obsah přímo ušitý na míru inzerentům. Odkazy lze libovolně obejít. Čtenář stejně tak může využít jiných odkazů od jiných autorů, kteří mu nabídli hodnotnější informaci nebo mu jsou bližší. Dle mého názoru je to tak spravedlivé.
  • V drtivé většině případů se snažím, aby z odkazů měli čtenáři osobní prospěch. V článcích se snažím být trasparentní a vyjmenovat zodpovědně výhody, ale i nevýhody, tak aby se dle mého nejlepšího smýšlení jednalo o hodnotný text založený na realitě.
  • Sám si vybírám o čem píši a jak píši. Zakládám si na osobní zkušenosti. Žádná z recenzovaných společností do obsahu nezasahuje.
  • Mé dojmy můžete vždy vyvážit protikladným názorem. Zásadně necenzuruji komentáře.
  • Uvedené investiční příklady jsou navázány na mou osobu. Zvážil jsem všechna rizika a případná ztráta mě finančně nezničí. Nejsem však finanční poradce. Za nikoho nebudu, ani nechci činit investiční rozhodnutí. Očekávám, že čtenář sám ví, co je nejlepší pro něj samotného a blog kriticky s tímto vědomím čte. Nepřikládejte prosím uvedeným příkladům větší váhu než si zaslouží a vždy důkladně zvažte vaši osobní situaci.
  • Odkazy beru jako součást obsahu, který může mít pro čtenáře kvůli bonusu přidanou hodnotu. Všeho však s mírou, nehodlám odkazy blog tapetovat.

Na závěr vás požádám o laskavost. Pokud byste cítili, že jednám v nesouladu s výše uvedeným, prosím dejte mi to jasně najevo. To, co dělám je pro mě důležité a neméně důležitý je i způsob jak to dělám.

Díky, Lukáš